هیدکی کامیا Devil May Cry پلاتینیم گیمز
یحیی رحیمی

هیدکی کامیا خالق Devil May Cry از پلاتینیم گیمز جدا می‌شود

یحیی رحیمی 3 مهر 1402 بدون دیدگاه
258 بازدید

خالق سری بازی Bayonetta و Devil May Cry پس از مدت‌ها تصمیم به جدایی از استودیو پلاتینیم گیمز گرفته است. هیدکی کامیا با انتشار پیام ویژه‌ای به اطلاع همگان رساند که روز دوازدهم اکتبر از پلاتینیم گیمز جدا خواهد شد. او از هم‌بنیان‌گذاران این استودیو بازی‌سازی ژاپنی به‌حساب می‌آید و نوشته است که پس از تفکر و بررسی زیاد و با توجه به باورهایش به این نتیجه رسیده که باید به دوران کاری‌اش در این استودیو پایان دهد.

پلاتینیم گیمز اعلام کرد: «متأسفیم که جدایی هیدکی کامیا از پلاتینیم گیمز در روز دوازدهم اکتبر را اعلام کنیم. عمیقا بابت ایده‌های خلاقانه‌اش، رهبری و هدایت تیم و تلاش برای رشد استودیو از اولین روز تابه‌حال سپاس‌گزاریم. امیدواریم که او آینده موفقیت‌آمیزی به‌عنوان یک بازی‌ساز داشته باشد. امیدواریم که صنعت بازی به کمک او به‌جای بهتری تبدیل شود. بهترین‌ها را برایش در آینده آرزو می‌کنیم.»

کامیا افزود:‌ «همان‌طور که در اکانت رسمی PlatinumGames اعلام شد، من استودیو را روز دوازدهم اکتبر ترک می‌کنیم. این تصمیم را پس از بررسی و تأمل زیادی و بر اساس باورهایم گرفتم و چنین تصمیمی به هیچ عنوان ساده نبود. البته فکر می‌کنم این نتیجه به نفع همه باشد و من به ساخت بازی‌ها به شکل هیدکی کامیا ادامه می‌دهم. امیدوارم چشم‌انتظار بمانید.»

هیدکی کامیا Devil May Cry پلاتینیم گیمزجدایی هیدکی کامیا از پلاتینیم گیمز

کامیا سال 2006 استودیو پلاتنیم‌گیمز را تأسیس کرد، اما قبل از در آن شرکت کپکام مشغول بازی‌سازی بود. او کارگردانی بازی Resident Evil 2 و Devil May Cry‌ را بر عهده داشت و همچنین بازی‌هایی مانند Okami و Viewtiful Joe را خلق کرد. وی نقش اساسی در استودیو پلاتینیم داشت و پایه‌گذار مجموعه‌های بزرگی مانند بایونتا شد. وی سال گذشته به مقام معاون کل استودیو ارتقاء پیدا کرد و پس از حدود یک سال، تصمیم به جدایی گرفته است.

کارگردان رزیدنت اویل در طی چند سال گذشته مشغول تولید یک پروژه ابرقهرمانی با اسم رمز GG بوده است. مشخص نیست چه بر سر این بازی آمده است و آیا شاهد عرضه‌اش خواهیم بود یا خیر. دکتر سرکان توتو از مشاوران فعال صنعت بازی می‌گوید که جدایی کامیا، چالش بزرگی برای پلاتینیم ایجاد می‌کند. او معتقد است که هیدکی کامیا استودیو شخصی خود را با کمک مالی شرکت‌های بزرگ فناوری چین تأسیس خواهد کرد. خالق سری یاکوزا نیز سال گذشته به تأسیس استودیو شخصی‌اش پرداخت و از حوزه ویدیوگیم ژاپن فاصله گرفت.

به نظر می‌رسد که خالق بایونتا به دنبال آزادی عمل بیشتر می‌گردد و دیگر نمی‌خواهد بخشی از استودیو پلاتینیم گیمز باشد. باید دید وی چه پروژه‌ای را دنبال خواهد کرد و ماجراجویی‌اش در حوزه بازی چطور ادامه می‌یابد.

منبع: VGC

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.