امتیاز بازی Starfield
یحیی رحیمی

امتیاز استیم بازی Starfield شدیدا افت کرده است

یحیی رحیمی 29 مهر 1402 2 دیدگاه
588 بازدید

شروع قوی بازی Starfield در استیم و استقبال میلیون‌ها نفر حدود یک ماه پس از انتشار رنگ باخته است. امتیازهای بازی استارفیلد نسبت به روز انتشار افت کرده است و از حالت خوب به Mixed رسیده است. امتیاز استیم بازی نقش‌آفرینی بتسدا همچنان در حال افت است و از Fallout 76 نیز کمتر شده است. بسیاری از عدم انتشار آپدیت و نبود پشتیبانی کافی از بازی ناراضی هستند.

بازی Starfield هنگام انتشار توسط بیش از ده میلیون نفر تجربه شد. نسخه کامپیوتر این بازی فروش بیشتری نسبت به نسخه ایکس‌باکس داشت و این در حالی است که امتیازهای آن در استیم به طور مداوم در حال افت است. بازی‌کنان در طی چند هفته اخیر به‌طور دقیق سیستم‌های بازی را بررسی کرده‌اند و ایرادها را یافته‌اند. بررسی ساب‌ردیت بازی نشان می‌دهد که انتقاداتی سازنده از بازی انجام شده تا بتسدا بتواند آنها را در آینده بهتر کند یا اینکه مادسازها دست به کار شوند.

اگرچه استارفیلد یکی از کم‌باگ‌ترین بازی‌های بتسدا هنگام انتشار بود، اما کاربران استیم چندان از عنوان جدید استقبال نکرده‌اند. امتیاز Starfield در استیم به 64% افت کرده است. این درحالی است که امتیاز آن در روزهای اول بیشتر از 80 درصد بود. به عبارت دیگر تنها 64 درصد از افرادی که بازی را خریده‌اند و تجربه کرده‌اند آن را به دیگران پیشنهاد می‌کنند. این امتیاز به طرز عجیبی کمتر از Fallout 76 است که هنگام انتشار، مشکلات شدیدی داشت.

امتیاز بازی Starfieldافت امتیاز بازی Starfield

انتشار این خبر در ساب‌ردیت استارفیلد باعث واکنش طرفداران شد. نزدیک به پنج هزار نظر برای این مطلب ثبت شد و بسیاری سعی کردند تا از بازی دفاع کنند یا آن را بکوبند. افراد زیادی نوشته‌اند که ایده‌های بازی به طرز مناسبی عملی نشده است و همچنین محتوای ساخته‌شده با هوش مصنوعی و صفحات لودینگ و منوها هم باعث شده تا طرفداران قدیمی، بازی‌هایی مانند Skyrim را ترجیح دهند. قرار است ابزارهای رسمی مادسازی استارفیلد در اوایل 2024 منتشر شوند و در ادامه بسته الحاقی Shattered Space هم منتشر خواهد شد.

بازی استارفیلد با توجه به انبوه مادسازها و پشتیبانی ادامه‌دار بتسدا، وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد. باید دید این فرایند چقدر طول می‌کشد و آیا بالاخره ایرادهایی که بازی‌کنان به آن گرفته‌اند، رفع می‌شوند؟ گفتنی است Starfield پرفروش‌ترین بازی ماه سپتامبر در آمریکا بود و بتسدا توانست درآمد خوبی از آن کسب کند. تاد هاوارد، کارگردان بازی مدتی پیش اعلام کرد که استارفیلد را طوری ساخته‌اند که سال‌ها تجربه شود و کار آنها به این زودی با آن تمام نخواهد شد.

منبع: GameRant

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 2 دیدگاه
 • Avatar

  Stalker sadra

  مهمان

  همه انتظار یک چیز جدید از استار فیلد داشتند نه تنها چیز جدیدی در کار نبود بلکه تنوع برخی چیز ها کمتر از قبل بود اگه در یک زمان fallout 4 و starfield بودن هیچ کس فرقشونو نمی فهمید به جز گرافیک که بازم …
  و مشکل اصلی این بود که از این جعبه به یک جعبه دیگه در صفحات لودینگ بازی بودی و چیز واضح اینه که این یک تلاش تحقیرآمیز از سمت بتسدا بود تا با استدیو اوبستیون سر outer world رقابت کنه مردم بتسدا اون بستدای 10 سال پیش نیست تمام مدیرش عوض شدن ویا توانایی کارهای قبلیشونو ندارن این استدیو دست چند تا آدم گشنه دوره خواهشمندم از شوند دفاع نکنید

  اگه می گین سفینه سازی همین چیز تو بازی های دیگه فضایی وجود داشت

  پاسخ دهید
 • Avatar

  پویا

  مهمان

  ایکس باکس و بسدا خیلی به این بازی امید داشتن، امیدی در حد متاکریتیک بالای 90 و فروش خیلی خیلی قوی اما متأسفانه اون طور که می‌خواستن از آب در نیومد. الان هم که بازی اسپایدرمن 2 واسه کمپانی سونی متا بالا گرفته و به احتمال زیاد فروش بسیار بیشتری نسبت به استارفیلد داره دیگه سازندگان استارفیلد در نامیدی کامل به سر می‌برن و دیگه مثل وسیله‌ای که خراب شده، این بازی رو انداختن دور.
  این نوشته جمبۀ آمیانه داره، لطفاً طرفه‌گیری نکنید.

  پاسخ دهید