ریمیک مکس پین Max Payne
یحیی رحیمی

سم لیک: ریمیک مکس پین 1 و 2 پروژه‌ بسیار بزرگی است

یحیی رحیمی 8 مهر 1402 6 دیدگاه
2,973 بازدید

سم لیک از مدیران ارشد استودیو رمدی در مورد پروژه ریمیک مکس پین 1 و 2 اظهار نظر کرده است. او می‌گوید که این بازی‌ها با استانداردهای روز هم‌خوانی پیدا خواهند کرد و بازسازی هر دو بازی به یک پروژه قابل‌توجه تبدیل شده است. استودیو رمدی برای انتشار بازی الن ویک 2 با همکاری اپیک گیمز آماده می‌شود. پروژه‌های دیگری از جمله تولید بازی Control 2 و همچنین ریمیک Max Payne 1 و Max Payne 2 نیز در برنامه کاری قرار دارند.

تولید ریمیک مکس پین 1 و 2 آوریل امسال به مرحله تائید ایده و کانسپت اولیه رسید. سم لیک در گفتگو با خبرگزاری VGC اندکی از این پروژه صحبت کرد و آن را یک پروژه ویژه خواند و گفت: «یک پروژه چشم‌گیر از این لحاظ که اگرچه با بازی‌های قدیمی سر و کار داریم، تنها فکر به اینکه آن‌ها را با استانداردهای مدرن تطبیق دهیم و در قالب یک اثر ادغام کنیم (شگفت‌انگیز است)، می‌بینید که با پروژه بسیار بسیار بزرگی روبه‌روییم.»

خبرنگار در ادامه از وی پرسید که آیا بار دیگر نقش مکس پین را در نسخه بازسازی‌شده ایفا می‌کند. سم لیک خندید و گفت که نمی‌تواند در این موردنظر بدهد و این فراتر از اطلاعاتی است که می‌تواند در اختیار عموم بگذارد. استودیو رمدی در آوریل 2022 از ساخت ریمیک دو بازی مشهور مکس پین خبر داد. بازی‌ها قرار است در قالب یک پکیج فروخته شوند و به‌صورت جدا فروخته نمی‌شوند. همچنین قرار است این بازی برای کنسول‌های نسل جدید و کامپیوتر عرضه شود.

ریمیک مکس پین Max Payneریمیک مکس پین در راه است

ریمیک Max Payne 1 و Max Payne 2 با موتور گرافیکی Northlight ساخته می‌شوند. این موتور گرافیکی اولین بار در کوانتوم بریک استفاده شد و سپس بازی Control با آن ساخته شد. الن ویک 2 نیز با نسخه ارتقاءیافته این موتور گرافیکی ویژه ساخته می‌شود. استودیو رمدی در سال 2002 حق امتیاز برند مکس پین را به شرکت Take-Two Interactive، مالک استودیوهای راک‌استار گیمز با قیمت 34 میلیون دلار فروخت. ساخت ریمیک دو بازی اول طی قراردادی میان رمدی و راک‌استار گیمز ممکن شد.

طبق اطلاعات موجود، بودجه بازسازی مکس پین توسط راک‌استار گیمز تأمین می‌شود و سطح کیفیت بازی نیز در حد عناوین تراز اول رمدی خواهد بود. راک‌استار پس از آنکه هزینه تولید و سرمایه اولیه پروژه را به دست آورد، درصدی از درآمد را در اختیار رمدی قرار می‌دهد. با این حساب استودیو رمدی باید منتظر فروش عالی بازی باشد تا بتواند از این پروژه سود خوبی به دست بیاورد. گفتنی است رمدی برای ریمیک مکس پین پیش‌قدم شده است و راک‌استار گیمز با پیشنهاد آن‌ها موافقت کرده است.

منبع: GamingBolt

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 6 دیدگاه
 • Avatar

  Amirabbas

  مهمان

  من که واسه اون روز که این بازی مجدد بازسازی و ارائه بشه لحظه شماری میکنم تنها بازی که از سال ۲۰۰۰ تا الان هیچوقت نشده که روی سیستمهام نصب نباشه هم مکس پین ۱ هم ۲ بالای ۳۰۰ بار هر کدوم رو تموم کردم ?✋?

  پاسخ دهید
 • Avatar

  Joker

  مهمان

  مکس پین فقط باید در موردش سکوت کرد در وصف بزرگی داستان و تاریکی محض اش و اون موسیقی بی نقصی که داشت بیست سال بیشتر از زمانی که بازی رو تموم کردم میگذره ولی هنوز هم صدای خش دارش گریه های بچه اش و فریاد زنش تو سرم هست اون شهر برف زده سفید پوش مکس پین یک یه بازی نبود یه تراژدی بی نقص از غم و سرما و خشم بود

  پاسخ دهید
  • Avatar

   Amirabbas در پاسخ به Joker

   مهمان

   آخ گفتی زدی توی خال ??

 • Avatar

  آیدین

  مهمان

  سلام تشکر می کنم از سایت شما اما من یک نظری دارم .
  اگر مکس پین ریمیکش بیاد باید صورت شخصیت ها یکی باشه یکی جور دیگه و اون یکی جور دیگه بازی کمی بد میشه .
  تشکر فراوان از شما و نویسنه این پست

  پاسخ دهید
  • یحیی رحیمی

   یحیی رحیمی در پاسخ به آیدین

   نویسنده

   سلام دوست عزیز ممنون بابت نظر شما.

  • Avatar

   sina در پاسخ به آیدین

   مهمان

   بازی ریمیک یعنی از نو دوباره ساخته بشه و احتمالش خیلی کمه صورت شخصیت ها همون باشه مثل ریمیک مافیا یا ریمیک های دیگه چون کیفیتش بالا میره ولی خود مکس پین معلوم نیست خود سم لیک باشه یا نه ولی اگه نباشه امیدوارم اون صداگذارش باشه که اصل مکس پین به اونه