وسیع ترین جهان ها در بازی‌ های ویدیویی سال 2023
سارا هابطی

با وسیع ترین جهان ها در بازی های ویدیویی سال 2023 آشنا شوید

سارا هابطی 4 مهر 1402 2 دیدگاه
3,705 بازدید

شاید در گذشته کسی باور نمی‌کرد که دنیای بازی‌های ویدیویی به اندازه و وسعت حال حاضر برسد و بازیکنان بتوانند ساعت‌های متوالی پشت نمایشگرهای بازی خود به کسب تجربیات شگفت‌انگیز و رویایی بپردازند. اما زندگی در دنیای دیجیتال همیشه مملوء از شگفتی است و گیمرها باید در آینده منتظر سوپرایزهای مختلف و هیجان‌انگیزی باشند. در ادامه به سراغ وسیع ترین جهان ها در بازی‌ های ویدیویی سال 2023 خواهیم رفت که توانستند طرفداران بسیاری زیادی را به خود جذب کنند. با وسیع ترین جهان ها در بازی‌ های ویدیویی سال 2023 همراه پارسی گیم شوید.

وسیع ترین جهان ها در بازی های ویدیویی سال 2023 که باید بشناسید

با این‌که بازی‌هایی مثل Marvel’s Spider-Man 2، Assassin’s Creed Mirage و عناوین مورد انتظار دیگری در راه هستند، با این حال عنوان‌هایی وجود دارند که وسیع ترین جهان ها در بازی های ویدیویی سال 2023 را به خودشان اختصاص داده‌اند. اگر به هر سبک از عنوان‌های جهان‌باز علاقه داشته باشید یا حتی اگر با بازی‌های جهان‌باز ارتباط برقرار نکرده‌اید، یک لیست با 15 مورد از بزرگ‌ترین دنیاها در بازی های 2023 در اختیارتان می‌گذاریم. اگر به دنیای فانتری علاقه دارید یا بیش‌تر به دنبال جهان‌های پر رمز و راز هستید، حتما عناوین جذاب و یادماندنی زیر را تجربه کنید.

لازم به ذکر بوده که در این لیست تنها به سراغ عناوین منتشر شده در سال 2023 رفتیم

1) بازی Final Fantasy 16

بازی Final Fantasy 16

در بین وسیع ترین جهان ها در بازی های ویدیویی سال 2023، عنوان Final Fantasy 16 از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در ابتدا ممکن است با یک فضای نسبتا محدود روبرو شوید، ولی با پیش رفتن داستان با محیط‌ها گسترده‌تری مثل Rosaria و Sanbreque آشنا خواهید شد. المان‌های گرافیکی و چشم‌اندازهای بازی به شکل فوق‌العاده‌ای بررسی و ارائه شده‌اند، همینطور شخصیت‌پردازی‌ها به خوبی شکل گرفته‌اند.

در دنیای بازی Final Fantasy 16 با شخصیت‌های متفاوتی مواجه می‌شوید که هر کدام از آن‌ها ماموریت‌های جانبی مربوط به خودشان را دارند. بعد از این‌که تمام ماموریت‌های اصلی جهان Final Fantasy 16 را انجام دادید، به احتمال بسیار زیاد سراغ منابع کمیاب بازی خواهید رفت. این منابع که ارزش زیادی دارند، می‌توانند به راحتی سطح بالایی از سوژه‌های شکار را در اختیارتان قرار دهند.

2) بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

تمام اتفاقات بازی در Tears of the Kingdom دو منطقه اصلی شکل می‌گیرند که به نام‌های Hyrule و Breath of the Wild شناخته می‌شوند. با این‌که از نظر ساختاری شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند، اما فتح کردن هر کدام از این محدوده‌ها زمان و صبر فراوانی لازم دارد. با این حال منطقه The Sky Islands نیز اسرار زیادی را در دل خودش جای داده است که با ماجراجویی در آن می‌توانید سر از مناطق جدید دربیاورید.

در این مناطق به راحتی می‌توانید سیاه‌چاله‌‌ها و زیارتگاه را پیدا کنید و به ماجراجویی بپردازید. در تمام این مناطق رمز و رازهای زیادی وجود دارند که از اعماق تاریکی سرچشمه می‌گیرند. اگر می‌خواهید با سرعت بیش‌تری پرده از رازهای مختلف بازی بردارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از وسیله نقلیه new Zonai استفاده کنید.

3) بازی Diablo 4

بازی Diablo 4

در لیست وسیع ترین جهان ها در بازی های ویدیویی سال 2023، بازی Diablo 4 دست به خلاقیت جالبی زده است. سازندگان این عنوان هر منطقه را به صورت جداگانه طراحی نکردند و مناطق مختلف با محیط‌های دیگری تلفیق شده‌اند. کوهستان‌های پوشیده شده از برف و جنگل Scosglen با درخت‌ها و مرداب‌های ترسناکش، حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. جهان عنوان دیابلو با جزئیات خوبی طراحی شده است و با چهار جهان مختلف سر و کار خواهید داشت. سازندگان بازی دیابلو را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که می‌توان از جزئیات مناطق مختلف آن توقع زیادی داشت. عنوان دیابلو به شما این امکان را می‌دهد تا در محیط‌های صحرایی قدم بزنید و از قلعه‌های سبک قرون وسطایی دیدن کنید.

گاهی اوقات پای شخصیت‌های اصلی بازی به جهنم بازی باز می‌شود، اینجاست که با طراحی محیط متفاوت‌تری از این عنوان مواجه خواهید شد. تمام آیتم‌های گرافیکی هر محیط با قدرت و ظرافت بالایی طراحی شده‌اند و برای سر زدن به هر منطقه می‌توانید از اسب استفاده کنید. در نسخه جدید از این اثر عمق بهتر و بیش‌تری از طراحی منطقه را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید سطح خود را در طول مسیر تغییر دهید. جهان بازی Diablo 4، دربرگیرنده‌ی دنیای تاریک و هیجان‌انگیزی است که شباهت‌های زیادی به مکان‌های دو نسخه اول این عنوان را دارند.

4) بازی Everspace 2

بازی Everspace 2

این عنوان در ابتدا شروع کار خود قرار نبود که با این عظمت محیطی طراحی شود، اما همه چیز برخلاف این موضوع شکل گرفت. در طول بازی با طیف گسترده‌ای از ماموریت‌های مختلف سر و کار دارید و باید پازل‌های زیادی را انجام دهید. هر کدام از ماموریت‌ها و پازل‌های این اثر حس جدیدی از ماجراجویی را به شما ارائه می‌دهند. با سفینه فضایی که در ادامه انتخاب می‌کنید، می‌توانید در مناطق مختلف به ماجراجویی بپردازید.

همینطور می‌توانید در بین راه با مهمانان گوناگونی ملاقات کنید و شاید در آخر وارد چالش مربوط به داستان پایانی بازی Everspace 2 شوید. بازی Everspace 2 به علت تنوع محیطی که دارد، با محتوای خود می‌تواند تا 60 الی 70 ساعت شما را سرگرم خودش کند. اگر فکر می‌کنید که بعد از پشت سر گذاشتن از چالش‌ها و ماموریت‌های بازی، روند این عنوان برای شما یکنواخت می‌شود؛ بهتره دوباره فکر کنید.

5) بازی Horizon Forbidden West: Burning Shores

بازی Horizon Forbidden West Burning Shores

عنوان Horizon Forbidden West: Burning Shores محدود به مقیاس خاصی نمی‌شود و با یک دنیای عظیم طرف هستید که به این راحتی‌ها به انتهای آن نمی‌رسید. بسته‌الحاقی جدید بازی Horizon Forbidden West شخصیت‌‌های جدیدتری را به بازی اضافه کرده است، همچنین می‌توانید مناطق خطرناک‌تر و جدیدتری را کشف کنید. شخصیت داستان اصلی که Aloy نام دارد، متوجه می‌شود که در جنوب Burning Shores هنوز یکی از اعضای گروه Zenith فعالیت می‌کند. این منطقه در واقع شباهت زیادی به لس آنجلس حال حاضر دارد و کاراکتر بازی باید برای ادامه داستان به این منطقه که با ابرهای بزرگی پوشیده شده است، سفر کند.

6) بازی Forspoken

بازی Forspoken

با این‌که طراحی دنیا بازی Forspoken منابع زیادی را به همراه خودش برای شما می‌آورید، اما جهان بازی را نمی‌توانید به عنوان یک دنیا وسیع خطاب کنید. هر منطقه‌ای که پا به آن‌ها می‌گذارید با گاو‌صندوق‌ها و منابع زیادی روبرو می‌شوید. تمام این محیط‌ها رمز و راز خودشان را دارند و هرکدام ماموریت‌ها و چالش‌های خاصی را دربرمی‌گیرند.

در هر محدوده باید با باس فایت‌ها پر قدرتی مواجه شوید، همینطور ماموریت‌های سختی را باید پشت سر بگذارید. برای این‌که لذت بیش‌تری از این مناطق ببرید، باید به برج‌های استاندارد و پناهگاه‌های مخفی بازی سر بزنید. انجام دادن تمام این کارها زمانبر هستند، اما اگر به پارکور جادویی دست پیدا کنید؛ تمام این موارد با لذت و سرعت بیش‌تری انجام می‌شوند.

7) بازی Hogwarts Legacy

بازی Hogwarts Legacy

اگر به بیش از صد ماموریت جانبی بازی فکر نکنیم، دنیای عنوان Hogwarts Legacy در اندازه خودش حرف زیادی برای گفتن دارد. زمانی که از مدرسه جادویی خارج می‌شوید، می‌توانید به ارتفاعات سفر کنید و پست‌های دشمنان را از آن‌ها پس بگیرید. در کنار انجام آزمایش‌‌های مختلف و غلبه بر دشمنان، موارد زیادی برای کشف کردن وجود دارند. می‌توانید در محدوده Vivarium به پرورش هیولاها بپردازید، همینطور در منطقه Dark Arts Arenas مبارزات زیادی را انجام و برای آزمایش طلسم خود فرصت‌های زیادی پیدا کنید.

 8) بازی Star Wars Jedi: Survivor

بازی Star Wars Jedi Survivor

در عنوان Star Wars Jedi: Fallen Order با دنیای عظیمی از جنگ ستارگان آشنا شدیم، اما در سری جدید، دنیای بازی با عظمت بیش‌تری طراحی شده است. برخی از مناطق این اثر مثل منطقه Coruscant وسعت زیادی ندارند، اما تعداد گاو صندوقی که می‌توانید در این محدود پیدا کنید توجه شما را به خودش جلب می‌کند. همچنین اسرار و سوژه‌های همراه با جایزه را در اختیارتان می‌گذارد تا فقط به محدود بودن در این منطقه توجه نکنید.

9) بازی Like a Dragon: Ishin

بازی Like a Dragon Ishin

عنوان Like a Dragon: Ishin مدعی است که با جهان خود توانسته از خیلی از بازی‌های جهان‌باز سبقت بگیرد. شخصیت داستان که کیو (Kyo) نام دارد در طول مسیر خود در Bakumatsu با در رستوران‌های زیادی می‌تواند غذا بخورد و در مدارس مختلفی تمرین‌های لازم را انجام دهد. برای مبارزات نیز، مناطق زیادی از جمله تونل‌ها و محدودهای زیرزمینی در نظر گرفته شده است، البته اگر سیاه‌چاله‌ها را نیز در نظر نگیریم.

برای ماجراجویی در شهر نیاز به زمان زیادی دارید، البته باید گاهی اوقات هم به فعالیت‌های زراعی بپردازید. شما باید داستان‌های عمیق و زیادی را از سر بگذارنید و با کمک به افراد مختلف رازهای مختلفی را روش سازید. اگر طراحی بازی به سال 2014 هم بازگردد، باز هم طراح بازی سعی کرده تمام آیتم‌ها را با دنیا مدرن هماهنگ‌سازی کند.

10) بازی Sons of the Forest

بازی Sons of the Forest

در بازی Sons of the Forest با فضای گسترده‌ای برای ایجاد پایگاه‌های مختلف مواجه خواهید شد. در کنار ساخت و ساز و بنا کردن ساختمان‌های عظیم، می‌توانید سری به غارها هم بزنید. وقتی وارد غارها می‌شوید، رمز و رازهای زیادی هستند که انتظارتان را می‌کشند، همینطور آیتم‌های ویژه بازی را می‌توانید در این مکان‌ها پیدا کنید. همراه با شخصیت جالب کلوین باید در فضل‌های مختلف آذوغه جمع‌آوری نمایید یا در سردترین روزهای سال سوار سورتمه شوید و از قله‌های پربرف به پایین بیایید. در این عنوان گاهی اوقات مجبور می‌شوید برای حفظ جانتان بجنگید، به همین خاطر می‌گوییم که بازی Sons of the Forest همه چالش‌های سخت و طاقت‌فرسا را در خود گنجانده است.

11) بازی Dead Island 2

بازی Dead Island 2

عنوان جدید جزیره مردگان برخلاف نسخه گذشته خود، فضای بزرگ‌تری از زامبی‌ها را در خود جای داده است. اگر علاقه به پیش بردن داستان اصلی را نداشته باشید، باز هم می‌توانید خودتان را با ماموریت‌های جانبی بازی Dead Island 2 سرگرم کنید. چالش‌هایی مثل Missing Person، Special Infected هستند که اوقات جذابی را برای شما تدارک دیده‌اند. اگر به دنبال اسلحه‌های بهتری برای کشتن زامبی‌ها هستید، ماموریت‌های مربوط به دریافت سلاح‌‌های ویژه یا به اصطلاح لجندری را دنبال کنید. برای لذت بردن و ارتباط بهتر با دنیای بازی Dead Island 2، هزاران چالش و ماموریت برای گیمرهای سبک زامبی آماده شده‌اند.

12) بازی Miasma Chronicles

در جهان بازی Miasma Chronicles با دنیای عظیم روبرو خواهید شد که رازها و ماموریت‌های زیادی برای کشف کردن دارد. شما در ایالات متحده پساآخرالزمانی قرار دارید که نسبت به گذشته‌اش دو سه برابر بزرگ‌تر شده است. در مناطق مختلف بازی می‌توانید به ساختمان‌ها سر بزنید و منابع مورد نیازتان را جمع کنید. همچنین کانتیرهای مختلف را بگردید و به پایگاه‌های دشمن نفوذ نمایید. البته ممکن است بین راه و در زمان نفود به پایگاه‌های دشمن، درگیری‌های جزئی هم پیش بیاید. همینطور این امکان را دارید که مبارزات را با روش خودتان انجام دهید. هر چقدر که در میدان نبرد بهتر عمل کنید، مهارت مبارزه‌ای شما در نبردهای بعدی تقویت خواهد شد.

13) بازی Atomic Heart

بازی Atomic Heart

شاید در لیست وسیع ترین جهان ها در بازی های ویدیویی سال 2023، بازی Atomic Heart نسبت به عنوان‌های دیگر دنیای بزرگی نداشته باشد، اما هر منطقه به زیست بوم‌های مختلفی تقسیم می‌شود. ده‌ها فصل برای داستان اصلی این عنوان تدارک دیده شده است، اما گشت و گذار در زیست بوم‌های مناطق مختلف لحظات تکرارنشدنی را برای گیمر می‌سازد. منطقه‌های مختلف را بگردید و در بین راه خانه‌های پرندگان را پیدا کنید. البته ممکن است در بین راه با ربات‌‌های گوناگون درگیر شوید. شاید داستان اصلی عنوان آنقدر جذاب باشد که جایی برای ماجراجویی نگذارد، اما مقداری انحراف از ماموریت‌های اصلی بازی، قطعا ارزش خودش را دارد.

14) بازی Lego 2K Drive

بازی Lego 2K Drive

بازی LEGO 2K Drive با پتانسیلی که داشت؛ نباید با این همه مشکل مواجه می‌شد. اما جدا از مسائل مختلف بازی، با یک دنیا بزرگ طرف هستید که محتوای زیادی برای ارائه به گیمرها دارد. اگر این بازی را در دسترس دارید، حتما از دره و رودخانه‌های Big Butte Country دیدن کنید و از مناظر دره Prospecto لذت ببرید. این مورد را در نظر داشته باشید که این بازی شبیه به عنوان Forza Horizon یک دنیای متصل ندارد، اما دارای چهار منطقه بزرگ است که می‌تواند به راحتی ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

15) بازی Wild Hearts

بازی Wild Hearts

در عنوان Wild Hearts جهانی به نام آزوما را ملاقات می‌کنید که مناطق گوناگونی را در خود جای داده است. هر کدام از این منطقه‌ها، هیولاها و دشمنان مربوط به خودشان را دارند که نام آن‌ها را جانور یا به زبان ژاپنی کمونو گذاشته‌اند. در هر محیطی که قرار می‌گیرید، این امکان را دارید که چادر یا کمپ فایر خود را برپا کنید و نگران خراب شدن آن‌ها نباشید.

البته اگر هیولایی تصمیم بگیرید کمپ شما را خراب کند، کاری از دستتان برنمی‌آید. هر کدام از مناطق دنیا آزوما، طراحی مختص به خودشان را دارند و زمانی که وارد هر منطقه شوید، حس و حال تازه‌ای را تجربه خواهید کرد. در مناطق مختلف بازی شکارگاه‌های زیادی وجود دارند که در این زمین‌ها می‌توانید هیولاها را از بین ببرید و لذت یک مبارزه تن به تن را تجربه کنید. ناگفته نماند که به تازگی بازی‌هایی با نقشه‌های جذاب و گسترده‌ای روانه بازار شده‌اند که از مورد انتظارترین عناوین سال 2023 به شمار می‌آمدند که عبارتند از:

  • بازی Starfield
  • بازی Baldur’s Gate III
  • بازی Lies of P

جمع‌بندی

در دنیای جذاب گیم هیچ چیز بعید نیست و بازیکنان می‌توانند بدون هیچ نگرانی به سراغ عناوین مورد علاقه خود بروند و ساعت‌های لذت‌بخش و جذابی را برای خودشان رقم بزنند. توسعه‌دهندگان با خلق دنیاهای وسیع قصد دارند علاقمندان به بازی‌های ویدیویی را از واقعیت دنیای اصلی خارج کنند و به جهانی ماورای تصور و خیال ببرند که انجام هر کاری امکان‌پذیر است. در لیست وسیع ترین جهان ها در بازی‌ های ویدیویی سال 2023 به سراغ معرفی عناوینی رفتیم که شما می‌توانید در دنیای پهناور و شگفت‌انگیز آن‌ها ساعت‌های زیادی غرق شوید و تجربیات لذت‌بخش و به یادماندنی برای خودتان رقم بزنید. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا در آینده جهان بازی‌های ویدیویی وسیع‌تر خواهد شد؟ شما عزیزان می‌توانید نظرات و تجربیات خودتان را با تیم پارسی گیم و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط