بهترین مادهای بازی Stray
ارحام ادبخواه

بهترین مادهای بازی Stray

ارحام ادبخواه 24 مرداد 1401 9 دیدگاه

همان‌طور که به احتمال زیاد می‌دانید، بازی Stray‌ علاوه بر کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی سونی، برای رایانه‌های شخصی هم منتشر شده است. این موضوع به معنی عرضه متعدد مادهای مختلف بوده که می‌توانید با دانلود و نصب آن‌ها، تجربه متفاوتی از بازی کسب کنید. حال این تجربه متفاوت می‌تواند قرار گرفتن در قالب شخصیت گارفیلد باشد یا گربه‌ای با ظاهر متفاوت؛ در مقاله بهترین مادهای بازی Stray بیش‌تر به Modها و تفاوت‌هایی که روی بازی مذکور به وجود می‌آورند، صحبت خواهیم کرد.

10 ماد بازی Stray که باید آن‌ها را نصب کنید

بازی Stray که پس از عرضه اولیه خود واکنش‌های به شدت مثبتی دریافت کرده، در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و سر و صدای زیادی کرده است. برخلاف اینکه با یک اثر کوتاه روبرو هستیم، بازی Stray دنیای رنگارنگی دارد که در طی آن با شخصیت‌ها و داستانی‌های فرعی فوق‌العاده جذابی روبرو می‌شوید. این بازی تقریبا هر مکانیکی که از یک اثر با محوریت گربه‌ها انتظار دارید را برآورده می‌کند تا در اتمسفر آن بیش‌تر غرق شوید. از میو میو کردن گرفته تا پنجه کشیدن روی اشیا و انداختن آیتم‌های مختلف روی زمین؛ بازی Stray در شبیه‌سازی ماجراجویی به عنوان یک گربه کم نقص عمل می‌کند.

اما با وجود تمامی نکاتی که گفته شد، اِستری قابلیت بهتر شدن را هم دارد. یکی از این راه‌ها که خیلی راحت می‌توانید به سراغ آن‌ بروید، دانلود و نصب مادهایی است که توسط خود بازیکنان ساخته می‌شود. اگر با مفهوم این کلمه آشنایی ندارید، باید بدانید که منظور از MOD تغییر در کدهای یک بازی برای تغییر اجزا و تفاوت بخشیدن به آن است. به عبارتی دیگر، هنگامی که شما یک ماد را روی سیستم خود نصب می‌کنید، با محتویات و ظواهر متفاوتی نسبت به بازی اصلی روبرو خواهیم شد.

بازی Stray هم به عنوان اثری که از محبوبیت بالایی برخوردار می‌شود، از مادهای جذاب و متفاوتی برخوردار است. اگر می‌خواهید در تجربه بازی مورد بحث تغییراتی به وجود آورید و آن را به سلیقه شخصی خود نزدیک‌تر کنید، مقاله بهترین مادهای بازی Stray را از دست ندهید.

ماد گارفیلد بازی Stray

زندگی به عنوان گارفیلد

  • نام اصلی ماد: Garfield – Cartoon Edition

اگر بخواهیم لیستی از معروف‌ترین گربه‌های دنیا بنویسیم، به هیچ وجه نباید نام گارفیلد را فراموش کنیم. یک گربه چاق، نارنجی و بامزه که به غیر از خوردن لازانیا به چیزهای کمی فکر می‌کند. حال اگر شما هم جزو طرفداران این گربه بامزه محسوب می‌شوید و کودکی خود را با انیمشین‌ها و فیلم‌های آن سپری کرده‌اید، نصب ماد Garfield – Cartoon Edition می‌تواند گارفیلد را به شخصیت قابل کنترل بازی Stray‌ تبدیل کند.

اما همان‌طور که به احتمال زیاد می‌دانید گارفیلد در طی سال‌های متوالی چندین ظاهر مختلف را تجربه کرده است (با اینکه همه آن‌ها یک طرح را دنبال می‌کنند، اما تفاوت‌هایی با هم دارند). پس با توجه به این موضوع قرار است با نصب این ماد کدام نسخه از گارفیلد را ببینیم؟ سازندگان این ماد نسخه فیلم سینمایی گارفیلد که بیل موری (Bill Murray) در آن به صدا پیشگی پرداخته است را به عنوان منبع الهام قرار داده‌اند. از آنجایی که تعداد زیادی از گیمرها ماد Garfield – Cartoon Edition را دانلود و نصب کرده‌اند، تصمیم گرفتیم که نام آن را در لیست بهترین مادهای بازی Stray قرار دهیم.

ماد Pick of the Litter

تغییر ظاهر شخصیت اصلی

  • نام اصلی ماد: Pick of The Litter

شخصیت اصلی بازی Stray گربه به شدت زیبا و بامزه‌ای بوده و هیچ شکی در آن وجود ندارد. با این حال اگر کسی بخواهد بازی را به صورت مجدد تجربه کنید، یک گربه با ظاهر متفاوت می‌تواند مورد استقبال قرار بگیرید. ماد Pick of the Litter هم دقیقا با همین هدف ساخته شده که به واسطه آن، می‌توانید ظاهر شخصیت اصلی را تغییر دهید. این ماد هفت نژاد جدید گربه را در دسترس گیمر قرار می‌دهد که هر کدام ظاهر متفاوتی با دیگری دارد.

ماد Pick of the Litter در حال حاضر شامل هفت گربه سیاه، سفید، راه راه، خاکستری، قهوه‌ای، تاکسیدو و Ghost Tabby (نام یک نوع گروه از گربه‌ها) می‌شود و پتناسیل توسعه و بزرگ‌تر شدن را هم دارد. اگر گربه مورد علاقه خود را در بین موارد ذکر شده مشاهده کردید، در دانلود و نصب ماد Pick of the Litters شک نکنید.

ماد گرافیکی بازی Stray

گرافیک واقع‌گرایانه‌تر

  • نام اصلی ماد: Photorealistic Preset

تمام گیمرها هنگامی که به سراغ یک بازی جدید می‌روند، دوست دارند با بهترین گرافیک و جلوه‌های بصری ممکن روبرو شوند و ماد Photorealistic Preset هم در همین مسیر قدم بر می‌دارد. این ماد می‌تواند گرافیک فوق‌العاده بازی Stray را یک قدم رو به جلو ببرد و آن را از آنچه که است هم پیش‌تر ببرد. Photorealistic Preset برخی ضعف‌ها که در انیمیشن‌ها دیده می‌شود را برطرف می‌کند و حالت واقع‌گرایانه‌تری به طیف رنگ‌ها می‌بخشد.

شما می‌توانید با نصب این ماد جزئیات ریزتر بازی Stray را مشاهده کنید که ممکن است در حالت طبیعی و به خاطر نورپردازی اورجینال اثر مورد بحث، کم‌تر به چشم بخورند. علاوه بر موارد ذکر شده، ماد مذکور کاری می‌کند محیط‌های تاریک که نور کافی به آن‌ها نمی‌رسد را راحت‌تر مشاهده کنید.

ماد Maximum Meow

بهترین جلوه بصری ممکن

  • نام اصلی ماد: Maximum Meow

اگر سیستم قدرتمندی دارید که می‌تواند از پس یک بازی با تنظیمات گرافیکی فوق‌العاده بالا پشتیبانی کند، نباید ماد Maximum Meow را از دست دهید.  با نصب این ماد گرافیک بازی Stray متحول می‌شود و به سطح جدیدی از واقع گرایی می‌رسد؛ به گونه‌ای که فکر کنید یک استودیو بزرگ با بودجه بالا آن را ساخته باشد. گرافیک واقع گرایانه و محیط‌های پرجزئیات‌تر هدف اصلی این ماد هستند، اما با این حال ماد Maximum Meow قابلیت‌های دیگری را هم به بازی Stray اضافه می‌کند.

پس از نصب و اعمال ماد مذکور، رنگ‌پردازی‌ها جلوه بهتری به خود می‌گیرند و طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. علاوه بر این، بخش بزرگی از Film Grain و Motion Blur حذف می‌شود تا چشم‌های شما در حین نگاه کردن به صفحه نمایشگر، دیرتر خسته شود. به طور کلی، Maximum Meow یکی از بهترین مادهای بازی Stray به شمار می‌رود که به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهید.

حالت اول شخص بازی Stray

دنبال کردن داستان بازی Stray از دید اول شخص

  • نام اصلی ماد: Stray – First Person Mod

تا به حال ویدیوهایی که از زاویه دید گربه‌ها ضبط شده‌اند را مشاهده کرده‌اید؟ همان ویدیوهایی که با اتصال یک دوربین به گربه‌ها ضبط می‌شوند تا نمای ملموس‌تری از زندگی این حیوان‌های بامزه ارائه دهند؟ ماد Stray – First Person Mod دقیقا با هدف مشابهی درست شده تا بتواند گیم‌پلی بازی مورد بحث را به شکل محسوس‌تری به تصویر بکشد. به عبارتی دیگر، هنگامی که این ماد را نصب کنید زاویه بازی Stray از سوم شخص به اول شخص تغییر پیدا می‌کند و پس از آن، شما دنیای بازی را دقیقا از چشم‌های شخصیت اصلی دنبال خواهید کرد.

در این صورت شما گیم‌پلی را از نمای نزدیک‌تری دنبال می‌کنید که در امر گسترش Immersion فوق‌العادت تاثیرگذار است. در واقع Stray – First Person Mod کاری  می‌کند که زندگی به عنوان یک گربه را بهتر درک کرده و مسائل مربوط به آن را با آغوش بازتری بپذیرید. البت توجه داشته باشید که نصب این ماد یک سری مشکلات را هم به همراه خواهد داشت. برای مثال بافت‌ها یا همان Textureها با توجه به یک بازی سوم شخص درست شده‌اند و در صورت تغییر زاویه دوربین به اول شخص، با بافت‌هایی روبرو می‌شوید که شکل و شمایل ایده آل را ندارند.

ماد سگ بازی Stray

تغییر جای گربه با یک سگ

  • نام اصلی ماد: Happy Puppy

همان‌طور که افراد زیادی عاشق گربه‌ها هستند و با دیدن آن‌ها حسابی خوشحال می‌شوند، چنین رابطه‌ای میان سگ‌ها و انسان‌ها هم وجود دارد. بنا بر همین موضوع، خیلی‌ها دوست داشتند که جای گربه معروف بازی با یک سگ تغییر می‌کرد. اما اگر شما هم جزو این دسته هستید و سگ‌ها را به گربه‌ها ترجیح می‌دهید، نباید ماد Happy Puppy را از دست بدهید. با نصب این ماد عجیب، شرایط به طور کامل تغییر می‌کند و جای گربه نارنجی بازی Stray، با یک سگ از نژاد بولداگ عوض می‌شود.

ماد مورد بحث برای افرادی که می‌خواهند بازی Stray را به طور مجدد تجربه کنند، گزینه جذابی به نظر می‌رسد. با این حال، از آنجایی که انیمیشن‌ها و صداگذاری‌ها با توجه به طبیعت گربه‌ها طراحی شده، دیدن یک بولداگ بامزه به عنوان شخصیت اصلی باعث بروز یک سری تناقض‌ها می‌شود. برای مثال هنگامی که می‌خواهید درست مانند گربه‌ها از روی یک میله باریک رد شوید، دیدن یک سگ در آن شرایط اصلی منطقی به نظر نمی‌رسد و حس به شدت عجیبی دارد. با این حال ایده Happy Puppy به شدت جالب است و پیشنهاد می‌کنیم یک بار هم که شده آن را روی سیستم خود نصب کنید.

ماد سی جی در بازی Stray

سی جی نباید فراموش شود

  • نام اصلی ماد: Joke Mod CJ

دیدن سی جی در قالب مادها در سطح بازی‌های مختلف به یک امر طبیعی تبدیل شده است. در واقع هنگامی که یک بازی برای پی سی عرضه می‌شود، همه ما می‌دانیم که سی جی به هر نحوی هم که شده راه خود را در قالب یک ماد به آن پیدا می‌کند. با این وجود، اضافه کردن شخصیت اصلی بازی GTA: San Andreas به Stray غیرممکن به نظر می‌رسید. در واقع اگر منطقی به موضوع نگاه می‌کردیم، هیچ راهی برای اضافه کردن سی جی به اثری که با محوریت یک گربه ساخته شده، وجود نداشت.

اما جامعه مادسازها باز هم دست از حماسه‌سازی نکشیدند و سی جی را در قالب یک گربه به بازی Stray اضافه کردند. شاید با خود فکر کنید که این جمله را اشتباه خوانده‌اید، اما این گونه نیست. شما می‌توانید با نصب ماد Joke Mod CJ، شخصیت محبوب کارل جانسون را به بازی Stray اضافه کرده و از او در قالب یک گربه بهره ببرید. مشخص نیست که هدف سازنده از توسعه این ماد چه بوده؛ اما نتیجه نهایی به شدت بامزه و خنده‌دار است و می‌تواند لحظات کمدی و بامزه‌ای را به وجود آورد.

ماد چشم های درخشان بازی Stray

چشم‌های درخشان‌تر

  • نام اصلی ماد: Emissive Cat Eyes

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گربه‌ها، چشم‌های درخشنده آن‌ها است که می‌توانید حتی در تاریکی شب، آن‌ها را مشاهده کنید. با این حال، سازندگان بازی Stray زیاد به این موضوع توجه نکرده‌اند و شما نمی‌توانید درخشندگی کافی را در چشم‌های شخصیت اصلی بازی ببینید. ماد Emissive Cat Eyes هم با هدف برطرف کردن این مشکل ساخته شده که با نصب آن، واقع گرایی بیش‌تری به جلوه‌های بصری بازی اضافه می‌شود.

ماد مذکور کاری می‌کند که چشم‌های شخصیت اصلی درخشندگی بیش‌تری داشته باشد و در محیط‌های تاریک‌تر، بیش‌تر به چشم بخورد. البته که ماد Emissive Cat Eeyes کمی اغراق آمیز بوده و درخشندگی مورد نظر را بیش‌تر از حد لازم زیاد می‌کند؛ با این حال، هنوز هم جذاب است و در محیط‌های تاریک تصاویر جالبی را خلق می‌کند.

ماد گربه با عینک بازی Stray

گربه‌ای که عینک می‌زند

  • نام اصلی ماد: Glasses Mod

در این نقطه از بهترین مادهای بازی Stray به گزینه‌ای می‌رسیم که به همان اندازه که عجیب است، جالب به نظر می‌رسد. با نصب این ماد شما می‌توانید یک عینک گرد (درست مانند عینک هری پاتر) را به صورت گربه استِری اضافه کنید و ظاهر کاریزماتیک‌تری را به شخصیت اصلی بدهید. نتیجه نهایی کاری می‌کند که این گربه، نسبت به هر گربه‌ای که تا به حال دیده‌اید متمایز به نظر برسد.

اما آنچه که باید به آن اشاره کنیم، همخوانی Glasses Mod با ماد Cat Customisation است. به لطف این موضوع، شما می‌توانید عینک مورد بحث را روی هر گربه با هر رنگی که دوست دارید امتحان کنید. به همین منوال، تنوع بیش‌تری به وجود می‌آید تا بتوانید شخصیت قابل کنترل بازی را متفاوت‌تر از هر زمان دیگری ببیند.

ماد Cat Custumisation

گربه‌ای با قابلیت شخصی‌سازی

  • نام اصلی ماد: Cat Custumisation

با نصب ماد Cat Customisation، درست کردن و استفاده از هر گربه‌ای محیا می‌شود. با استفاده از این ماد، شما می‌توانید گربه مورد نظر خود را با هر رنگی طراحی کرده و مدل‌های مختلفی به وجود آورد. Cat Customisation با چند رنگ پیش‌فرض در دسترس قرار دارد؛ اما شما می‌توانید در قضیه ریزتر شوید و کار را با جزئیات دقیقی‌تری پیگیری کنید. خوشبختانه ماد مورد بحث هم دست شما را باز می‌گذارد تا حس محدودیت خاصی در امر شخصی‌سازی، به شما دست ندهد.

جمع بندی

جمع بندی

بازی Stray با وجود اینکه با بودجه و امکانات محدودی ساخته شد، اما توانست مانند یک بمب منفجر شود و توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کند. البته که این موضوع بی‌دلیل هم نبود و سازندگان بازی در استودیو BlueTwelve، کار خود را به خوبی انجام دادند. نتیجه محصولی شد که ارزش تجربه بالایی دارد که اگر امکان تجربه‌اش را دارید، نباید در تجربه آن تردید کنید.

حال اگر یک بار بازی Stray را به پایان رساندید و خواستید به صورت مجدد آن بازی کنید، گزینه‌هایی که در مقاله بهترین مادهای بازی Stray به آن‌ها اشاره کردیم می‌توانند جالب باشند. این مادها می‌توانند تنوع‌های جالب توجهی به وجود آورند و ارزش تکرار بیش‌تری به اثر مورد بحث، ببخشند.

نظر شما در این باره چیست؟ کدام یک از مادهای معرفی شده بیش‌تر توجه شما را جلب کرد؟ جای چه مادهایی در لیست خالی است؟ نظرات خود را با تیم پارسی گیم و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: TheGamer

مطالب مرتبط

سوالات متداول در رابطه با این محتوا

کاربرد مادهای بازی Stray چیست؟

شما می‌توانید با نصب مادها رو سیستم خود، تغییرات مختلفی را روی بازی ایجاد کرده و به آن تنوع دهید

۱
آیا امکان استفاده از مادهای بازی Stray روی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 وجود دارد؟

خیر، استفاده از مادها فقط به نسخه PC بازی محدود است

۲
بهترین ماد برای ارتقا گرافیک بازی Stray کدام است؟

ماد Maximum Meow می‌تواند گرافیک بازی را به مراتب بهتر از نسخه اصل کند

۳