بازی Apex Legends Mobile
یحیی رحیمی

درآمد هفته اول Apex Legends Mobile یک سوم کالاف دیوتی موبایل است

یحیی رحیمی 5 خرداد 1401 بدون دیدگاه

شرکت الکترونیک آرتز با انتشار جهانی بازی Apex Legends Mobile حدود پنج میلیون دلار در هفته اول به دست آورده است. نسخه موبایل ایپکس لجندز که توسط تیمی مترکز در استودیو ریسپاون و با همکاری تنسنت توسعه یافته؛ شروع خوبی را تجربه کرده است. میزان درآمد هفته اول بازی نسبت به هفته اول کالاف دیوتی موبایل یک سوم بوده است؛ اما به مراتب از پابجی موبایل بیشتر است.

بازی Apex Legends Mobile همانند نسخه کامپیوتر و کنسول رایگان است و تنها راه کسب درآمد، فروش آیتم‌های تزئینی است. این بازی همچنین دارای سیستم بتل پس است که راه دیگری برای کسب درآمد شناخته می‌شود. آمار و ارقام نشان داده که سیستم بتل‌پس به رشد درآمد بازی‌های موبایل کمک بسیار زیادی می‌کند.

طبق آمار منتشر شده توسط Sensor Tower، میزان درآمد کسب‌شده از ایپکس لجندز موبایل در هفته حدود 4.8 میلیون دلار بوده است. این رقم توسط خرید بتل پس و آیتم از طریق گوگل پلی و اپ استور کسب شده است. طبق گزارش، بازی‌کنان آمریکایی بیشترین هزینه را در هفته اول انجام داده‌اند و 44 درصد درآمد مربوط به این کشور است. گیمرهای ژاپن و تایلند نیز در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

درآمد Apex Legends Mobile

میزان درآمد Apex Legends Mobile

در صورتی که بخواهیم این رقم را با هفته اول انتشار دیگر بازی‌های موبایل مقایسه کنیم، خواهیم دید که پابجی موبایل تنها 600 هزار دلار در هفته اول درآمد داشته است. این بازی هنگامی که در سال 2018 منتشر شد، شروع آرامی تجربه کرد. کالاف دیوتی موبایل در هفته اول 14.8 میلیارد دلار کسب کرد که سه برابر بیشتر از درآمد فعلی Apex Legends Mobile است. گفتنی است نسخه موبایل کالاف دیوتی علاوه بر حالت بتل رویال، حالت مبارزه تیمی را هم ارائه می‌دهد و طرفداران بیشتری دارد.

پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل تابه‌حال 8 میلیارد دلار درآمد کسب کرده‌اند که 1.5 میلیارد دلار آن مربوط به خرید‌های بازی‌کنان بوده است. طبق گفته سنسور تاور، ایپکس لجندز موبایل بیشترین بازی دانلود شده آیفون در 60 کشور سراسر جهان از جمله ایالات‌متحده، بریتانیا، ژاپن، هند و آلمان بوده است. آمریکایی‌ها بیشترین افرادی بوده‌اند که به دانلود بازی موبایل جدید پرداخته‌اند.

نسخه موبایل Apex Legends به دنبال رقابت با بازی جدید کالاف دیوتی وارزون موبایل است که تولید آن تائید شده است؛ این بازی که با نام مستعار Project Aurora شناخته می‌شود، تجربه وارزون را برای موبایل بهینه می‌کند. شرکت EA همچنین روی بازی بتلفیلد موبایل کار می‌کند که زمان انتشار آن مشخص شده است.

منبع: VGC

مطالب مرتبط

Arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.