دانلود زیرنویس فارسی بازی Kena Bridge of Spirits
یحیی رحیمی

با سیستم آنتی چیت جدید وارزون به نام Ricochet آشنا شوید

یحیی رحیمی 22 مهر 1400 1 دیدگاه

اکتیویژن بالاخره از سیستم آنتی چیت جدید وارزون رونمایی کرد و قول افزایش امنیت بازی را داد. سیستم جدید که Ricochet نام دارد، اجازه هیچ‌گونه تقلب و هک را نخواهد داد و همچنین دور زدن آن نیز کار بسیار سختی خواهد بود. این سیستم قرار است اولین بار در بازی Call of Duty Vanguard استفاده شود و سپس راهی Warzone شود و موج پی در پی هکرها را خنثی کند.

بنابر گفته اکتیویژن، آنتی چیت جدید وارزون، شیوه‌ای جدید برای برخورد با هکرها به کار برده است و علاوه بر آنکه ابزارهایی دقیق و متصل به سرورهای آنلاین به طور مداوم در حال جستجو متقلبان و بررسی رفتار بازی‌کنان هستند، یک لایه امنیتی جدید نیز به کار رفته که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

از آنجایی که نسخه کامپیوتر بازی Warzone با یورش هکرها و متقلبان همراه است و چیترهای کمتری به پلتفرم‌های پلی استیشن و ایکس باکس هجوم می‌برند، یک لایه امنیتی جدید طراحی شده که همراه سیستم اجرا می‌شود و جلوی اهداف هکرها را خواهد گرفت. اکتیویژن در مطلب تازه‌ای نوشته است:‌ «علاوه بر ارتقاء سرور، یک درایور نیز مخصوص بازی کال آو دیوتی طراحی شده که برای اولین بار در وارزون تست خواهد شد. این درایور، امکان شناسایی متقلبان را افزایش می‌دهد و همچنین امنیت سرور را نیز بالا می‌برد.»

اکتیویژن در ادامه به تمامی طرفداران بازی کالاف دیوتی در سراسر جهان اطمینان خاطر داده که تمام تلاشش را برای حذف متقلبان و افزایش امنیت انجام خواهد داد. مدیر استودیو Raven Software چند ماه پیش در مورد نفرت توسعه‌دهندگان از متقلبان Warzone گفته بود و باور داشت که این افراد، تمام زحمت و تلاش آن‌ها را خراب کرده‌اند.

وارزون Warzone‌ آنتی چیت

سیستم آنتی چیت جدید وارزون چطور کار می‌کند؟

درایور طراحی شده برای کامپیوتر، تنها در بازی وارزون استفاده می‌شود و کارکرد اصلی آن نیز جمع‌آوری اطلاعات هکرها و شناسایی سریع آن‌ها است. این سیستم تنها زمانی که بازی Warzone روی کامپیوتر اجرا شود فعال می‌شود و همچنین درایور نیز همیشه فعال نیست و در نتیجه نباید نگران تغییرات در سیستم باشید. این سیستم به نوعی طراحی شده که نرم‌افزارهای هک که همراه بازی اجرا می‌شوند را شناسایی کند و از کار بیندازد. بنابر گفته استودیو توسعه‌دهنده، درایور جدید پس از خروج از بازی، خاموش می‌شود.

بازی Valorant نیز از چنین سیستمی پشتیبانی می‌کند، اما با خروج از بازی خاموش نمی‌شود و مانند یک درایور کرنل کلاسیک عمل می‌کند. این شیوه جلوی تمامی نرم‌افزارهای مرتبط با بازی را می‌گیرد، اما هکرها راه تازه‌ای را با استفاده از هوش مصنوعی یافته‌اند که جلوگیری از آن کار ساده‌ای نخواهد بود. اکتیویژن باور دارد که می‌تواند با تحقیق و تفحص، جلوی این افراد را نیز بگیرد.

هکرها در طی چند سال اخیر، صدمات زیادی به بازی Warzone زده‌اند و تابه‌حال صدها هزار نفر نیز اخراج شده‌اند و روش‌های مختلفی مانند حذف سخت‌افزاری نیز امتحان شده، اما تغییر چندانی ایجاد نشده است. استودیو Raven Software امیدوار است که سیستم آنتی چیت وارزون، بتواند فضای امنی برای بازی‌کنان ایجاد کند. نظر شما چیست؟

منبع: VGC

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه
  • Abbas

    مهمان

    من که گزاشتمش کنار کلا, شما حساب کن آدم کلی از وقتش میزنه میشینه بازی میکنه یه چیتر خیلی راحت میزنتش, تصمیم گرفتم وقتمو بزارم رو تجربه بازی های مختلف دیگه

    پاسخ دهید


Adv
Adv