بدترین کالاف دیوتی Modern Warfare III
یحیی رحیمی

بازی Modern Warfare III بدترین کالاف دیوتی از نظر متاکریتیک شد

یحیی رحیمی 21 آبان 1402 1 دیدگاه
376 بازدید

منتقدان در طی چند روز اخیر نظرات خود را در مورد بازی Call of Duty Modern Warfare III به اشتراک گذاشتند. امتیازهای ثبت‌شده باعث شد تا میانگین امتیاز بازی در Metacritic‌ به 53 برسد. هرچند که هنوز چند رسانه بزرگ، امتیاز خود را ثبت نکرده‌اند و این رقم تغییر خواهد کرد، اما در حال حاضر با بدترین کالاف دیوتی موجود در تاریخ این مجموعه روبه‌رو هستیم. هیچ‌کدام از بازی‌های اصلی کالاف دیوتی، چنین امتیاز ضعیفی دریافت نکرده‌اند.

نه‌تنها امتیاز منتقدان، بلکه امتیاز کاربران بازی مدرن وارفر 3 نیز دور از انتظار است. میانگین امتیاز کاربران به 1.7 از 10 رسیده است. بسیاری از نظرات منفی هستند و تعداد اندکی، امتیاز بالاتر از 5 را ثبت کرده‌اند. در واقع وضعیت فعلی بازی و به‌خصوص کمپین داستانی باعث شده تا طرفداران پر و پا قرص این مجموعه، اعتراض خود را به این شکل نشان دهند. رسانه دیجیتال ترندز در مورد بازی جدید نوشت:‌ «مدرن وارفر 3 احتمالاً بدترین نسخه این مجموعه است.»

یکی از کاربران متاکریتیک با ثبت امتیاز 1 نوشته است: «پول خود را هدر ندهید. این دنباله حتی ارزش نداشت که یک دی‌ال‌سی برای مدرن وارفر 2 باشد. بخش داستانی ضعیف و کوتاه است و ساختار یکپارچه‌ای ندارد. زامبی یک ماد ضعیف برای DMZ است. بخش چندنفره هم تنها حس نوستالژیک بازگشت به نقشه‌های قدیمی را زنده می‌کند. در عین حال گیم‌پلی نیز شاید در بدترین در نوع خود باشد و اینکه برای چنین محصولی شصت دلار طلب کرده‌اند، باورنکردنی است.

بدترین کالاف دیوتی Modern Warfare IIIامتیازهای ضعیف Call of Duty Modern Warfare III 

بازی‌های قبلی کالاف دیوتی امتیازهای متوسط به بالا دریافت کرده‌اند. برای نمونه امتیاز Modern Warfare II حدود 75 است. در عین حال بازی مدرن وارفر 2 سال 2009 که ریمستر نقشه‌های آن در بازی جدید استفاده شده‌اند، میانگین امتیاز 94 را دارد. امتیاز بازی‌‌های کالاف دیوتی در هر نسخه جدید افت کرده است و بازی Modern Warfare III، کمترین امتیاز ممکن را دارد. حتی Call of Duty Vanguard که جزو بدترین‌ها حساب می‌شود، میانگین امتیاز 73 را دریافت کرده است.

گزارش اخیر بلومبرگ نشان داد که بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 در طی شانزده ماه طول شده است. ساخت هر بازی Call of Duty حدود سه سال طول می‌کشد. بلومبرگ مدعی است که قرار نبوده این بازی ساخته شود و مدیر اکتیویژن در تابستان سال گذشته، به‌یک‌باره دستور ساخت بازی را صادر می‌کنند. استودیو Sledgehammer Games در نهایت مجبور می‌شود تا در سریع‌ترین زمان ممکن بازی را بسازد و فشار کاری زیادی به آنها وارد شود. سخنگوی استودیو این گزارش را رد کرد و اذعان کرد که آنها تمام تلاش خود را برای ساخت اثر انجام داده‌‌اند.

شواهد و نظرات نشان می‌دهند که Modern Warfare III بدترین بازی کالاف دیوتی است که تابه‌حال ساخته شده است. نظر شما چیست؟ آیا موفق به تجربه این بازی جدید شدید؟

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه
  • Avatar

    سینا

    مهمان

    واقعا فکر نمیکردم یه روزی مجموعه کالاف دیوتی به جایی برسه که متاکریتیک یکی از بازی هاش به زیر 60 برسه…

    پاسخ دهید