فروش پلی استیشن 5
یحیی رحیمی

میزان فروش پلی استیشن 5 از مرز 46 میلیون دستگاه گذشت

یحیی رحیمی 18 آبان 1402 بدون دیدگاه
57 بازدید

بخش گیمینگ شرکت سونی در طی سه‌ماهه اخیر رکورد تازه‌ای از لحاظ درآمد ثبت کرده است. فروش پلی استیشن 5 به 46.5 میلیون دستگاه رسیده است و این در حالی است که هنوز تأثیر انتشار بازی Marvel’s Spider-Man 2 روی درآمد پلی استیشن در نظر گرفته نشده است. میزان درآمد بخش بازی و سرویس‌های آنلاین سونی در طی سه‌ماهه اخیر حدود 32 درصد رشد کرده است.

میزان سود نهایی حدود 16 درصد نسبت به سال‌های گذشته رشد کرده است و دلیل آن نیز افت ارزش قیمت ین بوده است. سونی یک شرکت ژاپنی است و میزان سود و زیان آنها به ین حساب می‌شود. طبق گزارش جدید، 4.9 میلیون کنسول پلی استیشن 5 در طی سه‌ماهه اخیر منتهی به روز 30 سپتامبر فروخته شده است. به عبارت دیگر، میزان فروش کنسول نسبت به بازی مشابه در سال گذشته، 48 درصد رشد کرده است.

هدف شرکت سونی، فروش 25 میلیون کنسول PS5 تا پایان ماه مارس 2024 است. سونی می‌خواهد با تخفیف‌های ویژه در طی فصل تعطیلات به این هدف نزدیک شود. البته باید خاطرنشان کرد که سونی در نیمه اول سال مالی، 8.2 میلیون کنسول فروخته است. برای رسیدن به 25 میلیون دستگاه باید در طی نیمه دوم سال، باید بیش از شانزده میلیون کنسول بفروشد. باید دید میزان تخفیف‌ها چه اندازه خواهد بود. البته عرضه مدل جدید پلی استیشن 5 اسلیم نیز باعث افزایش فروش خواهد شد و افراد زیادی را وادار به تهیه کنسول خواهد کرد.

فروش پلی استیشن 5میزان فروش پلی استیشن 5

هیروکی توتوکی، مدیر مالی سونی معتقد است که دستیابی به هدف اولیه دشوار است، اما تمام توانشان را به کار خواهند گشت. او در این مورد گفت: «معتقدیم که آخر سال، مهم‌ترین بازه برای فروش کنسول است و امسال ما یک مدل جدید و همچنین اسپایدرمن 2 را داریم. در نتیجه می‌خواهیم به این هدف دست پیدا کنیم. در صورتی که هدف اولیه تحقق یابد، فروش کلی پلی استیشن 5 از مرز 60 میلیون دستگاه خواهد گذشت. رقمی که باعث می‌شود تا سونی نسل فعلی را با قدرت ادامه دهد.

نکته قابل‌توجه، افزایش میزان درآمد سرویس پلی استیشن پلاس است. افزایش قیمت این سرویس و همچنین افزودن سرویس‌های گران‌تر باعث شده تا درآمد این بخش حدود 16.8 میلیارد ین بیشتر شود. میزان فروش بازی در طی سه‌ماهه گذشته نیز رشد خوبی داشته است و فروش دیجیتالی بازی‌ها حدود 67 درصد از درآمد کل پلی‌استیشن را تشکیل داده است. این رقم سال گذشته حدود 63 درصد بود. تمام آمارهای اقتصادی در مورد کسب و کار بازی سونی مثبت است و آنها در وضعیت عالی قرار دارند.

منبع: VGC

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.