بازی Fallout 76
ارحام ادبخواه

طراح سابق بتسدا: قبل از Fallout 76 فکر می‌کردیم از خطا منزه هستیم

ارحام ادبخواه 4 آبان 1402 بدون دیدگاه
95 بازدید

یکی از اعضای سابق و کلیدی استودیو بتسدا گیمز اظهار می‌کند که قبل از عرضه بازی Fallout 76، آن‌ها خود را از هر گونه خطا و اشتباهی منزه و مصون می‌دانستند. اما ظاهرا عرضه ناموفق و پرحاشیه این اثر باعث شد که آن‌ها به دنیای واقعی بازگردند و به خود بیایند.

بروس نسمیت یکی از اعضای سابق استودیو بتسدا گیمز است که کارنامه بلند بالایی دارد. او روی آثاری نظیر Fallout 3، Fallout 4، Fallout 76 و TES: Skyrim کار کرده و پیش از جدایی از این تیم در سال 2021، سمت طراح ارشد بازی Starfield را داشته است. به گفته نسمیت کارنامه فوق‌العاده درخشان بتسدا باعث به وجود آمدن غرور زیادی شده بود تا با توجه به همین استدلال، آن‌ها خود را از هر گونه خطا و شکستی منزه بدانند.

البته که این غرور آنچنان بی‌دلیل هم نبوده است. استودیو بتسدا گیمز از بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion به این طرف عملکرد چشم‌گیری از خود بر جای گذاشت و آثار درخشان متعددی را روانه بازار کرد. اما این روند طلایی با عرضه بازی Fallout 76 و ورود بتسدا گیمز به دنیای آثار چندنفره و آنلاین خراب شد تا آن‌ها رکورد خوب خود را از دست بدهند. خود بروس نسمیت هم اعتقاد دارد که جهان غنی فال اوت 76 به خاطر باگ‌ها، ایده‌های ناقص و یکنواختی حیف شد.

نسمیت در این باره توضیح می‌دهد:«بازی Fallout 76 اثری بود که مرا به زحمت انداخت. من فکر می‌کنم که هدف شرکت (بتسدا) آنطور که باید متمرکز نبود و شما هم می‌توانید نتیجه آن را با اعتنا به وضعیت عرضه بازی مشاهده کنید. این قضیه تا یک جایی به غرور ما مربوط می‌شد. ما بازی‌های متعددی داشتیم که نه تنها یک موفقیت کامل بودند، بلکه در حد بهترین بازی‌های سال ظاهر شدند.»

بازی Fallout 76

شکست بازی Fallout 76 باعث واقع گرایی بیش‌تری در بتسدا شد

نسمیت می‌گوید که آثاری نظیر Skyrim و Fallout 4 نه تنها در افکار اعضای بتسدا، بلکه حتی در میان اصحاب رسانه هم یک سری الگو در دنیای ویدیو گیم بودند. همه این تمجیدها و تحسین‌ها باعث شده بود که اعضای استودیو خود را از هر گونه خطا و شکستی منزه بدانند و فکر کنند که به هیچ وجه من الوجوه باخت نمی‌دهند. اما همان‌طور که همه ما می‌دانیم انسان مجموعه‌ای از اشتباهات است و اعضای بتسدا گیمز، با عرضه ناموفق بازی Fallout 76 متوجه شکست ناپذیر نبودن خود شدند.

اما چرا استودیو بتسدا گیمز در یک حرکت غیرقابل انتظار به سراغ توسعه یک ویدیو گیم آنلاین رفت؟ آن هم در حالی که تخصص اصلی آن‌ها در آثار تک نفره و آفلاین بود؟ نسمیت در این باره توضیح می‌دهد که تیم بتسدا به خاطر درخواست گیمرها و طرفداران چنین تصمیمی را اتخاذ کردند. اما هنگامی که آن‌ها به طور جدی وارد دنیای فال اوت 76 شدند، فهمیدند که توسعه یک ویدیو گیم چند نفره تا چه حدی می‌تواند متفاوت و چالش برانگیز باشد.

نسمیت ادامه داد:«اوضاع این شکلی بود که، این بازی قرار است Fallout همیشگی باشد و تنها کاری که باید انجام دهیم این است که آن را چندنفره کنیم. اما این کلمات باعث شدند که ما راهی را در پیش بگیریم که به اندازه مسیرهای قبلی موفق نبودند؛ چرا که بحث فقط در حد اضافه کردن حالت چندنفره نبود، بلکه باید چیزهای خیلی، خیلی، خیلی دیگری را هم اضافه می‌کردیم.»

اما حالا که بروس نسمیت از تیم بتسدا جدا شده و بازی Fallout 76 هم مسیری طولانی را پشت سر گذاشته، سازندگان استارفیلد روزهای آرام‌تری را پشت سر می‌گذارند. هرچند که بازی Starfield واکنش‌های ضد و نقیضی را دریافت کرده، اما بدون شک یک موفقیت محسوب می‌شود و این موضوع را می‌توان در آمار و ارقام مشاهده کرد.

نظر شما در مورد شکست بازی Fallout 76 و ضعف‌های استودیو بتسدا گیمز چیست؟ نظرات خود را با تیم پارسی گیم و سایر کاربران در میان بگذارید.

منبع: IGN

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.