آنتی لگ AMD کانتر استرایک 2
یحیی رحیمی

حذف فناوری آنتی لگ AMD پس از گزارش تقلب در کانتراسترایک 2

یحیی رحیمی 27 مهر 1402 بدون دیدگاه
167 بازدید

شرکت AMD‌ قابلیت ویژه Anti-Lag+ را درایور کارت گرافیک خود حذف کرد. شرکت ولو در طی دو هفته اخیر،اکانت کانتر استرایک 2 افرادی که این قابلیت را فعال کردند را مسدود کرد. ولو معتقد است که فناوری آنتی لگ شرکت AMD منجر به تقلب در بازی Counter-Strike 2 می‌شود و تعادل بازی را به هم می‌زند. وضعیت مسدودی حساب‌های کاربری به حدی شدید شد که ای‌ام‌دی در نهایت تصمیم به حذف این قابلیت مهم در درایور کارت گرافیک Radeon گرفت.

قابلیت آنتی لگ کارت گرافیک AMD باعث شده تا حساب کاربری افراد زیادی در کانتر استرایک 2، ایپکس لجندز و دیگر بازی‌های رقابتی مسدود شوند. فناوری آنتی لگ اجازه می‌دهد تا میزان فریم افزایش پیدا کند و در نتیجه افرادی که آن را فعال می‌کنند، تجربه روان‌تری خواهند داشت. از آنجایی که شرکت ولو، میزان فریم را محدود کرده است، گذر از آن به معنی تقلب است. در نتیجه حساب افرادی که فناوری Anti-Lag+ را استفاده کرده‌اند، بدون اخطار قبلی مسدود شده است.

شرکت AMD در صفحه توییتر Radeon اعلام کرد که نسخه 23.10.2 درایور کارت گرافیک آن‌ها، قابلیت آنتی لگ را حذف کرده است. آن‌ها نوشته‌اند که گزارش‌هایی در مورد مسدود شدن حساب کاربری پس از استفاده از فناوری آنتی لگ پلاس دریافت کرده‌اند و ترجیح می‌دهند که این قابلیت را غیرفعال کنند. ای‌ام‌دی اعلام کرد که با بازی‌سازها در حال همکاری است تا بتواند راه‌حلی برای مشکل پیدا کند و این قابلیت را دوباره برگرداند. آن‌ها قول کمک به افرادی را داده‌اند که حساب کاربری آن‌ها مسدود شده است. به زودی اطلاعات بیشتری منتشر خواهد شد.

آنتی لگ AMD کانتر استرایک 2مسدود شدن اکانت کانتر استرایک 2

راه‌حل این شرکت در حال حاضر، حذف قابلیت آنتی ‌لگ است. مشخص نیست آیا فناوری گرافیکی ویژه بار دیگر بازخواهد گشت یا خیر؟ شوترهای رقابتی اخیرا میزان فریم را محدود کرده‌اند تا همه بازی‌کنان تجربه یکسانی داشته باشند. تصمیمی که مورد پسند طرفداران قرار نگرفته است. در واقع شرکت ولو یکی از پایه‌ها و اساس بازی کامپیوتر را زیر پا گذاشته است و آن هم آزادی عمل در میزان فریم‌ریت است. در صورتی که با کارت گرافیک AMD به تجربه Counter-Strike 2 و دیگر شوترهای رقابتی می‌پردازید، حتماً آپدیت جدید را دریافت کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

بررسی‌ها نشان داده که عملکرد بازی کانتر استرایک 2 با کارت گرافیک انویدیا بهتر بوده است. به نظر می‌رسد که نیاز به بهینه‌سازی برای کارت گرافیک دیگر شرکت‌ها از جمله اینتل وجود دارد. نظر شما در مورد حذف قابلیت Anti-Lag+ چیست؟ آیا از آن استفاده می‌کردید؟

منبع: PCGAMESN

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.