سازندگان Cyberpunk 2077
یحیی رحیمی

انتقادات از Cyberpunk 2077 ضربه روحی بزرگی به سازندگان زده است

یحیی رحیمی 26 مهر 1402 1 دیدگاه
603 بازدید

بازی Cyberpunk 2077 هنگام انتشار مورد تمسخر قرار گرفت و وضعیت و عملکرد آن به شدت نقد شد. آپدیت 2.0 و بسته الحاقی جدید باعث شد تا نظرات در مورد این بازی تغییر یابد. سی‌دی پراجکت حدود 40 میلیون دلار صرف آپدیت‌های رایگان بازی کرد و در نهایت توانست نظر طرفداران و منتقدان را جلب کند. مصاحبه مدیر مهندسان سی‌دی پراجکت نشان داد که کارمندان استودیو پس از انتشار بازی و دریافت انتقادات، ضربه روحی سنگینی را تحمل کردند.

کالین والدر، مدیر مهندسان سی‌دی پراجکت در گفتگو با InvenGlobal به وضعیت روحی روانی کارمندان اشاره کرد و اینکه آن‌ها ضربه بزرگی خوردند. او گفته است که ناراحتی طرفداران هنگام انتشار و تحمل انتقادها «چالش بزرگی» بوده است. او می‌گوید که آن‌ها درس بزرگی از این اتفاق گرفتند و اشتباه خود را در پروژه جدید تکرار نمی‌کند. سی‌دی پراجکت مشغول تولید بازی ویچر جدید است و سه‌گانه‌ای تازه در طی چند سال آینده از راه خواهد رسید.

والدر در ادامه افزود که سی‌دی پراجکت تغییراتی در نحوه توسعه و انتشار بازی‌هایش ایجاد کرده است. آن‌ها توجه بیشتری به توسعه نسخه کنسول خواهند داشت و باید اطمینان حاصل کنند که بازی از ابتدا تا آخر قابل تجربه است. او مدعی است که پروژه جدید با کد رمز پولاریس یا همان ویچر 4 در حال توسعه است و آن‌ها دموهایی را تست می‌کنند و بررسی فنی بازی از ابتدای تولید انجام شده است. تمام اقدامات به این منظور صورت می‌گیرد تا اشتباهات آن‌ها هنگام انتشار Cyberpunk 2077 تکرار نشود.

سازندگان Cyberpunk 2077ضربه روحی سازندگان Cyberpunk 2077

عملکرد نسخه کنسول سایبرپانک 2077 به حدی وخیم بود که سونی آن را از فروشگاه پلی‌استیشن حذف کرد. چندین ماه طول کشید تا بازی بتواند تست فنی سونی را با موفقیت پشت سر بگذارد. انتقادات به تنهایی روی وضعیت روحی سازندگان Cyberpunk 2077 تأثیر نگذاشته است. فشار کاری بیش از حد برای انتشار بازی در زمان مقررشده نیز تأثیرگذار بوده است. والدر می‌گوید که اقدامات مهمی برای حذف کرانچ و فرسودگی شغلی اتخاذ شده است و آن‌ها تلاش زیادی برای بازیابی روحیه کارمندان انجام داده‌اند.

سی‌دی پراجکت در صورتی که توسعه بازی نیازمند زمان بیشتری باشد، تاریخ انتشار را تغییر می‌دهد و دیگر فشار کاری برای تکمیل زودهنگام بازی وارد نمی‌شود. بازی‌سازهای لهستان با تشکیل اتحادیه ویژه تلاش می‌کنند تا شرایط کاری مناسبی ایجاد کنند و از اخراج‌های بی‌دلیل خودداری کنند. گفتنی است سازنده سایبرپانک 2077 در طی چند ماه اخیر، کارمندان زیادی را اخراج کرده است. یکی از این کارمندان به‌تازگی اطلاعاتی از دنباله سایبرپانک 2077 فاش کرده است.

منبع: PCGAMER

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه
  • Avatar

    محمد

    مهمان

    شاید نسخه کنسول پر از باگ باشه، اما نسخه pc خیلی خوبه ، نمیدونم چرا اینقدر امتیازات این بازی پایینه

    پاسخ دهید