10 کار اشتباه که نباید در بازی استارفیلد انجام دهید
مهران کاظم دخت

10 کار اشتباه که نباید در بازی استارفیلد انجام دهید

مهران کاظم دخت 13 مهر 1402 4 دیدگاه
3,249 بازدید

افراد زیادی در حال تجربه جدیدترین عنوان گیمینگ سال یعنی بازی Starfield هستند یا اینکه قصد دارند در نزدیک‌ترین فرصت این کار را انجام دهند. بازی‌ای که سالها مورد انتظار طرفداران بود و بودجه هنگفتی صرف آن شد که هیجان و تصورات از بازی را به معنای کلمه تا کهکشان‌ها بالا برد و با انتشار بازی، انتظارات تا حد قابل قبولی برآورده شد. مطابق وعده‌های استودیو بتسدا، آیتم‌ها و فعالیت‌های زیادی برای انجام دادن در این بازی وجود دارند و البته باید گفت که هیچ تضمینی وجود ندارد که شما همه این کار را درست انجام دهید، پس با ما همراه باشید تا 10 تا از کارهایی که نباید در بازی استارفیلد انجام دهید را با هم مرور کنیم.

کارهایی که باید در بازی Starfield از آن ها اجتناب کنید

بازی Starfield مملو از فعالیت‌ها و کارهایی است که بازیکن می‌تواند در آن انجام دهد. وسعت بازی و تنوع بالای این چیزها باعث می‌شود که فهمیدن کار درست و یا غلط چندان ساده نباشد و شما در طول ماجراجویی‌های خود ممکن است اشتباه‌هایی نیز داشته باشید. در این مطلب به 10 کاری خواهیم پرداخت که بهتر است در بازی استارفیلد از آن اجتناب کنید تا ماجراجویی کم دردسرتر و لذت‌بخش‌تری را داشته باشید.

10) داستان اصلی را نادیده نگیرید

داستان بازی Starfield

وقتی از Prologue یا همان بخش ابتدایی داستان عبور کردید، قابلیت جستجو در دنیای وسیع استارفیلد برای شما باز می‌شود و باید صادقانه گفت که شیرجه زدن در این کهکشان ویدیویی، دقیقاً مانند اکثر بازی‌های بتسدا، بسیار وسوسه انگیز است و کاملاً قابل درک است که چرا کسی بخواهد هر چه زودتر به اکتشاف بپردازد. شما هم ممکن است دلتان بخواهد داستان را به طور کامل نادیده بگیرید چون داستان متوقف شده و موازی با آن، کارهای زیادی هم برای انجام دادن وجود دارند، اما باید بگویم که در واقع این کار اشتباه است و داستان اصلی نباید به طور کامل نادیده گرفته شود. قصد ندارم داستان را اسپویل کنم و بگویم چرا، اما بهتر است در داستان بازی تا یک نقطه خاص پیش ببرید، با همکاری گروه Constellation به سراغ مأموریت‌های ناشناخته بروید و سپس با خیال راحت شروع به انجام کارهای دیگری کنید.

نمی‌توانم به شما بگویم که چرا این کار ایده خوبی است چرا که نمی‌خواهم چیزی را اسپویل کنم، تنها چیزی که واقعاً می‌توانم بگویم این است که من برای مدت طولانی داستان اصلی را پیش نبردم و در نهایت به دلایل مختلفی از این کار پشیمان شدم. اگر شما این کار را انجام ندادید، بعد از اتمام بازی، دوباره سراغ این پست بیایید و در بخش نظرات بگویید که آیا از این کار واقعاً سود بردید یا نه! به قول هوتن شکیبا در سریال  لیسانسه‌ها : « من ضرر می‌کنم یا شما! » ، نظرتان را بعد از بازی حتماً برای ما بنویسید.

9) هر چه خلوت‌تر ، بهتر!

فعالیت های بازی استارفیلد

در انجام ماموریت‌های مخفی بهتر است با خودتان همراهی نداشته باشید چرا که این کار یک اشتباه بزرگ است. ماموریت‌های زیادی وجود دارند که شما هرگز نیاز به مخفی‌کاری ندارید و اگر هم توسط دشمنان شناسایی شدید مشکل خاصی برای‌تان پیش نمی‌آید، البته پاداشی که از انجام مأموریت دریافت می‌کنید بسیار کمتر از حالتی است که مأموریت را بدون شناسایی شدن تمام کنید چرا که بازی شما را به خاطر کشتن دشمنان جریمه می‌کنند. بنابراین به نفع شماست که آنها را بصورت مخفیانه کامل کنید، اما در نهایت مهم نیست که چگونه مأموریت خود را به پایان برسانید و شاید به این فکر باشید که وقتی مأموریتی اشتباه پیش برود چه چیزی بهتر از حضور یک همراه تا شما از مخمصه بیرون بیاورد. بنابراین همراهان می‌توانند مفید باشند. اما در مخفی‌کاری، بدون استثناء آنها مرتکب اشتباه می‌شوند. مهم نیست که مأموریت چقدر ساده باشد، نباید همراهتان را وارد قضیه کنید.

شما سعی می‌کنید هر کاری را به صورت بی سر و صدا انجام دهید، بدون هیچ گونه اقدام عجولانه‌ای که باعث شناسایی شما شود و حتی اگر هم شناسایی شدید، می‌توانید با مخفی شدن دوباره به همان حالت قبلی ادامه دهید. اما همراه شما اگر شناسایی شود اینطور عمل نمی‌کند، به این معنی که اگر مخفی‌کاری شکست بخورد دیگر نمی‌توان آن را جمع کرد و یک مأموریت آرام تبدیل به یک حمام خون می‌شود. اگر بخواهید همراهتان را بیرون از منطقه مأموریت نگه دارید، مطمئن شوید که واقعاً از شما دور است، چرا که بر اساس تجربه شخصی در یک مرحله، با وجود شناسایی شدن، دستگیر نشدم و به مأموریت ادامه دادم ولی وقتی برگشتم همراه من، درگیر نبردی ماتریکس‌طور با منشی ورودی ساختمان شده بود. اگر پنهان‌کاری از شما خواسته شد، همراهتان را پشت سر بگذارید.

8) حواستان به این شخص باشد!

ماموریت های فرعی بازی Starfield

از کنار این شخص در سدونیا به سادگی عبور نکنید. شاید اهمیت این شخصیت برای شما خیلی واضح به نظر بیاید، اما برای من مانند هر NPC تصادفی دیگری به نظر می‌رسید که اطرافش کمی بیشتر از حد معمول پرونده وجود داشت. مثل من نباشید و از کنار او رد نشوید چرا که انگار این پرونده‌ها یک پیام از طرف توسعه‌دهندگان بازی هستند تا توجه‌ها را به سمت او معطوف کنند و بازیکنان با او صحبت کنند چون مأموریتی که به شما می‌دهد یعنی «Top of the L.I.S.T» باید هرچه زودتر انجام شود. شما این مرد را در سیاره سدونیا، مستعمره معدنی در مریخ و یکی از اولین مکان‌های مهم بازی ملاقات می‌کنید، بنابراین یافتن او چندان دشوار نخواهد بود اما ممکن است خیلی راحت از او عبور کنید و او را به عنوان یک NPC عادی نادیده بگیرید. او در وسط بار نشسته و همانطور که گفتم توسط کوهی از پرونده‌ها و کاغذبازی احاطه شده.

من به شخصه به کاغذبازی علاقه‌ای ندارم و آن را خیلی هیجان انگیز نمی‌دانم اما ظاهراً این کاغذبازی قرار است نظر شما را جلب کند. اگرچه او می‌گوید که شما را مجبور به انجام هیچ‌کدام از آن کاغدبازی‌ها نمی‌کند اما در واقع چنین اتفاقی نمی‌افتد، در دنیای واقعی هم اغلب اوقات همین ترتیب وقایع رخ می‌دهند! من تا زمانی که بازی را تمام کردم، متوجه نشدم که این مرد حتی ارزش یک نگاه دوم را دارد. من چندین دفعه از آن مکان عبور کردم و بعد با فکر کردم که می‌خواهم با آن مرد، که یک عالمه پرونده روی میزش قرار دارد، صحبت کنم. منظورم این است که افراد زیادی هستند که از کاغذبازی و پر کردن فرم‌ها لذت می‌برند و این شخص یکی از آنها است ( برخلاف من) ، بنابراین هرچه زودتر این ماموریت را انجام دهید بهتر است. کاری که او از شما می‌خواهد نسبتاً آسان‌تر است و آن هم بررسی سیاره‌های قابل سکونت و استخدام افراد برای سازمانی است که برایشان کار می‌کند، با توجه به انبوه کاغذهای جلوی او می‌توانید حدس بزنید که سطح این مأموریت در حد مأموریت‌های جیمز باند نخواهد بود. در حالی که بخش اول خواسته او را می‌توان در هر زمانی کامل کرد و من پس از اتمام بازی اطلاعات زیادی را در اختیار او گذاشتم، اما جذب افراد به این معنی است که در واقع باید با مردم در سراسر جهان صحبت کنید و آنها را متقاعد کنید که به آنها بپیوندند و این گزینه‌ در واقع فقط پس از گرفتن مأموریت در مکالمات افراد نشان داده می‌شود و این یعنی باید به همه جاهایی که قبلا رفته بودید برگردید. اگر به دنبال افرادی برای جذبشان در سازمان هستید، بهتر است که زودتر این کار را شروع کنید و افراد را در حین کاوش در بازی پیدا کنید.

7) فرار را بر قرار ترجیح دهید!

نکات بازی استارفیلد

فراموش نکنید که در بازی می‌توانید از مبارزه فرار کنید. در شروع بازی، نبرد با سفینه‌های فضایی می‌تواند بسیار خشن‌تر از آن چیزی باشد که فکرش را می‌کنید. سفینه شما هنوز کند و ضعیف است. حتی در منظومه‌های مستقر، که ظاهراً امن‌ترین مکان‌ها در کهکشان هستند سفینه شما به راحتی مورد حمله دزدان و دیگر سفینه‌ها قرار می‌گیرید. مثلاً اگر در وضعیت 3 در مقابل 1 قرار گرفتید، به عنوان یک تازه وارد احتمالاً می‌میرید پس سعی نکنید به زور از هر نبردی عبور کنید، از نظر تاکتیکی عقب‌نشینی کنید تا بعداً به سراغ آنها بروید. هیچ چیز مانع شما نمی‌شود که فقط در طی چند ثانیه از Gravity jump استفاده کنید تا از نبردی که احتمالاً نمی‌توانید برنده آن باشید، خارج شوید. به طور کلی، نبرد با سفینه تا زمانی که کامل بر آن تسلط نیابید، می‌تواند خسته‌کننده باشد، اما اگر احساس می‌کنید دشمنان از شما قوی‌تر هستند، ایده خوبی باشد که این احتمال را در نظر بگیرید که دشمنان‌تان واقعاً از شما برتر هستند! بنابراین بهتر است فرار کنید، یک سفینه قوی‌تر تهیه کرده و سپس برگردید و حسابتان را با آنها پاک کنید.

6) از سفینه فضایی خود زیاد دور نشوید

سفینه های بازی Starfield

غرق کاوش و جستجو نشوید و خیلی دور از سفینه خود پرسه نزنید زیرا یک پیاده‌روی طولانی و بسیار آزاردهنده به سمت سفینه خواهید داشت. محدودیت‌ در آیتم‌های قابل حمل می‌تواند مشکل بزرگی برای بازیکنان به وجود آورد به‌خصوص زمانی که در حال کاوش هستند. اگر دائماً چیزهایی را به مجموعه وسایل خود اضافه می‌کنید، نهایتاً به سقف وزن قابل حمل می‌رسید و آن موقع است که باید به آرامی به کشتی برگردید تا وسایلتان را تخلیه کنید. من چندین بار این اشتباه را انجام دادم و اصلاً ارزش وقت شما را ندارد. زمانی که در یک سیاره هستید، می توانید با Fast travel سریعاً به کشتی خود سفر کنید و این یکی از قابلیت‌های مورد علاقه من در مورد استارفیلد است چرا که باعث کاهش تعداد زیادی از اضافه‌کاری‌های خسته کننده می‌شود، اما اگر از حد مجاز وزن خود عبور کنید، اکسیژن شما به طور مداوم هنگام دویدن تخلیه می شود و نمی‌توانید از Fast travel استفاده کنید.

اگر سفینه شما درست خارج از یک پایگاه پارک شده یا اینکه می‌خواهید از ترمینال اداره تجارت به سفینه خود برگردید، این موضوع آنقدر به چشم نخواهد آمد، اما اگر هزاران متر از سفینه خود در وسط ناکجاآباد فاصله داشته باشید و به خاطر بار زیادی که دارید به آرامی حرکت می‌کنید، در بازگشت به سفینه بسیار اذیت خواهید شد. این اشتباه را مرتکب نشوید، برخی از امتیازات خود را صرف ارتقاء قابلیت حمل وزن کنید، حجم محموله خود را افزایش دهید، یا اینکه از شر تمام موارد بی‌مصرف خلاص شوید یا حتی می‌توانید برخی از آنها را به همراه خود بدهید و زمانی که وارد کشتی شدید آنها را پس بگیرید، اما مراقب باشید که به همراه خود چیزهای مهمی ندهید، زیرا اگر اشتباه کنید و آیتم‌هایی مانند زره یا تفنگی را که می‌خواهید به آن‌ها بدهید، به احتمال زیاد گم می‌شوند چون همراه شما ممکن است ناپدید شود یا بمیرد یا اینکه شما آن را به کلی فراموش کنید.

5) قطعات سفینه را در جیب‌تان نگذارید!

مدیریت منابع در بازی استارفیلد

قطعات سفینه را در مجموعه اقلام همراهتان فراموش نکنید! زرنگ باشید چرا که من این کار را بارها انجام داده‌ام و هر بار احساس حماقت می‌کنم. این کار را نکنید و قطعات سفینه را با خودتان حمل نکنید. این قطعات را در اسرع وقت در محموله سفینه خود قرار دهید زیرا بازی دارای یکی از بدترین سیستم‌های مدیریت اقلام همراه است. این قطعات وزنی معادل 10 توده (واحد وزن در بازی) دارند، بنابراین حتی اگر تعداد کمی از آنها را نگه دارید، به طور چشمگیری وزن شما را افزایش می‌دهند و از آنجایی این قطعات در فهرست اقلام ظاهری گمراه‌کننده دارند، فراموش کردنشان بسیار آسان است. من نیمی از بازی را با انبوهی از این قطعات گذراندم و اغلب جایی برای جمع‌آوری وسایل اضافی نداشتم و به همین دلیل دائماً درگیر بودم و این واقعاً ناامیدکننده بود. می‌توانید از این قضیه اجتناب کنید اگر قطعات کشتی را در بخش باری سفینه، یعنی جایی که به آن متعلق هستند، قرار دهید.

ممکن است برای خیلی‌ها واضح باشد، بازی  Starfieldمانند Fallout و Skyrim مملو از چیزهایی است که می‌توانید آنها را بردارید، بنابراین زمان زیادی طول نمی‌کشد تا اقلام بیهوده و تصادفی زیادی همراه خود داشته باشید که فقط فضا را اشغال می‌کنند و در میان همه این اقلام برخی فضای بیشتری را نسبت به هر چیز دیگری می‌گیرند. در حالت پیش‌فرض می‌توان تصور کرد که آن شیء یک زره یا اسلحه باشد اما درصورتی که با دقت به دنبال اشیاء سنگین باشید، متوجه آن 10 قطعه سفینه‌ای می‌شوید که فراموششان کرده‌اید و با خودتان این ور و آن ور می‌بردید. در زندگی واقعی خب اینطور نیست، آدم یهویی به خودش نمی‌گوید: «خب من الان با تقویت‌کننده کمکی در جیبم چه کار کنم، احتمالاً بهتر باشد از شر آن خلاص شوم!» یعنی چه کسی متوجه تقویت‌کننده کمکی همراه خود نمی‌شود؟ در استارفیلد اما فراموش کردن آن بسیار آسان است، بنابراین اگر گاهی از خود می‌پرسید که چرا محموله شما اینقدر سریع پر می‌شود، با خودتان فکر کنید، که نکند من دارم قطعات سفینه فضایی را با خودم حمل می‌کنم؟

4)  یک بار دستگیر شوید!

دستگیر شدن در بازی Starfield

شاید به نظر اشتباه بیاید، اما در استارفیلد بهتر است حداقل یک بار هم که شده دستگیر شوید. البته این کار با هر تجربه‌ای که از بازی‌های قبلی بتسدا مانند Skyrim یا Fallout 4 دارید، متضاد است چرا که به طور معمول در آن بازی‌ها، دستگیر شدن در حین دزدی اتفاق بدی بوده و شما در زندان حبس خواهید شد که اصلاً نتیجه مطلوبی نیست. اما در starfield قضیه کمی متفاوت است. وقتی نوبت به دزدی می‌رسد، تمام هدف این است که گرفتار نشوید. با این حال، اگر می‌خواهید به Crimson fleet یا همان گروه دزدان دریایی بپیوندید، که یکی از بهترین خطوط داستانی بازی را دارد، باید دستگیر شوید! به سمت یک جناب سروان محترم بروید و جیب او را بزنید و بعد تسلیم قانون شوید، البته واقعاً مهم نیست که چه جرمی مرتکب می‌شوید فقط باید مردم شما را ببینند و پلیس به شما نزدیک شود و زندانی شوید.

اولین احساس شما این است که آخرین سیو شما را مجدداً بارگذاری کند، اما این کار را نکنید و به تصمیم خود ادامه دهید. شما را به یک کشتی UCS خواهند برد و در آنجا با چندین انتخاب می‌توانید به Crimson fleet بپیوندید. البته شما در هیچ نقطه‌ای مجبور به پیوستن به Crimson fleet نخواهید شد و پس از گرفتن دستورات خود، می‌توانید آنها را نادیده بگیرید و تا زمانی که بخواهید می‌توانید از آنها دوری کنید. تمام مأموریت‌های جانبی گروه‌ها در استارفیلد فوق‌العاده قوی طراحی شده‌اند اما Crimson fleet احتمالاً گروه مورد علاقه من است و ارزش آن را دارد که در نهایت عضو این گروه شوید.

3) کالاهای قاچاقی در محموله خود نگه ندارید.

اجناس قاچاق در بازی استارفیلد

این کار احتمالاً بدیهی به نظر می‌رسد، اما اشتباه کردن و فراموش کردن کالاهای قاچاق آسان تر از آن چیزی است که انتظار دارید، به خصوص اگر فقط به دنبال جمع‌آوری اشیاء هستید و زیاد به چیزی که پیدا می‌کنید توجه نمی‌کنید، قضیه فراموش کردن تقویت‌کننده کمکی سفینه را به یاد بیاورید. در استارفیلد اقلامی وجود دارند که به عنوان کالای قاچاق در نظر گرفته می شوند، مشخص است که می‌توان آنها را به قیمت بالایی فروخت، اما اگر با آنها به پست‌های بازرسی سیاره‌ای نزدیک شده و پس از اسکن، مشخص شود که شما این کالاها را به همراه دارید، علاوه بر کالای قاچاق، تمام اقلامی که دزدیده بودید را هم از دست می‌دهید و مجبور به پرداخت جریمه سنگینی خواهید شد. نیازی به تأکید بر این موضوع نیست اما اگر نمی‌خواهید این بلاها سر شما بیاید بهتر است چند کار را برای رعایت این نکته انجام دهید، به‌خصوص اگر دائماً همه چیز را جمع آوری می‌کنید طوری که انگار که هدف اصلی بازی همین است.

ارزش کالای قاچاق می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد اما از دست دادن تمام غارت‌های دزدیده شده خیلی بدتر از آن است که فکرش را بکنید پس بهتر است برای مقابله با تشخیص کالای قاچاق از این راه‌ها استفاده کنید: وقتی چنین کالایی را برمی‌دارید اصلاً آن را فراموش نکنید. شما در نهایت گرفتار خواهید شد بنابراین هوشمند باشید و فوراً این کالاها را رها کنید، زیرا صادقانه بگویم که ارزش دردسری که برای‌تان می‌آورند را ندارند، روش دیگر این است که یک انبار محموله محافظت‌شده روی سفینه خود نصب کنید تا آنها را از اسکن گشت‌ها پنهان کنید و در نهایت می‌توانید این اقلام را در سیاره‌هایی مانند Red Mile که سفینه شما را اسکن نمی‌کنند بفروشید. در ضمن برای قشر زرنگ گیمرها باید گفت نمی‌توانید این کالاها را همینجوری در سفینه رها کنید به امید این که چون نه در بخش محموله سفینه است و نه در بخش لیست کالاها، پس توسط اسکن هم پیدا نمی‌شود، از این خبرها هم نیست!

2) حتماً این یادداشت را بخوانید!

بازی استارفیلد

به طور تصادفی ممکن است یادداشتی را بر روی دشمنان مرده پیدا کنید که با عنوان با عنوان «Secret Outpost» مشخص شده است. ممکن است اصلاً به آن توجه نکنید و بدون اینکه واقعاً به آن نگاه کنید از کنار آن بگذرید و فرض کنید که این یادداشت فقط یک شوخی است اما در واقع خیلی بیشتر از اینها است. گفتن اینکه دقیقاً چه چیزی را خواهید یافت جذابیت آن را از بین می‌برد و من می‌خواهم که ارزش آن را اسپویل کنم. پس اشتباهی را که من انجام دادم و این یادداشت را بیشتر مدت زمان بازی نادیده گرفتم، مرتکب نشوید. همانطور که در یادداشت توضیح داده شده به سیاره Denabola1-B بروید و در آنجا مأموریتتان را تکمیل کنید چرا که این مأموریت برخی از بهترین جوایز در بازی را به شما می‌دهد که حتی شامل یک کشتی کاملاً رایگان می‌شود. اکثر مأموریت‌ها به شما پول یا لباس جدید یا تفنگ خاص می‌دهند، اما این یکی علاوه بر همه اینها یک سفینه فضایی هم به شما می‌دهد که خیلی بهتر از سفینه اولیه شما در بازی است.

1) وقت‌تان را صرف کاوش بیهوده نکنید.

گشت و گذار در استارفیلد

از تلاش برای کاوش و زیر و رو کردن هر اینچ از کهکشان خودداری کنید. جهان استارفیلد بسیار بزرگ است و بیش از هزار سیاره در 100 منظومه ستاره‌ای در بازی وجود دارد و این محدوده زیادی برای کاوش است که ممکن است برای خیلی‌ها وسوسه‌انگیز باشد تا به محض تمام کردن Prologue شروع به کاوش کنند. این کار اشتباه است، سیارات زیادی در بازی وجود دارند و چیزهای جالبی هم برای کشف پیدا خواهید کرد، اما عمدتاً چیزهای خوب در شهرها یا اطراف آنها یافت می‌شوند. زمان آن فرا رسیده تا واقعیت دنیای استارفیلد را بدانید، سیارات در استارفیلد مکان‌های بی حد و حصر و هیجان‌انگیزی برای کاوش نیستند، اگرچه لذت تجربه کاوش در کیهان را در زندگی واقعی ندارید، اما سیاراتی را که می‌توانید در بازی کاوش کنید دقیقاً مطابق انتظار دنیای واقعی، خالی از سکنه و خسته‌کننده هستند. نحوه عملکرد اکتشاف سیاره‌ها به این صورت است که شما محل فرودی انتخاب می‌کنید و تنها قابلیت fast travel به آنجا را دارید و مثل عنوان No man’s sky، قابلیت ورود و خروج دستی به سیاره را ندارید، به عبارتی شما فقط مسئول کلیک روی منو بازی هستید!

از آنجا به بعد، بسته به چندین عامل، بازی یک منظره مصنوعی ایجاد می‌کند. این عوامل جزو اطلاعات سیاره‌ای هستند که مطابق گفته‌های استودیو بتسدا از ناسا کمک گرفته‌اند و برای طراحی هر سیاره از آنها استفاده شده، این که ظاهر سیاره چگونه است، چه موادی در آن یافت می‌شوند و اینکه شما در چه منطقه‌ای فرود می‌آیید. اگر کوه‌ها را برای فرود انتخاب کنید، بازی یک منطقه کوهستانی ایجاد می‌کند و اگر در نزدیکی دریا فرود بیایید به ساحل خواهید رسید. بنابراین همه محیط‌ها، زیرساخت‌ها و غارها و هر چیز دیگری که ممکن است پیدا کنید، فقط نقاط تصادفی ایجاد شده هستند. روی یک نقشه هیچ چیز خاصی در مورد هیچ یک از آنها وجود ندارد و اگر سعی کنید همه آنها را کشف کنید، خیلی سریع شروع به دیدن چیزهای تکراری خواهید کرد. مناظر دائمی و ثابت نیستند و مهم نیست چقدر به نقطه فرود قبلی نزدیک باشید، هرگز قرار نیست یک منظره را دقیقاً مطابق دفعه قبل مشاهده کنید.

سیارات در واقع نقشه‌های بزرگی نیستند که شما انتخاب می‌کنید، بلکه در بیشتر موارد فقط مجموعه‌ای از نقشه‌های کوچک به‌طور تصادفی تولید شده هستند. حداقل وقتی در مورد نقاط فرود صحبت می‌کنیم سیاراتی وجود دارند که در آنها محیط به صورت دستچین طراحی شده مانند مناطق اطراف هر شهر یا مستعمره‌ها که قطعاً ارزش بررسی کردن را دارند. اما اگر یک سیاره تصادفی را روی نقشه انتخاب کنید، اکثر اوقات به محیط‌های کسل‌کننده و الگوریتم‌های تکراری خواهید رسید. ساختن پایگاه‌ها بر روی سیاره‌ها می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، اما برای اکتشاف بسیار خسته‌کننده هستند و اگر این تمام کاری است که در بازی انجام می‌دهید، دیگر پس از مدتی چندان سرگرم‌کننده نخواهند بود. برای من شخصاً محتوای بسیار بهتری در جاهای دیگر یافت می‌شود مانند ماموریت‌های جانبی، بخش طراحی سفینه فضایی که بازی واقعاً در این موارد درخشش مورد انتظار را دارد. گرفتار شدن در عظمت مقیاس کیهان آسان است، اما بعد از مدتی همه چیز به نوعی کوچک به نظر می‌رسد. بنابراین وقت خود در تلاش برای یافتن چیزهای جدید در این سیارات خالی تلف نکنید، کارهای بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید انجام دهید و از آنها لذت ببرید.

جمع بندی

بازی استارفیلد مملو از کارهای مختلفی است که می‌توانید انجام دهید. این مقاله 10 مورد از چیزهایی را مرور کرد که بهتر است حواستان به آن‌ها باشد تا تجربه بهتری داشته باشید و بتوانید ماجراجویی جذابی را تجربه کنید. به نظر شما کدام نکات دیگر در بازی Starfield هستند که به شما کمک خواهند کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

سوالات متداول در رابطه با این محتوا

بازی استارفیلد در چه سبکی است؟

این بازی در سبک جهان باز و نقش آفرینی بوده و دنیایی وسیع و بزرگ را در آینده دور بشریت برای گشت و گذار و ماجراجویی در اختیار شما قرار خواهد داد. گیم پلی بازی شباهت‌های بسیاری با عناوین دیگر استودیو Bethesda مانند Skyrim و Fallout 4 دارد.

۱
آیا آزادی عمل در بازی Starfield زیاد است یا مراحل خطی هستند؟

شما در طول این بازی کاملا آزاد هستید که به هر شکلی ماموریت‌ها و داستان را پیش ببرید و روند بازی کاملا غیرخطی است.

۲
arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 4 دیدگاه
 • Avatar

  پویا ممتد

  مهمان

  بیشترین جمله ای که قبول داشتم اینه که ؛شما مسئول کلیک کردن توی منوی بازی هستید ??؛. با اینکه من عاشق همه بازی های RPG مخصوصا بازی های بتسدا هستم ، اما زمانی که در منو بازی و فست تراول صرف میکنیم به شدت زیاد و حوصله سر بره که باعث شد من عطأ ای بازی رو به لقاش ببخشم?. مشکل دیگمم با این بازی کاراکتر اصلی صامت (مثل اسکایریم)دو زاویه نشون دادن شخصی که باهاش دیالوگ برقرار میکنیم هستش. شاید بازی گیم پلی و گرافیک بسیار عالی داره ولی به خاطر این مشکل ها نتونستم بازی بیش از ۷،۸ ساعت ادامه بدم.

  پاسخ دهید
  • Mehran kd

   Mehran kd در پاسخ به پویا ممتد

   مهمان

   ممنون از نظرتون