بازی Forza Motorsport
یحیی رحیمی

نمرات و خلاصه نقد بازی Forza Motorsport:‌ یک قدم به عقب

یحیی رحیمی 12 مهر 1402 بدون دیدگاه
507 بازدید

مجموعه بازی فورتزا امروزه به شناخته‌شده‌ترین بازی رانندگی تبدیل شده‌اند. طوری که حتی اسم این بازی در انیمیشن تازه لاکپشت‌های نینجا هم شنیده شد. استودیو Turn 10 پس از مدت‌ها کار روی اثر تازه، آماده انتشار است. بازی Forza Motorsport امروز منتشر می‌شود و منتقدان نظرات خود را در مورد این اثر بیان کرده‌اند. در مطلب نمرات و خلاصه نقد Forza Motorsport سعی می‌کنیم تا به سؤال مهمی پاسخ دهیم: آیا این بازی ارزش تجربه و دانلود را دارد یا خیر؟

بازی Forza Motorsport 7 در سال 2017 منتشر شد و شش سال بعد، شاهد انتشار نسخه بعدی برای کنسول‌های نسل جدید هستیم. استودیو Turn 10 توانسته از لحاظ بصری و گرافیکی یک اثر بسیار زیبا ارائه کند. اما آیا روند بازی آن‌طور که استودیو به آن می‌بالد کامل و شاهکار است؟ منتقدان در این موردنظر داده‌اند که در بخش بعدی مطلب، خلاصه‌ای از آن‌ها را ارائه خواهیم کرد.

نقد Forza Motorsportنقد Forza Motorsport

بازی فورتزا موتوراسپرت توانسته امتیازهای خوبی به دست بیاورد، هر چند که فاصله زیادی با یک اثر تکمیل و شاهکار دارد، اما طرفداران را به حدی کافی سرگرم خواهد کرد. حتی گیمزرادار آن را یک قدم به عقب خوانده و معتقد است که استودیو Turn 10 می‌توانست بهتر عمل کند.

گیم‌اینفورمر – امتیاز 88/100

فورتزا موتوراسپرت عمیق‌ترین و بهترین‌ حالت کریر این سری را ندارد، اما تمامی جنبه‌های این پکیج کامل را به طرز شگفت‌آوری عالی ارائه می‌دهد. البته المان‌های بصری و نحوه پیشرفت در بازی با آن سطح واقع‌گرایی دیگر بازی‌های این مجموعه هم‌خوانی ندارد. این بازی از لحاظ بصری فوق‌العاده است و هر بیست پیست مختلف نیز جزئیات منحصر به فردی دارند. Forza Motorsport بدون شک در جمع بهترین بازی‌های شبیه‌ساز مسابقات رانندگی قرار دارد.

نقد Forza Motorsportیوروگیمر – امتیاز 4/5

فورتزا موتوراسپرت 7 پر از نوآوری بود و بازی جدید در مقایسه با آن، بیشتر حالت اصلاح و بهبود را دارد و تغییرات رادیکال در آن دیده نمی‌شود. همان حالت دلپذیر Rivals را داریم که شما سعی می‌کنید بهترین زمان ممکن را ثبت کنید و با دیگر بازی‌کنان مسابقه دهید. رویدادهای مولتی‌پلیر وجود دارند و همچنین کریر مود هم عالی است. بخش Free Pla هم اجازه می‌دهد که هر طور دلتان می‌خواهد بازی کنید. این باز‌ی‌ای است که از قالب کنسول خارج می‌شود و به زندگی شما تبدیل می‌شود و ارزش تجربه دارد.

IGN – امتیاز 8/10

Forza Motorsport پس از شش سال غیبت بار دیگر وارد زندگی ما شده است. بازی عالی به نظر می‌آید و یکی از بهترین حالت‌های مولتی‌پلیر این سری را به ارمغان آورده است. این بازی با وجود بیش از 500 اتومبیل و 20 پیست مختلف می‌تواند به یک پلتفرم مسابقه‌ای عظیم در طی سال‌های آینده تبدیل شود. اولین تغییری که استودیو باید به آن بپردازد، اصلاح سیستم RPG بازی است که باعث شده تا پیشرفت در بازی بسیار کند شود و همچنین بهتر است که حالت تقسیم صفحه و هیجان کوآپ آفلاین به این بازی برگردد.

نقد Forza Motorsportگیمزرادار – امتیاز 7/10

در مطلب بررسی فورتزا موتور اسپرت 7 نوشتم که این اثر استانداردی تعریف کرده که دیگر تمامی بازی‌های مسابقه‌ای با آن سنجیده می‌شود. نسخه جدید این سری هم از این قاعده مستثنا نیست. موتور بازی بسیار بهتر از شماره هفتم است، اما از لحاظ تازگی گیم‌پلی و هیجان مسابقه با رقیب‌ها و هوش مصنوعی، بازی قبلی که در حال حاضر از فروشگاه‌ها حذف شده، عملکرد بهتری داشته است. محتوای بیشتر در طی زمان باید اضافه شود که بازی را بدون شک بهتر خواهد کرد، اما کریر مود در حال حاضر خسته‌کننده و یکنواخت است و سخت است که حالت آفلاین را به شما پیشنهاد کنم.

نمرات بازی Forza Motorsport

همان‌طور که در خلاصه نقد Forza Motorsport خواندید، بازی جدید نتوانسته از سطح شماره هفتم فراتر برود و حتی یک قدم به عقب برداشته است. میانگین امتیاز Metacritic اثر جدید ایکس‌باکس در حال حاضر 84 است و جزئیات امتیازها به شرح زیر است:

Daily Star – 100
Twinfinite – 100
God is a Geek – 95
GameSpot – 90
IGN France – 90
XboxEra – 90
Pure Xbox – 80
VGC – 80
Metro – 80
Windows Central – 80

نقد بازی فورتزا موتور اسپرت

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.