آلتیمت تیم FC 24
یحیی رحیمی

آلتیمت تیم FC 24 به یک حالت Pay to Win تبدیل شده است

یحیی رحیمی 11 مهر 1402 2 دیدگاه
6,761 بازدید

آلتیمت تیم در طی چند سال اخیر به مهم‌ترین بخش سری بازی فیفا تبدیل شده است. این بخش میلیون‌ها دلار درآمد عاید شرکت الکترونیک آرتز می‌کند و با انتشار هر نسخه جدید، بیشترین تغییر را به خود می‌بیند. بازی FC 24 تمرکز روی این بخش را به اوج رساند. بازی‌کنان اخیراً موفق به یافتن یک پک 30 دلاری شده‌اند که حتی قبل از انتشار رسمی هم قابل خرید بوده است. شرکت EA با گذر از دوره فیفا 23، در حالت تبدیل سری اف سی به یک عنوان Pay to Win یا بخر و ببر است.

پک Elite Season Opener در فروشگاه بازی با قیمت 285 هزار سکه آلتیمت تیم یا 3 هزار پوینت اف سی در دسترس است. به‌عبارت‌دیگر این پک 30 دلار قیمت دارد. اما مسئله آن است که بازی FC 24 اجازه نمی‌دهد که شما 30 دلار را خرج یک باندل کنید و بلکه باید پک‌های متعددی خریداری کنید. این پک به حدی کارت‌های خوبی دارد که باعث شده تا تعادل بازی به هم بخورد. بسیاری از بازی‌کنان می‌گویند که آلتیمت تیم به لطف این تغییرات به یک حالت Pay to Win تبدیل شده است.

پک گفته‌شده شامل 45 کارت بازیکن نایاب با امتیاز بالاتر از 80 است. یک یا دو بازیکن قرضی با امتیاز بالاتر از 87 و همچنین یک یا دو آیکان با امتیاز بالاتر از 88 از جمله محتویات این پک است. البته باید خاطرنشان کرد که کارت‌های این باندل قابل فروش نیست. به عبارت دیگر خریدار نمی‌تواند آن‌ها را در مارکت بفروشد. اما پک 30 دلاری باعث می‌شود تا خریدار یک تیم فوق‌العاده ببندد و همان اول بازی، اکثر رقیب‌ها را شکست دهد. در نتیجه بقیه برای رقابت مجبور به خرید پک بیشتر می‌شوند و هر چه خرید پک بیشتر شود، شانس برد هم بیشتر خواهد شد.

آلتیمت تیم FC 24اعتراض نسبت به پک آلتیمت تیم FC 24

آنچه باعث اعتراض بازی‌کنان شده است، وجود پک 30 دلاری نیست. بلکه چرا این پک حتی قبل از انتشار رسمی FC 24 قابل خرید بوده است. به نظر می‌رسد که شرکت EA تنها به خرید و فروش این پک‌ها اهمیت می‌دهد. گروهی نیز نوشته‌اند که حتی با خرید این پک هم کارت‌های خوبی نگرفته‌اند و یعنی پرداخت 30 دلار تنها به شرکت EA نفع رسانده است. در عین حال هزینه کردن برای بازی‌ای که کمتر از یک سال عمر دارد و سال بعد به‌طور کامل رها می‌شود از جمله دیگر انتقادها است. پرداختن 30 دلار برای چند بازیکن در هفته اول بدین معنی است که بازی‌کننده تا پایان بازی چند صد دلار باید خرج کند.

افرادی نیز نسبت به روند فعلی آلتیمت تیم FC 24 انتقاد کرده‌اند. در واقع کارت‌ها باید از طریق چالش‌های ساخت ترکیب به دست بیایند، نه اینکه همان ابتدا یک بسته 30 دلاری خرید و شانس برد را افزایش داد. EA واکنشی به وضعیت پیش‌آمده نشان نداده است. به نظر می‌رسد که کشورهای بیشتری علیه این اقدامات واکنش نشان خواهند داد و به نظر می‌رسد که لوت‌باکس‌ها و خرید و فروش آن‌ها در مناطق بیشتری ممنوع خواهند شد.

پک FC 24منبع: IGN

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 2 دیدگاه
 • Avatar

  Owmiid

  مهمان

  اتفاقا این بازی نسبت به قبل داخل مود التیمیت کمتر از بقیه التیمیت ها پی تو وین هست

  پاسخ دهید
 • Avatar

  AliTartak

  مهمان

  من طرفدار فیفا بودم ولی اف سی رو یه سری فمنیست پول پرست ساختن

  پاسخ دهید