بازی BioShock 4
یحیی رحیمی

بازی BioShock 4 طبق گفته‌ها تا سال 2028 منتشر نمی‌شود

یحیی رحیمی 8 مهر 1402 بدون دیدگاه
167 بازدید

نسخه جدید مجموعه بایوشاک که در حال حاضر اسم خاصی ندارد و در اینترنت با BioShock 4 ساخته می‌شود، روز نهم دسامبر 2019 معرفی شد. حدود چهار سال از معرفی بازی می‌گذرد. شرکت 2K و استودیو Cloud Chamber با یک تیم تازه و بدون حضور کن لوین به‌عنوان خالق و کارگردان مشغول تولید بازی است. رزومه کاری یکی از طراح‌های اثر نشان می‌دهد که فاصله بسیار زیادی تا انتشار بایوشاک 4 مانده است و احتمالاً باید پنج سال دیگر تا تجربه آن منتظر بمانیم.

اطلاعات تازه‌ از سوی استودیو Cloud Chamber اعلام نشده‌ است و آن‌ها در خفا و دور از رسانه‌ها، مشغول توسعه اثر هستند. رزومه کاری ماک سزتابا از جمله کانسپت آرتیست‌های ارشد استودیو توسعه‌دهنده، نشان می‌دهد که او روی پروژه بایوشاک جدید کار کرده است. بررسی رزومه کاری او که به‌تازگی آپدیت شده‌ است، نشان می‌دهد که زمان انتشار BioShock 4 احتمالاً سال 2028 میلادی است. این تاریخی است که جلوی پروژه بایوشاک در رزومه کاری این طراح ارشد درج شده است.

در صورتی که این اطلاعات صحیح باشند، امکان اینکه تولید بازی از صفر آغاز شده باشد یا ریبوت شده باشد بسیار زیادی است. در صورتی که بازی سال 2028 منتشر شود و اطلاعات موجود در رزومه کاری اشتباه نباشند، آنگاه چرخه تولید بازی حدود 9 سال به طور می‌انجامد. کمتر بازی‌ای امروزه چنین زمان تولید طولانی دارند و حتی عناوین وسیع نقش‌آفرینی نیز زودتر آماده می‌شوند. احتمال اینکه تولید بازی در مقطعی از صفر آغاز شده باشد وجود دارد. در صورتی که منتظر عرضه این اثر در طی چند سال آینده بودید، بهتر است برای دریافت آن در پایان نسل فعلی کنسول‌ها منتظر بمانید.

بازی BioShock 4زمان انتشار BioShock 4

اطلاعات لو رفته قابل استناد نیستند و باید منتظر خبرهای رسمی ماند. احتمال اینکه سال 2028 اشتباه درج شده باشد هم زیاد است. به هر حال استودیو Cloud Chamber در طی چند سال اخیر، وضعیت بازی جدید را مشخص نکرده است و دلیل آن مشخص نیست. در سوی دیگر تولید بازی جدید کن لوین نیز به‌کندی پیش می‌رود و به نظر می‌رسد که حداقل چند سال تا دریافت آن فاصله داریم. روز گذشته رزومه کاری یک طراح مشهور، تاریخ انتشار بازی مارول ایمی هنیگ را فاش کرد. رزومه‌ها نشان می‌دهند که سال‌های پایانی نسل نهم، بسیار هیجان‌انگیز و قابل‌توجه خواهند بود.

تولید بازی BioShock Infinite با مشکلات بزرگی روبه‌رو شد و به نظر می‌رسد که این اتفاقات در مورد بازی جدید هم تکرار شده‌اند. در سوی دیگر شرکت 2K Games پروژه‌های مهمی در دست تولید دارد. بازی جدید سری مافیا نیز جزو عناوینی است که در طی چند سال آینده منتشر خواهد شد. نظر شما در مورد BioShock 4 چیست؟ چه انتظاراتی از این اثر دارید؟‌

منبع: ComicBook

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.