Dragon’s Dogma 2 GTA V
یحیی رحیمی

بازی Dragon’s Dogma 2 با تأثیر از GTA V ساخته شده است

یحیی رحیمی 4 مهر 1402 بدون دیدگاه
354 بازدید

هیدئاکی ایتسونو، کارگردان بازی Dragon’s Dogma 2 در گفتگو با خبرگزاری انگلستانی VGC به جنبه‌های مختلف اثر تازه‌اش پرداخته است. او به تأثیرپذیری از GTA V اشاره کرده است و می‌گوید که نحوه کنترل شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) این عنوان را تحسین می‌کند. طبق گفته کارگردان بازی جدید «عقیده اژدها» در خلق این اثر سعی کرده تا از بازی‌های بزرگی الهام بگیرد و باور دارد که ژانر بازی‌های نقش‌آفرینی فانتزی نسبت به دهه پیش که اولین نسخه این سری منتشر شد، پیشرفت زیادی داشته است.

ایتسونو در مصاحبه به این نکته اشاره کرد که هدفش پرداختن به ایده‌هایی بوده است که عملی کردن آن‌ها هنگام ساخت بازی اول غیرممکن بوده است. وی در این مورد گفت: «بیشتر می‌خواستیم ایده‌هایی اضافه کنیم که هنگام انتشار بازی اول به دلیل نبود وقت یا محدودیت سخت‌افزار آن دوران قادر به استفاده از آن‌ها نبودیم. برای همین منبع الهام اصلی خودمان بودیم و اینکه بالاخره بتوانیم به آنچه می‌خواستیم در نسل فعلی کنسول‌ها دست پیدا کنیم.»

وی در ادامه به چند بازی دیگر هم اشاره کرد که Dragon’s Dogma 2 از آن‌ها تأثیر گرفته است. بازی GTA V یکی از این عناوین بوده که اگرچه ارتباطی به ژانر نقش‌آفرینی فانتزی ندارد، اما روی طراحی فنی بازی «عقیده اژدها 2» تاثیرگذاشته است: «اگر مجبور به انتخاب بازی‌ای شوم که در این مدت منتشر شد، باید به GTA 5 اشاره کنم. اینکه چطور توانستند یک جهان بسازند و ان‌پی‌سی‌ها مستقل از بازی‌کننده، زندگی خود را پی بگیرند قابل‌تحسین بود.»

Dragon’s Dogma 2 GTA Vتاثیر GTA V روی بازی Dragon’s Dogma 2

ایتسونو در ادامه افزود: «انواع رفتارهای مختلف، ممکن بود هنگام گردش در سطح شهر رخ دهد و اتفاقات عجیبی بسته به اینکه در آن نقطه باشید یا نباشید، روی می‌داد. حس یک جهان زنده، چیزی بود که تلاش کردم تا در بازی Dragon’s Dogma 2 به آن دست پیدا کنیم.» کارگردان در ادامه به جنبه‌های دیگر بازی اشاره کرد و اینکه تولید شماره دوم حدود یازده سال طول کشیده است. سازندگان در این مدت تمام تلاش خود را برای ارائه یکی از وسیع‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی ارائه داده‌اند.

گفتنی است بازی عقیده اژدها 2 سال گذشته میلادی و در طی یک استریم زنده به مناسبت ده‌سالگی بازی اول معرفی شد. منتقدان در مطالب پیش‌نمایش نوشتند که حس و حال بازی مشابه اثر اول است و آن را نکته مثبتی دانسته‌اند. بازی اول این مجموعه یکی از طولانی‌ترین عناوین نقش‌آفرینی است که حتی بعضی گیمرهای استیم، پنج هزار ساعت وقف آن کرده‌اند. انتظار می‌رود که بازی جدید نیز بسیار وسیع و طولانی باشد.

منبع: VGC

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.