بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش
سارا هابطی

معرفی بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش

سارا هابطی 9 مهر 1402 1 دیدگاه
1,443 بازدید

با توجه به سبک مبارزه‌ای جذاب هک اند اسلش، این نوع نبرد در بازی‌های ژانر وحشت به خوبی خودش را نشان داده است. در بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش باید از مبارزات خونین زنده بمانید و بتوانید در برابر دشمنان سرسخت از خودتان دفاع کنید. چه شمشیر در دست داشته باشید و چه یک سلاح گرم مرگبار، باید از نزدیک با مرگ دست و پنجه نرم کنید و زنده بمانید. در ادامه به سراغ معرفی بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش خواهیم پرداخت که آدرنالین خون شما را به شکل باورنکردنی افزایش می‌دهند. با پارسی گیم همراه باشید.

با بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش آشنا شوید

بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش، معمولا عنوان‌هایی هستند که باید از نزدیک با دشمنان درگیر شوید. در این نوع مبارزات اغلب از استراتژی خاصی استفاده نمی‌شود و خشونت است که حرف اول را می زند، پس باید با شمشیر و تبر و هرچه که در دست دارد به هیولاها و دشمنان خود ضربات سنگین وارد کنید. در ادامه این مطلب جذاب قصد داریم چند عنوان برتر را معرفی کنیم که از این سبک نبرد برای گیم پلی خودشان استفاده کرده‌اند.

1) بازی Dying Light 2 Stay Human 

بازی Dying Light 2 Stay Human

عنوان Dying Light 2 Stay Human به خاطر سبک پاکور خودش مورد توجه بیش‌تر گیمرها قرار گرفت. جدا از حرکت‌های پاکور در بین بازی، درگیری‌های آن نیز تقریبا برای اغلب کسانی که این عنوان را تجربه کرده‌اند راضی‌کننده بوده است. زمانی که همه چیز به پایان خودش نزدیک می‌شود تنها وظیفه شما، زنده ماندن است.

در بازی ممکن است در بین زامبی‌های زیادی گیر کنید و تنها راه زنده ماندن مبارزه باشید، پس باید از همه چیز برای کشتن زامبی‌ها استفاده کنید. مهم نیست که با اسلحه به سمت زامبی‌ها شلیک می‌کنید یا با قمه به سراغ آن‌ها می‌روید؛ مهم حفظ کردن سلامتی خودتان است. در عنوان Dying Light 2 Stay Human باید به وحشیانه‌ترین حالت ممکن به هیولاها و زامبی‌ها حمله کنید و با ضربات مهلک و همچنین مهارت پارکور خودتان دشمنان بازی را از بین ببرید.

2) بازی Dead Island 2

بازی Dead Island 2

کمپانی دیپ سیلور برای عناوین سبک هک اند اسلش خود اقدامات متفاوتی انجام داده است که کنار محتوای کمدی، ژانر ترس را هم تجربه کنید. فضای بازی حس کمیک مانند را القا می‌کند و بازیکنان باید در خیابان‌های لس آنجلس مبارزه‌های خونینی را انجام دهند.

برای کشتن زامبی‌های این عنوان وسایل زیادی در اختیارتان قرار می‌گردد. اگر دوست دارید که با شمشیر اعضای بدن زامبی‌ها را از هم جدا سازید  یا این‌که آن‌ها را به زامبی کبابی تبدیل کنید، بازی Dead Island 2 دقیقا همان چیزی است که می‌خواهید. در این اثر می‌توانید لذت واقعی کشتن و قطع عضو زامبی‌ها را تجربه کنید و خرد شدن استخوان‌ها و جدا شدن اعضای بدن دشمنان را از نزدیک لمس نمایید.

3) بازی Dead Rising 2

بازی Dead Rising 2

اگر می‌خواهید بین گله‌ای از زامبی‌ها زنده بمانید، تنها استفاده از یک شمشیر یا کلت کمری کار شما را راه نمی‌اندازد. شخصیت اصلی بازی Dead Rising 2 چاک گرین نام دارد که می‌تواند با ترکیب کردن اسلحه‌ها با هم، سلاح‌ها مرگبار ولی مضحکی را بسازد. اگر به یک هلیکوپتر قطع‌کننده اعضای بدن زامبی‌ها نیاز دارید، حتما یک قمه را با اسباب بازی هلیکوپتر ادغام کنید و خودتان نتیجه را از نزدیک ببینید. حتی از وسایل نقلیه بازی می‌توانید برای ساختن سلاح‌های تهاجمی‌تر کمک بگیرید. برای مثال به یک ویلچر باتری وصل کنید و آن را در بین زامبی‌ها به حرکت درآورید، مشاهده خواهید کرد که به راحتی با این کار یک ماشین کشتار جمعی ساده ساخته‌اید.

4) بازی State of Decay 2: Juggernaut Edition

بازی State of Decay 2 Juggernaut Edition

در صورتی که بخواهیم نسبت به دنیای پساآخرالزمانی واقع بین باشیم، با یک فضای تاریک و دلهره‌آور سر و کار خواهیم داشت. تمرکز بازی State of Decay 2 هم بیش‌تر روی واقعیت‌های تلخ دنیای مملو از زامبی است. به منظور این‌که در چنین دنیایی زنده بمانید، باید تمام منابع و غذای مورد نیاز خودتان را بیابید و با پیدا کردن افراد مفید و بازماندگان، پایگاهتان را تقویت کنید. با وجود گله‌های زامبی که در شهر هستند، بعضی اوقات مجبور می‌شوید که آن‌ها را از بین ببرید. در این شرایط اسلحه‌هایی که برد بیش‌تری دارند، برای کشتن زامبی‌ها مفیدتر هستند. با این حال بازی لیست عظیمی از سلاح‌های سرد را در اختیار شما و بازماندگان قرار می‌دهد تا در صورت نیاز با وارد کردن ضربات وحشیانه و سنگین به سر و بدن زامبی‌ها آن‌ها را به دیار باقی بفرستید.

5) بازی Days Gone

بازی days gone

در بازی Days Gone اول از همه با دنیای غمگین و سرد یک موتور سوار ملاقات می‌کنید، با این حال در روند داستان متوجه موضوع‌های دوست‌داشتنی زیادی می‌شوید. جدا از این‌که می‌توانید شخصا با زامبی‌ها درگیر شوید، تله‌های زیادی هم وجود دارند که کارتان را برای کشتن زامبی‌ها راحت‌تر می‌کنند. اگر تله‌ها به خوبی و در جای خودشان گذاشته شوند، قدرت این را دارند که کشتار دسته جمعی برای شما به راه بیاندازند. در چهار سال گذشته کم‌تر عنوانی شبیه به بازی days gone منتشر شده است که سبک بقا را با حس متفاوتی منتقل کند.

به دلیل این‌که در یک دنیا آخرالزمانی قرار گرفته‌اید، از هر جسمی می‌توانید برای کشتن دشمنانتان استفاده کنید. همینطور دستور‌العمل‌های زیادی برای درست کردن بمب‌های دستی و سلاح‌های کشنده‌تر وجود دارند که کارتان را در سلاخی کردن زامبی‌ها راحت‌تر می‌کنند. با ادغام کردن اشیای مختلف با چوب بیسبال یا لوله‌ها آهنی، می‌توانید ضربات کشنده‌تری به سر و بدن زامبی‌ها و غارتگران وارد کنید.

6) بازی The Last of Us Part I

بازی The Last of Us Part I

به جرات باید گفت نبردهایی که در قسمت دوم بازی The Last of US شاهد آن‌ها بودیم به مراتب خشن‌تر از قسمت اول بودند، با این حال در نسخه بهبودیافته سری اول این عنوان هوش مصنوعی دشمنان تقویت شده و بازی از نظر تاکتیکی و حرکت‌های شخصیت اصلی تغییرات زیادی پیدا کرده است. اگر از کشتن مهاجمین به صورت مخفیانه بگذریم، این امکان را دارید که لذت یک مبارزه تن به تن تمام عیار را از نزدیک تجربه کنید.

متاسفانه در نسخه بهبود یافته سری اول بازی، توانایی جاخالی دادن حذف شده، ولی در قسمت دوم به راحتی می‌توانستید از ضربات دشمنان فرار کنید. تمام سلاح‌هایی که برای درگیری تن به تن طراحی شده‌اند، این قابلیت را دارند که یک نبرد خونین را با زامبی‌ها دونده تداعی کنند. با این حال تاثیر چاقوهایی که می‌سازید و آجرهای روی زمین را دست کم نگیرید. وقتی با یک گروه از زامبی‌ها و دشمنان مختلف روبرو می‌شود، تمام سلاح‌ها می‌توانند تا مدت کوتاهی پاسخگوی شما باشند، پس از همه چیز برای کشتن دشمنان استفاده کنید. ناگفته نماند که شما می‌توانید برای لذت بیش‌تر به سراغ تجربه نسخه دوم سری بازی لست آف آس بروید که قطعا ارزش وقت شما را خواهد داشت.

7) بازی Killing Floor 2

بازی Killing Floor 2

اگر به ریختن خون و دل و روده دشمنان روی صفحه نمایش علاقه دارید، حتما بازی Killing Floor 2 را تجربه کنید. همه زامبی یا هیولایی که از بین می‌برید باید منتظر پاشیدن اعضای بدن او روی صفحه نمایش باشید. یک لیست کامل از سلاح‌های مختلف در این عنوان وجود دارد، که هر کدام به منظور سلاخی کردن زامبی‌ها طراحی شده‌اند. در کنار اسلحه‌های ساده مثل کاتاناهای جذاب بازی، سلاح‌های پیچیده و عجیب و غریب دیگری نیز هستند که حس متفاوتی در زمان کشتن زامبی‌ها تداعی می‌کنند.

از سنگ‌شکن استخوانی و اسلحه ساچمه‌ای پتکی که pulveriser نام دارد تا سلاح پرتاب‌کننده اعضاء بدن، همه این موارد تجربه یک مبارزه وحشیانه را تدارک می‌بینند. در این اثر با سلاحی به نام zweihandler آشنا می‌شوید که یک شمشیر قرون وسطایی است. تجربه نبرد با این شمشیر را پیشنهاد می‌کنیم خودتان از نزدیک تجربه کنید. اگر به سطح امتیازی مناسبی برسید، با توانایی تولید گردباد مرگبار دشمنان بازی را بهم گره بزنید تا جرات نکنند نزدیکتان شوند.

8) بازی Lollipop Chainsaw

جولیت استارلینگ دختری است که با اره برقی جذاب خود به شکار زامبی‌ها می‌رود و تمام محتوای این عنوان روی کشتن زامبی‌ها با اره‌برقی خلاصه می‌شود. شخصیت داستان با اره‌برقی رنگین کمانی خود زامبی‌ها را در مدرسه از بین می‌برد و راه خودش را از بین زامبی باز می‌کند. برای تقویت اره‌برقی، از امکاناتی که در اختیار دارید استفاده کنید. برای مثال از موتور و یک لوله اگزوز برای جا خالی دادن استفاده کنید یا یک کارتریج موشکی می‌تواند و اره‌برقی را تبدیل به نارجک‌انداز قدرتمندی کند.

9) بازی Zombie Army 4: Dead War

بازی Zombie Army 4 Dead War

هنوز مبارزه با ارتش نازی‌ها تمام نشده است و شما در دنیای مبارزه با این سربازان در بازی Zombie Army 4 گیر افتاده‌اید. در این عنوان یک دوربین X-ray دارید که روی اسلحه شما نصب می‌شود و یک قتل‌عام بزرگ را راه می‌اندازد. با این حال می‌توانید از مبارزه‌های تن و تن و سبک هک اند اسلش بازی نیز لذت کافی را ببرید. همچنین با زدن مشت‌های الکتریکی به دشمنان آن‌ها را بیهوش کنید یا با پنجه بکس ضربات مرگبار بزنید.

انفجارهای بزرگ و برق‌آسا در نبردها این قابلیت را دارند که مهاجمین زیادی را از بین ببرند، پس آن‌ها را جدی بگیرید. تیغه‌های قمه می‌تواند از گوشت و استخوان دشمنان عبور کند و مثل یک چاقوی داغ کره را ببرد. در آخر تبری که با آتش در آمیخته شده می‌تواند همه چی را به راحتی بسوزاند و همزمان اعضای بدن زامبی‌های سرباز را خیلی سریع از هم جدا کند.

نتیجه‌گیری

به طور کلی باید گفت که سبک بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش سعی داشتند با ایده و الهامات جدیدی و نوآوارانه خود بازیکنان سبک بازی‌های مبارزه‌ای و ترسناک را به خود جذب کنند و اوقات جذاب و هیجان‌انگیزی را برای آن‌ها رقم زنند. در لیست معرفی بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش از تمامی عناوینی که توانستند با ارائه گیم پلی‌ای فوق‌العاده جذاب، سبک جدید و نوآوارانه‌ای را به دنیای گیم اضافه کنند، نام ببریم. نظر شما در رابطه با این عناوین چیست؟ آیا عناوین ترسناک توانسته‌اند با ترکیبی از سبک مبارزه‌ای به موفقیت برسند؟ شما عزیزان می‌توانید تجربیات و نظرات خود را با تیم پارسی گیم و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

سوالات متداول در رابطه با این محتوا

بهترین بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش کدام‌ها هستند؟

 در لیست بازی های ترسناک با المان های سبک هک اند اسلش سعی کردیم از تمامی برجسته‌ترین و بهترین‌ها نام ببریم با این حال می‌توانید به سراغ آثاری همچون Dying Light 2 Stay Human، Killing Floor 2، Dead Rising 2 و موارد دیگر برویم.

۱
arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه
 • Avatar

  Monster

  مهمان

  این اسمش هک اند اسلشه؟
  حتی الماناشم ندارن :/

  پاسخ دهید