راهنمای قدم به قدم بازی Marvel's Guardians of the Galaxy
محمد صادق شجاعی

کارگردان روایی بازی Guardians of the Galaxy به استودیو BioWare پیوست

محمد صادق شجاعی 12 تیر 1401 بدون دیدگاه

بر اساس تازه‌ترین اخبار بازی، مری دمارل که به عنوان کارگردانی روایی در تیم تولید بازی‌های Deus Ex: Mankind Divided و Marvel’s Guardians of the Galaxy حضور داشته، از استودیو Eidos Montreal جدا و به استودیو BioWare پیوسته است.

مری دمارل جزو با‌سابقه‌ترین فعالین صنعت بازی ویدیویی بوده که از 25 سال پیش وارد این حوزه شده است. عمده شهرت او نتیجه حضور در تیم تولید سری بازی‌های Myst و Deus Ex به دست آمده است. اصلی‌ترین ویژگی داستان‌های نوشته شده توسط مری دمارل، ارائه روایت‌های چند‌شاخه و چند‌لایه است. از بین جوایزی که مری دمارل به دست آورده می‌توان به جایزه بهترین نویسندگی از مراسم Canadian Videogame Award (بازی Deus Ex: Mankind Divided) و بهترین روایت از مراسم The Game Awards 2021 (بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy) اشاره کرد.

شرکت Square Enix مدتی پیش بخش غربی خود شامل استودیو‌هایی از جمله Eidos Montreal و تمامی IPهای آن‌ها را به شرکت Embracer Group منتقل کرد. در صورتی که امیدوار هستید تحت مدیریت شرکت امبریسر گروپ، تیم تولید مجموعه‌هایی مثل Deus Ex همچنان ثابت بماند، باید بگوییم که این امر محقق نخواهد شد؛ زیرا مری دمارل از استودیو ایدوس مونترال جدا شده و به استودیو بایوور پیوسته است.

کارگردان روایی بازی Guardians of the Galaxy مری دمارل

از بین آثاری که مری دمارل در نگارش داستان آن‌ها نقش داشته است، می‌توان بازی‌های Homeworld 2، Myst 3: Exile و Myst 4: Revelation را نام برد. با این حال نقش مری دمارل در تیم تولید بازی نگهبانان کهکشان بیشترین تطابق را با سمت او در استودیو BioWare دارد. در حالی که به نظر می‌رسد بازی Dragon Age: Dreadwolf از داستان قابل قبولی بهره خواهد برد، اما استودیو بایوور پنج ماه پیش آگهی استخدام کارگردان روایی برای کار روی بازی جدید سری Mass Effect را منتشر کرد. استودیو مذکور به این واسطه در جستجوی فردی بود که «با همکاری تیم اصلی در جهت خلق روایت داستانی، گیم پلی چند‌شاخه‌ای و شخصیت‌پردازی حرکت کند».

در حالی که هنوز تاریخ انتشار بازی Dragon Age: Dreadwolf مشخص نشده است، اما مطمئنا عنوان بعدی سری مس افکت پس از بازی مذکور منتشر خواهد شد؛ به همین دلیل بعید است که تا چندین سال آینده شاهد انتشار آن باشیم. با این وجود که کارگردان روایی باید زیر نظر مدیر نوآوری فعالیت کند، اما همچنان فضای زیادی وجود دارد که مری دمارل بتواند خلاقیت‌ها و استعدادش را به داستان بازی علمی تخیلی استودیو BioWare تزریق کند. بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy در طول مراحل خود دارای گفت‌و‌گو‌های جالب‌توجهی بین شخصیت‌ها است که در کنار هم لحظات فوق‌العاده‌ای را پدید می‌آورند. در صورتی که مری دمارل این ویژگی را به بازی بعدی سری Mass Effect اضافه کند، بدون شک تجربه‌ای عالی به وجود خواهد آمد.

نظر شما در مورد پیوستن کارگردان روایی بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy به استودیو BioWare و حضور احتمالی در تیم تولید بازی جدید مس افکت چیست؟ آیا بازی نگهبانان کهکشان را تجربه کرده‌اید؟ به نظر شما حضور مری دمارل در بایوور چه تاثیری در آثار آینده این استودیو خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: PC Gamer

مطالب مرتبط

Arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.