دانلود زیرنویس فارسی بازی God of War
خالق بازی Yakuza یاکوزا
یحیی رحیمی

خالق بازی Yakuza استودیو شخصی تحت نظر NetEase Games تأسیس کرد

یحیی رحیمی 4 بهمن 1400 بدون دیدگاه

شرکت NetEase Games رسماً خبر از تأسیس استودیو ناگوشی (Nagoshi Studio) با هدایت خالق بازی Yakuza داده است. توشیهیرو ناگوشی پس از جدایی از شرکت سگا با همکاری شرکت چینی NetEase استودیو شخصی خود را تأسیس کرده است و از این به بعد، آزادی عمل کافی برای ساخت بازی‌های موردعلاقه‌اش خواهد داشت.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از Gematsu، توشیهیرو ناگوشی در اکتبر سال 2021 خبر جدایی از استودیو Ryu Ga Gatoka و شرکت سگا را تائید کرد. آن موقع گزارشی منتشر شد که خبر از مذاکره وی با شرکت چینی نت‌ایز می‌داد. آقای ناگوشی از سال 1989 تابه‌حال در شرکت سگا مشغول به کار بوده است و جدایی او از سگا، اتفاق باورنکردنی بود. خالق بازی یاکوزا با انتشار پیامی در وب‌سایت استودیو خاطرنشان کرد:

ما متعهد به خلق محتوای برای جهانیان هستیم تا از آن لذت ببرند. دریای تغییراتی که در اواخر قرن بیستم در صنعت بازی رخ داد، باعث ایجاد تغییرات بزرگ‌تری در قرن 21 شد. تغییر محتوای سرگرم‌کننده و مدل کسب و کارها ناشی از پیشرفت فناوری زیرساخت باعث ایجاد تغییری اساسی شد و این تغییرات با سرعت بیشتری در ادامه پیدا کردن هستند.

ناگوشی در ادامه به پیشرفت فناوری اشاره کرده است که تأثیر زیادی روی صنعت بازی گذاشته است. او معتقد است که تاریخ‌مصرف بازی‌هایی ویدیویی که زمانی جذاب قلمداد می‌شدند، گذشته است. وی افزود: « این مسئله باعث شده تا خالقان با چالش‌های بسیار زیادی در صنعت بازی امروز مواجه شوند. تغییرات زیادی ایجاد شده است؛ اما باور دارم آنچه مردم از صنعت سرگرمی انتظار دارند، تغییری پیدا نکرده است.»

خالق بازی Yakuza یاکوزا Nagoshi Studio

خالق یاکوزا به دنبال تغییر صنعت بازی است

خالق بازی Yakuza باور دارد که اشتها برای محتوای سرگرم‌کننده مشابه چیزی است که در گذشته دیده‌ایم. توسعه‌دهندگان باید با دقت بیشتری به خلق بازی بپردازند و آرام به سمت ایدئال خود حرکت کنند. خالق یاکوزا، هدف اصلی Nagoshi Studio را ایجاد یک فضای باز قلمداد کرده است که تمام توسعه‌دهندگان بتوانند ایده‌های خود را مطرح کنند و این ایده‌ها مهم قلمداد شوند. فضای باز و آزاد استودیو، به‌ظاهر هدف ساده‌ای است؛ اما بسیاری از شرکت‌های بزرگ ازجمله اکتیویژن از پس اجرای آن برنیامده‌اند.

توشیهیرو ناگوشی گفته است که خالقان بازی باید بدون توجه به اشتباهات، نظر خود را بیان کنند و همچنین از اصلاح اشتباهاتشان ابایی نداشته باشند و استودیو ناگوشی از چنین فضایی استفاده می‌کند تا بازی‌های سرگرم‌کننده‌ای برای جهانیان بسازد. استودیو ناگوشی به همراه هشت توسعه‌دهنده دیگر تأسیس شده است و یکی از آنها، دایسوکه ساتو، تولید‌کننده مجموعه Yakuza، یکی از مدیران ارشد این استودیو جدید است. آقای ناگوشی هنگام پیوستن به سگا در ساخت بازی‌های مهمی مانند Monkey Ball شرکت داشت و پس از آن مجموعه بازی یاکوزا را خلق کرد.

ساخت مجموعه بازی یاکوزا همچنان توسط سگا ادامه پیدا می‌کند و اخیرا ساخت سریال اقتباسی Lost Judgment تایید شده است.

منبع: IGN

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

Adv
Adv