بالدرز گیت 3 بازی Baldur's Gate 3
یحیی رحیمی

بالدرز گیت 3 با گذر از الدن رینگ، اولین پنج گانه تاریخ بازی را گرفت

یحیی رحیمی 25 فروردین 1403 بدون دیدگاه
243 بازدید

بازی بالدرز گیت 3 با دریافت جایزه بهترین بفتا در جشنواره بفتا گیم اواردز 2024، به اولین اثر تاریخ ویدیوگیم تبدیل شد که در تمامی جشنواره‌ها موفق به دریافت جایزه بهترین می‌شود. به عبارت دیگر Baldur’s Gate 3 به پرافتخارترین بازی تاریخ تبدیل می‌شود که توانسته جایزه بزرگ تمامی مراسم‌ها را کسب کند. آثاری مانند الدن رینگ نتوانسته بودند که در تمامی مراسم‌ها برنده شوند.

استودیو لاریان مراسم بفتا را با دریافت جایزه بهترین بازی ترک کرد. آنها جوایز دیگری از جمله بهترین موسیقی، بهترین روایت، بهترین بازیگر نقش مکمل و بهترین بازی از نظر طرفدارها را دریافت کردند. دریافت جایزه بهترین بازی سال از داوران بفتا باعث شد تا رکورد تازه‌ای برای بازی Baldur’s Gate 3 به ثبت برسد. این بازی برنده جایزه بزرگ تمامی مراسم‌های مهم از جمله گلدن جوی‌استیک، بفتا، GDC، دایس و گیم اواردز شده است. این اولین بازی تاریخ است که توانسته چنین افتخاری کسب کند.

این افتخار چند سال پیش می‌توانست نصیب بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild شود. داوران بفتا در سال 2017، جایزه بهترین بازی را به What Remains of Edith Finch اعطا کردند. بازی گاد آو وار نیز می‌توانست برنده این جایزه شود، اما داوران گلدن جوی استیک در آخر جایزه را به بازی فورتنایت دادند. الدن رینگ نیز جایزه بفتا را از دست داد و نتوانست به اولین بازی تبدیل شود که پنج‌گانه دریافت می‌کند. هر چند بازی الدن رینگ در حال حاضر، پرافتخارترین بازی تاریخ حساب می‌شود و بیش از هر بازی دیگری جایزه برده است.

بالدرز گیت 3 بازی Baldur's Gate 3بالدرز گیت 3 برنده پنج گانه ویدیوگیم

بازی بالدرز گیت 3 توانست جایزه بهترین بازی را در رقابت با آثاری مانند آلن ویک 2 دریافت کند. مدیرعامل استودیو لاریان از طرفداران و همگان تشکر کرد و گفت که باور نمی‌کند که اواسط سال 2024، همچنان دارند جایزه می‌برند و این احساس را شگفت‌انگیز خواند. برگزاری مراسم بفتا گیم اواردز، پنجره بازی‌های سال 2023 را بست. تمرکز در حال حاضر تماماً روی آثار سال جدید است. هنوز اثر بزرگی که بتواند با آثاری مانند الدن رینگ و بالدرز گیت 3 رقابت کند، منتشر نشده است.

کار استودیو لاریان با بازی بالدرز گیت 3 به پایان رسیده است. آنها هیچ بسته الحاقی توسعه نخواهند داد و خبری از دنباله اثر نیست. مدیرعامل استودیو گفته که بازی بعدی آنها قرار است ارکان بازی‌های نقش‌آفرینی را تکان دهد و احتمالاً یک اثر سه‌بعدی متفاوت ببینیم. باید دید آیا پروژه بعدی آنها نیز موفق به تکرار پنج‌گانه می‌شود یا خیر.

منبع: GamesRadar

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.