ایجی آنوما Zelda زلدا نشان شوالیه هنر فرانسه
یحیی رحیمی

نشان شوالیه ادب و هنر فرانسه به تولیدکننده بازی Zelda اهدا شد

یحیی رحیمی 14 آبان 1402 بدون دیدگاه
64 بازدید

ایجی آنوما، تولیدکننده بازی‌های مجموعه زلدا نشان «شوالیه ادب و هنر» را از سوی وزارت فرهنگ فرانسه دریافت کرد. آنوما به مدت دو دهه مشغول تولید بازی زلدا بوده است و در انتشار موفقیت‌آمیز بازی Zelda Tears of the Kingdom تأثیر فوق‌العاده زیادی داشت. دولت فرانسه به‌‌پاس زحمات وی، نشان شوالیه ادب و هنر را که بالاترین نشان افتخار کشور فرانسه در زمینه فرهنگی است را تقدیم خواهد کرد.

زمان برگزار مراسم تقدیم نشان افتخار مشخص نیست و اطلاعات بیشتر در زمان دیگری اعلام خواهد شد. با این حساب سازنده بازی زلدا شخصاً به شوالیه تبدیل شده است که باعث واکنش طرفداران نینتندو شد. ایجی آنوما روی بازی‌های بزرگ مجموعه زلدا از جمله Ocarina of Time کار کرده است و وظیفه طراحی دانجن یا سیاه‌چاله را بر عهده داشته است. او یک دهه گذشته مشغول تهیه‌کنندگی آثار مجموعه زلدا بوده است و موفقیت‌ خارق‌العاده‌ای برای این مجموعه بازی به ارمغان آورد.

نشان هنر و ادب توسط وزارت فرهنگ فرانسه در سال 1957 پایه‌گذاری شد. هدف این نشان قدردانی از خدمت در عرصه هنر و ادبیات و گسترش در زمینه‌های مشابه است. عضویت تنها محدود به فرانسوی‌ها نیست و بسیاری از شخصیت‌های بین‌المللی این نشان را دریافت کرده‌اند. نشان شوالیه هنر و ادب دارای سه درجه است که درجه «شوالیه» هرساله به 200 نفر اهدا می‌شود. بالاترین نشان که کماندور گفته می‌شود، سالانه تنها به بیست نفر داده می‌شود. بسیاری از شخصیت‌های ایرانی از جمله عباس کیارستمی، شهرام ناظری، محمدرضا شجریان و داریوش مهرجویی این نشان را دریافت کرده‌اند.

ایجی آنوما Zelda زلدا نشان شوالیه هنر فرانسهتولیدکننده زلدا نشان شوالیه را دریافت می‌کند

ایجی آنوما از جمله محدود هنرمندان ویدیوگیم است که توانسته به این نشان دست پیدا کند. شیگرو میاموتو، خالق بازی زلدا و ماریو و از چهره‌های اصلی نینتندو، چند سال پیش موفق به دریافت این نشان شد. بازی‌سازهای بزرگی همچون میکل آنسل، خالق بازی Rayman و پیتر مویلینکس از بنیان‌گذاران هنر بازی و خالق مجموعه Fable افتخار دریافت نشان شوالیه هنر و ادب فرانسه نصیبشان شده است. گفتنی است خبر اعلام اهدای نشان شوالیه به ایجی آنوما در هفته بازی فرانسه اعلام شد و نشان در تاریخ دیگری تقدیم خواهد شد.

گفتنی است آخرین بار ربکا کوتاز، معاون کل DICE بود که در سال 2022 موفق به دریافت نشان شوالیه شد. موفقیت بازی Zelda Tears of the Kindgom بدون شک روی اهداء نشان تأثیرگذار بوده است. تنها ده میلیون نسخه از بازی در طی سه روز پس از انتشار فروش رفت و تابه‌حال نزدیک به 20 میلیون نسخه فروخته شده است. نشان شوالیه برازنده ایجی آنوما است و اسم او را میان دیگر بازی‌سازها جاودانه خواهد کرد

منبع: NintendoLife

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.