تغییرات بازی Cyberpunk 2077
ارحام ادبخواه

نکات و تغییرات بازی Cyberpunk 2077 در آپدیت جدید

ارحام ادبخواه 29 مهر 1402 1 دیدگاه
1,457 بازدید

با از راه رسیدن به روز رسانی بزرگ و جدید بازی Cyberpunk 2077، استودیو سی دی پراجکت رد تغییرات عظیمی را روی نقش آفرینی جاه‌طلبانه خود اعمال کرده است. حال با توجه به تغییرات سایبرپانک 2077، ممکن است در نگاه اولیه در میان مکانیک‌هایش گم شده و کمی سرگیجه بگیرید. پس اگر می‌خواهید سریع‌تر و راحت‌تر متوجه این تغییرات شوید و از همان ابتدا روی تجربه خود تسلط داشته باشید، باید نکات زیر را در نظر بگیرید. در این مطلب به مهم‌ترین تغییرات بازی Cyberpunk 2077 در بسته الحاقی Phantom Liberty نگاهی خواهیم انداخت.

آموزش بازی Cyberpunk 2077 پس از به روز رسانی جدید

در حال حاضر حدود سه سال از عرضه پرمشکل و پرحاشیه سایبرپانک 2077 می‌گذرد؛ اما شرایط به هیچ وجه مانند قبل نیست. استودیو سی دی پراجکت در طی این مدت و تحت فشار سنگین مردم و رسانه‌ها به خوبی کار خود را انجام داده تا Cyberpunk 2077 به همان اثری تبدیل شود که همه ما آرزویش را داشتیم. این سفر دور و دراز به لطف عرضه به روز رسانی‌های متعدد به سرمنزل رسیده تا بتوانید با خیال راحت به صندلی خود تکیه دهید و از بررسی جزء جزء شهر دیوانه‌وار نایت سیتی لذت ببرید.

اما در میان تمامی این آپدیت‌ها و پچ‌های متعدد، یکی از آن‌ها از اهمیت بیش‌تری نسبت به سایرین برخوردار است: به روز رسانی 2.0. استودیو سی دی پراجکت Patch 2.0 را به عنوان بزرگ‌ترین به روز رسانی سایبرپانک 2077 منتشر کرد تا همه چیز را تغییر داده باشد. این استودیو لهستانی ادعا می‌کند که به روز رسانی جدید تجربه بازی را به طور کلی تغییر می‌دهد و افرادی که پیش از این به تجربه آن پرداخته‌اند، باید یک بار دیگر وارد نایت سیتی شوند و داستان بازی Cyberpunk 2077 را در پیش بگیرند؛ چرا که یک دیدگاه و زاویه دید در انتظارشان است. به هر حال، چه بیش از این به تجربه بازی پرداخته باشید و چه هیچی در مورد مکانیک‌های آن ندانید، توجه به نکات تغییرات بازی Cyberpunk 2077 در به روز رسانی جدید می‌تواند کمک کننده ظاهر شود.

دیگر امکان اسپم کردن آیتم‌های Healing وجود ندارد

آیتم Health در بازی سایبرپانک 2077

پیش از به روز رسانی‌های مورد بحث، مکانیک Healing بازی Cyberpunk 2077 کمی غیرمنطقی بود و تعجب برانگیز عمل می‌کرد. در آن زمان هرچقدر هم که از سمت دشمن آسیب دریافت می‌کردید می‌توانستید پشت یک مانع کاور بگیرید و با استفاده پشت سر هم و سریع آیتم‌های Healing به جریان نبرد بازگردید. با وجود اینکه این ماجرا برای برخی از گیمرها خوشایند بود، برخی دیگر از بازیکنان وجود داشتند که از آن متنفر بودند. امکان اسپم کردن آیتم‌های بهبود سلامتی واقع گرایی را از سایبرپانک می‌برد و باعث می‌شد که مبارزات هیجان و تنش قبلی را نداشته باشند.

اما با عرضه به روز رسانی 2.0 اوضاع تغییر پیدا کرده و سازندگان ترتیب این سیستم نه چندان جذاب را داده‌اند. زین پس دیگر خبری از اسپم آیتم‌های Healing نیست و برای اینکه بتوانید به صورت مجدد از آن‌ها استفاده کنید، باید کمی دندان روی جگر بگذارید و منتظر شارژ شدن‌شان باشید. همین موضوع باعث می‌شود مبارزات حالت قابل باورتر و چالش برانگیزی را به خود بگیرند و از یک سری تیراندازی مستقیم و بدون هدف دور شوند.

پنج ستاره کردن پلیس‌ها مساوی با مرگ است

5 ستاره کردن پلیس در بازی Cyberpunk 2077

یکی از تغییرات بازی Cyberpunk 2077 که حسابی مورد توجه قرار گرفت، به اصلاح سیستم مربوط به پلیس‌ها مربوط می‌شود. پیش از این پلیس‌ها رفتاری فوق‌العاده غیرمنطقی و زننده‌ای داشتند و به محض انجام یک جرم، از ناکجا آباد ظاهر می‌شدند و شروع به تیراندازی می‌کردند. لازم به ذکر است که در این میان خبری از ماشین‌های پلیس هم نبود و انگار آن‌ها از دل نیستی به خیابان‌های نایت سیتی تله پورت می‌شدند.

اما خوشبختانه با به روز رسانی جدید دیگر خبری از این مسائل غیرمنطقی نیست و همه چیز جلوه جذاب‌تری به خود گرفته. تیم سازنده با الهام گیری از سیستم Wanted Level مجموعه GTA مکانیک جدیدی را طراحی کرده که هرچقدر بیش‌تر خلاف کنید، پلیس‌های بیش‌تری برای کشتن شخصیت V ارسال می‌شوند. حال اگر جرم و جنایت زیادی انجام دهید و Wanted Level را به سطح پنج برسانید، نیروهای ویژه MaxTac به سمت‌تان حمله می‌کنند تا شانس فوق‌العاده کمی برای زنده ماندن داشته باشید. پس حواس خود را نسبت به پلیس‌ها و رفتارهای قابل تحسین جدیدشان جمع کنید.

از قابلیت مبارزه از درون ماشین‌ها استفاده کنید

مبارزه در ماشین در بازی سایبرپانک

پیش از این سایبرپانک 2077 امکان مبارزه و تیراندازی در حین رانندگی را به بازیکن نمی‌داد و همین موضوع حسابی سر و صدای گیمرها را درآورده بود. اما حالا شرایط تغییر پیدا کرده تا بتوانید در مواقع خطر از پنجره ماشین به بیرون نگاه کنید و تیرهای خود را به سمت دشمنان بفرستید. علاوه بر این، بسته الحاقی Phantom Liberty شامل یک سری ماشین‌های زره‌ای ویژه می‌شود که تیربارهای بزرگی روی آن‌ها نصب شده‌اند؛ تیربارهایی که می‌توانید کنترل‌شان را به دست بگیرید و دشمنان را سوراخ سوراخ کنید.

مبارزه با استفاده از ماشین‌ها در Cyberpunk 2077 حسابی سرگرم کننده است و می‌تواند لحظات لذت بخشی را به وجود آورد. اما نکته قابل توجه این است که همه ماشین‌های جدید که از تیربار پشتیبانی می‌کنند در انحصار خریداران Phantom Liberty قرار دارند و افرادی که به تجربه نسخه معمولی می‌پردازند، دست‌شان درباره مبارزه با استفاده از خودروها کمی بسته است.

روی سبک بازی خود تمرکز کنید

سبک بازی در Cyberpunk 2077

با به راه رسیدن به روز رسانی جدید، Cyberpunk 2077 عناصر نقش آفرینی را جدی‌تر از همیشه می‌گیرد و به آسانی از کنار آن نمی‌گذارد. بنا بر همین موضوع باید یک سبک گیم‌پلی و مبارزه خاص را در پیش بگیرید و در مسیر پیشرفت آن حرکت کنید؛ چرا که دیگر نمی‌توان مانند گذشته بدون برنامه بود و از تمام قابلیت‌های موجود استفاده کرد. از آنجایی که بسیاری از Perkها پشت یک سری قابلیت‌های خاص قرار می‌گیرند، باید از همان دقایق ابتدایی تصمیم خود را تثبیت کنید و رفته و رفته به سمت‌شان قدم بردارید.

خوشبختانه به روز رسانی جدید Skillهای مربوط به هر پلی استایل را در یک شاخه معین قرار می‌دهد تا دیگر در حین انتخاب یکی از آن‌ها سردرگم نشوید. برای مثال مهارت‌های مربوط به سبک‌هایی نظیر Stealthy Netrunner، Agile Shinobi و… به صورت منظمی در کنار یکدیگر دسته بندی شده‌اند. فقط توجه داشته باشید که هر سبکی نیازمند استفاده از سلاح‌های خاصی است و در صورت انتخاب اشتباه، قادر به استفاده از نهایت پتانسیل موجود نخواهید بود.

روی ماموریت‌های فرعی متمرکز شوید

ماموریت های فرعی بازی Cyberpunk 2077

اگر به تجربه بازی The Witcher 3: Wild Hunt پرداخته باشید می‌دانید که استودیو سی دی پراجکت رد همیشه تمرکز زیادی روی طراحی و جذابیت ماموریت‌های فرعی می‌گذارد. این ظرافت در حدی است که هر یک از این Side Questها مشمول یک داستان جذاب با شخصیت‌های عمیق می‌شوند؛ به گونه‌ای که ممکن است در برخی مواقع متوجه تمایز آن‌ها با ماموریت‌های اصلی نشوید. در ادامه همین موضوع باید توجه داشته باشید که بازی Cyberpunk 2077 هم این روند را در پیش می‌گیرد و ماموریت‌های فرعی فوق جذابی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

اما در کنار مسائل مربوط به ارزش تجربه و جذابیت‌های مربوطه، برای اینکه بتوانید به بهترین پایان بندی‌های بازی سایبرپانک 2077 برسید باید به سراغ بخش عظیمی از مراحل غیر اصلی آن بروید. بسیاری از شخصیت‌ها و ماجراهایی که به پایان بندی اصلی ختم می‌شوند در اختیار ماموریت‌های فرعی هستند و روی دنیای بازی و شخصیت‌های آن تاثیر می‌گذارد. با اعتنا به همین گفته اگر از Side Questها غافل شوید، احتمالا به پایان بندی خوب و دلچسبی دست پیدا نخواهید کرد.

اسکنرهای پلیس را نادیده نگیرید

اسکنر پلیس در بازی Cyberpunk 2077

همین طور که در جریان بازی پیشرفت می‌کنید و ارتقا سطح انجام می‌دهید، NCPD Scanner Hustleهای جدیدی برای شما در سطح نقشه به نمایش در می‌آید. این اسکنرها بیش‌تر مربوط به پروند‌ه‌هایی می‌شوند که با قبول کردن‌شان، باید در همان محیط اطراف به حل کردن جرم و جنایت‌های محلی بپردازید. هرچند که این فعالیت‌های فرعی آنقدری عمیق نیستند و سناریو منحصر به فرد و جذابی ندارند، می‌توانند از طُرُق دیگری به کمک‌تان بیایند.

انجام این ماموریت‌های کوچک متریال‌های ارزشمندی در اختیارتان قرار می‌دهد که برای ساخت آیتم‌ها الزامی هستند. علاوه بر متریال‌ها، NCPD Scanner Hustleها منبع خوبی برای کسب درآمد هستند تا بتوانید ماشین‌ها و اسلحه‌ها مورد علاقه خود را هر چه سریع‌تر بخرید. اگر هم در فکر Level-Up کردن و افزایش سطح Street-Cred هستید این فعالیت‌های فرعی به شما کمک خواهند کرد.

هرچه سریع‌تر بهترین Cyberwareها را بخرید

خرید Cyberware

Cyberwareهایی که از Ripperdoc Clinicهای شهر نایت سیتی می‌خرید، جزو مهم‌ترین اجزای گیم‌پلی سایبرپانک هستند. به همین خاطر باید همیشه حواس خود را جمع کنید و جدیدترین Cyberwareهای موجود را بخرید (آیتم‌های جدید با افزایش سطح Street Cred در دسترس قرار می‌گیرند). این Cyberwareها می‌توانند به عنوان مکمل شخصیت شما را به نهایت پتانسیل موجود برسانند و کاری کنند که او در حین رویارویی با حریف، یک سر و گردن از آن‌ها قدرتمندتر باشد.

اما یکی از تغییرات بازی Cyberpunk 2077 که پس از آپدیت جدید از اهمیت بیش‌تری برخوردار شده، بحث مربوط به همین Cyberwareها است. با از راه رسیدن به روز رسانی جدید استفاده از Cyberwareها ضروری است و دیگر نمی‌توان از آن‌ها با عنوان یک سری قابلیت فرعی و نه چندان مهم یاد کرد. علاوه بر این، باید بدانید که سطح Armor شما هم از این به بعد به Cyberwareها بستگی دارد و اگر می‌خواهید در مقابل حمله دشمنان مصون باشید، باید قدرتمندترین گزینه‌های ممکن را برگزینید.

با خیال راحت در دنیای بازی بگردید

گشت و گذار در بازی سایبرپانک 2077

پیش از عرضه به روز رسانی 2.0 یک سری مناطق و دشمنان به خصوص وجود داشتند که در ساعات اولیه بازی نمی‌شد به سمت‌شان رفت؛ چرا که از Level و قدرت بالایی برخوردار بودند و در صورت رویارویی با آن‌ها سرنوشتی به غیر از مرگ نداشتید. اما با عرضه آپدیت جدید اوضاع کمی تغییر کرده و سطح تمامی دشمنان با توجه به Level خود گیمر مشخص می‌شود. به عبارتی دیگر، شما زین پس شاهد دشمنانی که چندین Level از شما بالاتر هستند روبرو نخواهید شد. در عوض، شهر نایت سیتی و اعضای آن به موازا شخصیت اصلی Level-Up می‌شوند تا همه چیز قابلیت دسترسی بیش‌تری داشته باشد.

این تغییر جدید که خیلی‌ها منتظرش بودند، حداقل تا بدین جای کار حسابی مورد توجه قرار گرفته. با توجه به همین موضوع هنگامی که شخصیت جانی سیلورهند به یک کاراکتر همراه همیشگی تبدیل می‌شود، شهر نایت سیتی کاملا باز است تا بتوانید گوشه گوشه آن را بررسی کرده و از نزدیک زیر نظر بگیرید.

انتخاب یک Life Path

Life Path

بازی Cyberpunk 2077 پر از انتخاب‌های مختلف است در طی داستان، انتخاب‌های متعددی را در اختیارتان قرار می‌دهد. اما یکی از اولین انتخاب‌هایی که در همان دقایق ابتدایی با آن روبرو می‌شوید به Life Pathها مربوط می‌شود. این انتخاب سه گزینه با نام‌های Corpo، Street Kid و Nomad را در اختیارتان قرار می‌دهد تا گذشته شخصیت خود را تعیین کنید. با این حال توجه داشته باشید که انتخاب Life Pathها تاثیر ملموسی روی گیم‌پلی ندارد و صرفا نحوه شروع مراحل ابتدایی را تعیین می‌کند.

البته هنگامی که در روند داستان پیش بروید، Life Path انتخابی شما می‌تواند یک سری دیالوگ‌ها و انتخاب‌های خاص را آزاد کند که باز هم قرار نیست رویه کلی گیم‌پلی و داستان را تغییر دهند. بنا بر حرف‌های گفته شده نیازی نیست که زیاد نگران این موضوع باشید؛ چرا که این سه تفاوت عمده و قابل توجهی با یکدیگر ندارند. با این حال، اگر خواستید یک New Game جدید را شروع کنید پیشنهاد ما این است که به سراغ یک Life Path جدید بروید که پیش از این آن را انتخاب نکرده‌اید.

زیاد روی هدشات کردن دشمنان تمرکز نکنید

هدشات کردن دشمنان در سایبرپانک

بازی Cyberpunk 2077 عبارت «شوتر اول شخص» را در تعاریف اولیه خود قرار می‌دهد و با توجه به همین، همه گیمرها فکر می‌کنند که هدشات کردن نیروهای بهترین گزینه ممکن است. اما فریب این رسم همیشگی بازی‌های شوتر را نخورید؛ چرا که هدشات کردن دشمنان در سایبرپانک 2077 به اندازه سایر شوترهای موجود در بازار موثر و تمام کننده نیست. هرچند که هدف گرفتن سر نیروهای حریف می‌تواند آسیب بیش‌تری به آن‌ها وارد کند، اما به هیچ وجه به آن اندازه‌ای که انتظار می‌رود قدرتمند ظاهر نمی‌شود.

پس به جای تمرکز روی هدشات کردن بهتر است دنبال روش‌های دیگری برای موثرتر کردن حملات بروید. برای مثال می‌توانید راه ارتقا دادن اسلحه‌ها را در پیش بگیرید یا با گشت و گذار در درخت مهارت‌های بازی، Perkهایی را آزاد کنید که به زدن آسیب بیش‌تر به دشمن ختم شوند. البته اگر می‌خواهید روش‌های یک اسنایپر را در پیش بگیرید و از راه دور به حساب دشمنان برسید، هدشات کردن با استفاده از تک تیراندازها می‌تواند تعیین کننده‌تر باشد.

نسبت به تصمیم‌های خود آگاه باشید

تصمیم های مهم در سایبرپانک

در بسیاری از بازی‌ها هنگامی که شما یک تصمیم اتخاذ می‌کنید، نتیجه آن بلافاصله مشخص می‌شود و راه خود را از وقایع طولانی مدت که در آینده رخ می‌دهند، جدا می‌سازد. در این مواقع پیامدهای تصمیم شما خیلی سریع فراموش می‌شود و به تاریخ می‌پیوندد. اما چنین قضیه‌ای به بازی Cyberpunk 2077 تعمیم پیدا نمی‌کند. با وجود اینکه انتخاب یکی از سه Life Path موجود آنقدرها هم در روند داستان و گیم‌پلی تاثیر گذار نیست، تصمیم‌های دیگر می‌توانند جریان رویدادها را به شکل قابل توجهی تغییر دهند.

برای مثال هنگامی که در حین یکی از ماموریت‌ها تصمیم خاصی بگیرید، ممکن است 15 ساعت بعد و در حین تکمیل یکی از ماموریت‌های فرعی با نتیجه آن روبرو شوید. حال این نتیجه هم می‌تواند در سرنوشت شخصیت‌های مختلف تاثیرگذار باشد و هم روی کارها و دیالوگ‌هایی که شخصیت اصلی قادر به انتخاب‌شان است. پس هنگامی که می‌خواهید در حین صحبت با شخصیت‌های دیگر تصمیم‌گیری کنید، بهتر است پیامدها و جنبه‌های مختلف آن تصمیم به خصوص را مورد بررسی قرار دهید.

سیستم Street Cred را جدی بگیرید

Street Cred

در ساخته پیشین استودیو سی دی پراجکت رد که The Withcer 3: Wild Hunt باشد، گرالت (همان شخصیت اصلی) یک فرد تنها بود که می‌توانست با ارتقا سطح خود به یک کاراکتر شکست ناپذیر تبدیل شود و به هیچ چیز دیگری توجه نکند. در ادامه همین موضوع گیمر می‌توانست رویدادهای فرعی را نادیده بگیرد و صرفا داستان اصلی را پیش ببرد. اما در بازی Cyberpunk 2077 از این خبرها نیست و شما نمی‌توانید سیستم‌ها و رویدادهای فرعی را نادیده بگیرید. در کنار Level-up شخصیت اصلی و تجهیزات او، باید همواره نگران سیستم جالبی با نام Street Cred باشید.

Street Cred که به نوعی اعتبار شخصیت V در کف خیابان‌های نایت سیتی را تعیین می‌کند، می‌تواند در بسیاری از جنبه‌ها تاثیرگذار باشد. هرچقدر که به تکمیل ماموریت‌ها و رویدادها بپردازید و Street Cred خود را بالا ببرید، شخصیت اصلی بیش‌تر شناخته می‌شود و به تدریج معروفیت و محبوبیت بیش‌تری کسب می‌کند. حال هرچقدر که محبوب‌تر شوید و Street Cred خود را بالاتر ببرید، کارها و ماموریت‌های بیش‌تری برای انجام دادن دارید که همگی جذابیت‌های خاص خود را دارند.

سیستم Crafting را فراموش نکنید

تغییرات بازی Cyberpunk 2077

سیستم کرفتینگ یا همان ساخت و ساز برای پیشروی در روند گیم‌پلی الزامی نیست و اجباری در به کارگیری آن نخواهد بود؛ اما با این حال می‌تواند در برخی از مواقع حسابی به کمک‌تان آید. با عرضه به روز رسانی 2.0، سیستم ساخت و ساز بازی Cyberpunk 2077 از همیشه عمیق‌تر شده و مانند گذشته دست و پای شما را محدود نخواهد کرد. هرچند که این تغییرات انقلابی نیست و روند داستان را به صورت کلی تغییر نمی‌دهند، اما می‌توانند جالب باشند و تسلط بیش‌تری روی اوضاع به وجود آورند.

با عرضه به روز رسانی جدید دیگر برای ساخت آیتم‌ها نیازی به پیش زمینه خاصی ندارید و همینکه مواد اولیه را به دست آورید کافی خواهد بود. بنا بر همین حرف باید همیشه نگاه خود را برای متریال‌های اولیه یا Crafting Component تیز نگه دارید و تا می‌توانید آن‌ها را جمع کنید. این Crafting Componentها علاوه بر امکان ساخت و ساز اسلحه‌ها، قابلیت ارتقا دادن Cyberwareها را هم به وجود می‌آورد تا دوچندان مهم‌تر از قبل شود.

پول از اهمیت بالایی برخوردار است

پول در بازی Cyberpunk 2077

Eurodollars یا Eddies واحد پول اصلی شهر نایت سیتی محسوب می‌شود و تمام دنیای بازی حول محور آن می‌چرخد و نفس می‌کشد. هنگامی که ماجراجویی خود در بازی Cyberpunk 2077 را شروع می‌کنید، پول به شدت محدود است و خیلی سخت می‌توان آن را جمع کرد. این در حالی است که اگر بخواهید پله‌های ترقی نایت سیتی را پشت سر بگذارید و پیشرفت کنید، به حداکثر پول ممکن نیاز خواهید داشت. بنابراین هنگامی که تازه وارد شهر می‌شوید، بهتر است تا می‌توانید به سراغ ماموریت‌هایی بروید که پول خوبی پاداش می‌دهند.

اما یکی از تغییرات بازی Cyberpunk 2077 در آپدیت جدید که می‌تواند به تولید پول بیش‌تر منجر شود، فروش سلاح‌ها است. برای اینکه بتوانید درآمد بیش‌تری داشته باشید بهتر است پس از کشتن دشمنان سلاح‌هایشان را بردارید و سپس آن‌ها را در Drop-off Pointها به فروش برسانید. علاوه بر این، تکمیل Local Gigها و NCPD Scanner Hustleها هم می‌تواند روش موثری برای کسب پول بیش‌تر تلقی شود.

به ماموریت‌ها و فعالیت‌های فرعی هم اهمیت دهید

ماموریت های فرعی بازی Cyberpunk 2077

در برخی از بازی‌های جهان-باز گیمرها فقط راه داستان اصلی را در پیش می‌گیرند و به خاطر محیط‌های سردرگم کننده، زیاد به ماموریت‌ها و فعالیت‌های فرعی اهمیت نمی‌دهند. این موضوع ممکن است در حین تجربه بازی Cyberpunk 2077 هم به واقعیت بپیودند. با توجه به حجم زیاد فعالیت‌های فرعی در سطح نایت سیتی بسیاری از گیمرها بی‌خیال آن‌ها می‌شوند و بدون توجه به چیز دیگری مسیر داستان اصلی را در پیش می‌گیرند. ماموریت‌های اصلی بازی مورد بحث جذاب هستند و هیچ شکی در این باره وجود ندارد؛ اما بخش بزرگی از جادوی شهر نایت سیتی به فعالیت‌های فرعی ریز و درشت موجود در آن مربوط می‌شود.

البته که موضوع فقط سرگرمی بیش‌تر نیست و در صورت پرداختن به این نوع از ماموریت‌ها و فعالیت‌ها، ممکن است سرنوشت داستان و شخصیت‌ها را نیز دست خوش تغییرات مختلفی کنید. در واقع گشت و گذار در سطح نایت سیتی و تعامل با اجزای مختلف آن بخشی از داستان اصلی را تشکیل می‌دهند و می‌توانند روی رویدادهای پایان بندی‌های داستان هم تاثیرگذار واقع شوند. پس تمام تمرکز خود را روی داستان اصلی نگذارید و از سرگرمی‌های موجود در خیابان‌های نه چندان تمیز سایبرپانک 2077 لذت ببرید.

Attributeها و Perkها را در زمان مناسب به کار گیرید

Attribute and Perks

سیستم مربوط به Perk Point و Attribute Pointها درست به اندازه سیستم پیشرفت و لول بندی مهم و تاثیرگذار هستند. بازی Cyberpunk 2077 شامل چهار درجه سختی مختلف می‌شود که میزان چالش آمیز بودن روند را مشخص می‌کنند. اما اگر درجه سختی را روی پایین‌ترین حالت ممکن بگذارید و به هیچ وجه به سراغ Upgradeها و درخت مهارت‌ها نروید، به یک طعمه ساده برای نیروهای دشمن تبدیل خواهید شد. البته باید در حین استفاده از آپگریدها دقت به خرج دهید و آن‌ها را در زمان و مکان درست به کار بگیرید؛ وگرنه نمی‌توانید از نهایت پتانسیل شخصیت V بهر بگیرید.

اما منظور ما از زمان مناسب چیست؟ بازی مورد بحث به شما اجازه می‌دهد هر موقع که خواستید Attribute Pointها و Perk Pointهای خود را خرج کرده و قابلیت‌های جدیدی را آزاد کنید. در این شرایط هنگامی که به دل مبارزه بزنید و کمبودهای خود را به صورت عملی و ملموس متوجه شوید، تصمیم‌های بهتری در ارتقا سطح شخصیت اصلی خواهید گرفت. اما در دستی دیگر، اگر این Pointها را بدون آگاهی قبلی و برنامه خرج کنید، پیشرفت چشم‌گیری در میدان مبارزه نخواهید داشت.

هرچه سریع‌تر به رانندگی عادت کنید

با وجود اینکه ماشین‌های زیادی در دنیای بازی Cyberpunk 2077 وجود دارند، بهتر است پیش از انتخاب و سوار شدن یکی از آن‌ها فکر خود را به کار بیندازید و شرایط را بسنجید. اما چرا؟ مکانیک‌های مربوط به رانندگی و کنترل ماشین‌ها در این بازی با آنچه که در سایر آثار تجربه کرده‌اید کمی متفاوت خواهد بود. چه جزو طرفداران سرسخت سبک شبیه‌سازی رانندگی باشید و چه به ریسینگ‌های آرکید عادت کنید، احتمالا از سیستم رانندگی سایبرپانک به خوبی یاد نخواهید کرد. کنترل ماشین‌های این بازی به خصوص در سرعت بالا به هیچ وجه راضی کننده نیست و می‌تواند کمی اذیت کننده باشد.

بنا بر حرف‌های زده شده بهتر است پیش از ورود به خیابان‌های شلوغ و متعدد نایت سیتی، در حومه شهر به رانندگی بپردازید و به آن عادت کنید علاوه بر این، استفاده از دوربین سوم شخص در حین رانندگی هم می‌تواند مفید باشد و تسلط بیش‌تری به شما بدهد. هرچه که باشد هنگامی که محیط اطراف را ببینید، درک بهتری از مسیر اتخاذ شدهِ پیش و رو خواهید داشت.

 جمع بندی

با از به راه رسیدن آپدیت جدید، تغییرات بازی Cyberpunk 2077 از هر زمان دیگری برجسته است و می‌توان به خوبی متوجه تفاوت‌های آن با نسخه روز عرضه شد. اما تمام این تغییرات در کنار هم باعث به وجود آمدن یک نقش آفرینی نسبتا پیچیده شده‌اند که گیمرهای تازه‌وارد به احتمال زیاد در یادگیری سریع آن به مشکل خواهند خورد. اگر شما هم جزو این دسته هستید، با مطالعه نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم نسبت به شهر نایت سیتی و اجزای آن تسلط بیش‌تری خواهید داشت. شما در مورد تغییرات بازی Cyberpunk 2077 در به روز رسانی 2.0 و سایر ویژگی‌های آن چه فکری می‌کنید؟ نظرات خود را با تیم پارسی گیم و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Game Rant

Youtube Par30Game