Alan Wake 2 سخت افزار Xbox Series S
یحیی رحیمی

سازنده Alan Wake 2 از سخت افزار Xbox Series S انتقاد کرد

یحیی رحیمی 15 مهر 1402 1 دیدگاه
448 بازدید

بازی Alan Wake 2 یکی از مهم‌ترین عناوین امسال است که در ماه شلوغ اکتبر منتشر می‌شود. استودیو رمدی با انتشار بیانیه‌ای نسبت به حالت Performace بازی جدید اطلاعات تازه‌ای منتشر کرد. این حالت گرافیکی فریم‌ریت نزدیک به 60 را ارائه خواهد کرد. رمدی همچنین از چالش‌های توسعه بازی برای کنسول Xbox Series S صحبت کرده است و می‌گوید که کارت گرافیک و حافظه رم دستگاه، چالش بزرگی هستند که باید با آن کنار آمد.

استودیو رمدی پیشنهاد می‌کند دنباله Alan Wake حتماً با حالت گرافیکی اصلی و 30 فریم در ثانیه اجرا شود. دلیل آن هم ارائه یک تجربه بصری است و اینکه شما جزئیات محیط در داستان‌سرایی تأثیر زیادی دارند. البته افرادی که حالت پرفورمنس را روی کنسول PS5 و Xbox Series X، انتخاب می‌کنند، تجربه‌ای روان‌تر خواهند داشت، اما جزئیات گرافیکی کمتر خواهد بود. رمدی در ادامه از سخت‌ افزار Xbox Series S انتقاد کرد و توسعه بازی برای آن را دشوار خواند.

توماس پوها مدیر روابط عمومی در گفتگو با IGN اذعان کرد: «در مورد سری اس، پردازنده تقریباً همان مدل استفاده‌شده در سری ایکس است. اما کارت گرافیک آن مشکل است. و سپس حافظه رم کمتر هم به مشکل بسیار بزرگی تبدیل شده است. ما این نظرات را دریافت می‌کنیم که خب شما برای کامپیوتر بازی می‌سازید و می‌دانید چطور با انواع سخت‌افزار کار کنید. در واقع حافظه رم در کامپیوتر مشکل ایجاد نمی‌کند و این یکی از محدودیت‌ها هنگام صحبت در مورد وضوح و فریم‌ریت است و کاهش شدید وضوح بازی به‌تنهایی کافی نیست. ما سخت در تلاشیم تا بازی از لحاظ بصری روی سری اس عالی باشد.»

Alan Wake 2 سخت افزار Xbox Series SAlan Wake 2 و سخت افزار Xbox Series S

او در ادامه افزود: «مردم این را قبول می‌کنند که گرافیک روی یک کامپیوتر ضعیف‌تر قرار نیست عالی باشد. تفاوت زیادی میان کارت گرافیک سری ایکس و اس وجود دارد. مردم می‌گویند که این بازی روی کنسول اجرا شد و مشکلی نداشت، باید گفت که بازی و توسعه‌دهنده با دیگری تفاوت دارد. اما نمی‌توان هم خدا را خواست و هم خرما. باید میان یکی انتخاب کنید.» او در پایان گفت که بازی Alan Wake 2 روی کنسول Xbox Series S با 30 فریم ثابت اجرا می‌شود، اما اگر می‌خواهید بهترین تجربه را داشته باشید، بهتر است از کنسول‌های اصلی استفاده کنید.

سخت افزار Xbox Series S در طی سال اخیر مورد انتقاد قرار گرفته است. تعدادی از بازی‌سازها برای فرار از بهینه‌سازی و هزینه بیشتر، شروع به انتقاد می‌کنند. طرفداران ایکس‌باکس چندان با صحبت‌های توماس پوها موافق نیستند. رمدی هنوز سیستم مورد نیاز بازی را اعلام نکرده است و به نظر می‌رسد که بهینه‌سازی بازی تمام نشده است و این خبر نگران‌کننده‌ای برای پی‌سی گیمرها است. نظر شما چیست؟

منبع: VGChartz

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه
  • Avatar

    سجاد

    مهمان

    ایراد بنی اسراییلی گرفتن سازنده برای توجیه تنبلی شون این چند سال گذشته شاهدیم بازی ساز ها زورشون می یاد بازی ها رو بهینه کنن

    پاسخ دهید