قابلیت‌های Counter-Strike 2
یحیی رحیمی

قابلیت‌های محبوب CSGO که در Counter-Stike 2 حذف شده‌اند

یحیی رحیمی 9 مهر 1402 2 دیدگاه
1,060 بازدید

بازی جدید شرکت ولو روز گذشته به طور رسمی منتشر شد. استقبال خوبی از بازی Counter-Strike 2 از سوی گیمرها صورت گرفت، اما طرفداران قدیمی چندان از وضعیت بازی رضایت ندارند. نسخه آزمایشی بدون تغییر خاصی در دسترس عموم قرار گرفت و جایگزین بازی CSGO شد. در این مطلب به قابلیت‌های CSGO می‌پردازیم که در بازی کانتر استرایک 2 حضور ندارند و به‌نوعی حذف شده‌اند. حذف این ویژگی‌ها سر و صدا زیادی به پا کرده و موجب اعتراض شده است.

کنار گذاشتن بازی Counter-Strike: Global Offensive به طور کامل و ارائه Counter-Strike 2 به‌عنوان یک بازی جایگزین ناقص، برعکس آنچه ولو فکر می‌کرد خوب پیش نرفت. در واقع بازی جدید که به‌عنوان آپدیت گرافیکی منتشر شده، امکانات ویژه‌ بازی را قبل ندارد. همچنین انبوهی از باگ‌ها و مشکلات فنی هم چاشنی خوبی برای وضعیت آشفته بازی شده‌اند. گیمرها در شبکه‌های اجتماعی به انتقاد از ولو پرداخته‌اند و گفته‌اند که چطور باید بازی قبلی، یک‌شبه از دسترس خارج شود. حتی اچیومنت‌های CSGO هم پاک شده‌اند و باید دوباره از صفر آن‌ها را به دست بیاورید.

قابلیت‌های Counter-Strike 2قابلیت‌های حذف‌شده CSGO

نکته اول، نبود اکثر نقشه‌های رقابتی است. شرکت ولو قرار بود که تمامی مپ‌های بازی را ریمستر کند و با گرافیک بهتر در دسترس قرار دهد. همان نقشه‌های نسخه آزمایشی در دسترس عموم قرار گرفت و هیچ آپدیت محتوایی منتشر نشد. در نتیجه تمامی نقشه‌های بازی قبلی در دسترس نیست و تعداد محدودی را می‌توانید انتخاب کنید. قرار است که تعداد نقشه‌ها به‌مرور زمان افزایش یابد. به نظر می‌رسد که توسعه‌دهنده برای انتشار بازی در موعد مقرر آماده نبوده و این بازی نیازمند توسعه بیشتر است.

دیگر محتوای حذف‌شده، نقشه‌های حالت Wingman است. وینگمن در سال 2017 و در طی یک آپدیت به بازی اضافه شد و استقبال گیمرها باعث ماندگاری آن شد. نقشه‌های این حالت کوچک‌تر هستند و هر تیم نیز دو نفر بازی‌کننده دارد. اگر این حالت را بازی می‌کردید، باید منتظر آپدیت‌های آینده باشید. دیگر حالت حذف‌شده Counter-Strike 2 نیز Arms Race است. این حالت آزاد اجازه می‌دهد که در قالب دو تیم مقابل هم جنگید و افرادی که بیشترین کیل را بگیرند، برنده خواهند بود.

خبری از حالت Flying Scoutsman در بازی جدید نیست. این حالت که بخشی از دسته‌بندی War Games بود، تنها امکان استفاده از تک‌تیرانداز و چاقو را به بازی‌کننده می‌داد. همچنین جاذبه نیز کاهش یافته و در نتیجه می‌توان به هوا پرید و حریف را به شکل مهیجی کشت. دیگر حالت غایب نیز Danger Zone است که روندی مشابه بازی‌های بتل رویال را ارائه می‌دهد. این حالت هم در بازی جدید وجود ندارد. در واقع کانتر استرایک 2 حس و حال یک بازی ناقص یا بتا را دارد.

CSGO کانتر استرایک 2Counter-Stike 2 یک تجربه ناقص

کلیه نقشه‌های ورکشاپ هم از دسترس خارج شده‌اند. ابزارهای تازه‌ای برای ساخت نقشه اضافه شده است و به نظر می‌رسد که محتواسازها باید نقشه‌های قبلی را برای بازی جدید اصلاح کنند. نسخه مخصوص مک نیز حذف شده است و تنها از ویندوز و لینوکس پشتیبانی می‌شود. تیک‌ریت یا نرخ آپدیت سرورهای آنلاین هم از 128 به 64 کاهش پیدا کرده است. در واقع 64 فعالیت در ثانیه توسط سرورهای پردازش می‌شود. این باعث شده تا بازی‌کنان با مشکل لگ مواجه شوند و ممکن است هنگام پریدن یا حتی شلیک کردن، دستور شما اجرا نشود.

آنتی‌چیت قبلی که طبق گفته‌ها کیفیت خوبی داشت حذف شده است و یک آنتی‌چیت تازه نصب شده است. این نرم‌افزار طبق تجربه کاربران Reddit چندان عملکرد خوبی ندارد و انبوهی از چیترها به سرورهای بازی هجوم آورده‌اند. یک سری از مادهای قبلی CSGO نیز دیگر روی بازی جدید کار نمی‌کنند. همچنین عملکرد بازی Counter-Strike 2 نیز بهینه نیست و CSGO روی اکثر سیستم‌ها اجرا می‌شد و بازی جدید روی هر کامپیوتری اجرا نمی‌شود. شمارشگر تعداد بازی‌کنان نیز حذف شده و تنها آواتار آن‌ها نشان داده می‌شود. کلن تگ استیم هم در Counter-Strike 2 وجود ندارد. خلاصه قابلیت‌های غایب به شرح زیر است:

 1. اکثر نقشه‌های حالت رقابتی
 2. اکثر نقشه‌های حالت وینگمن
 3. حالت Arms Race
 4. حالت Danger Zone
 5. حالت Flying Scoutsman
 6. نقشه‌های ورکشاپ
 7. پشتیبانی از سیستم‌عامل مک
 8. تیک‌ریت 128
 9. آنتی‌چیت کارا
 10. عملکرد بهینه بازی
 11. شمارشگر تعداد بازی‌کنان
 12. Steam Clan Tag

به طور کل باید گفت که نسخه نهایی کانتراسترایک 2 همان نسخه بتا است و تغییری در این زمینه انجام نشده است. بازی قبلی هم دیگر در دسترس نیست و باید مدت‌ها منتظر ماند تا تمام محتوای قبلی اضافه شوند. نظر شما چیست؟ کدام قابلیت‌های غایب CSGO بیشتر به چشم می‌آیند؟

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 2 دیدگاه
 • Avatar

  محسن

  مهمان

  دنجرزون بیشتر به چشم میاد من بازی رو فقط بخاطر دنجرزون آپدیت کردم اونم با سرعت سیصد کیلوبایت اخر سر وارد بازی شدم خبری از دنجرزون نبود حسابی ضایع شدم

  پاسخ دهید
 • Avatar

  HamidReza88

  مهمان

  نمیدونم چرا سی اس گو رو جایگزین کردن اخه دیوونه ها مگه چیزی میشد کانتر 2 رو جداگونه عرضه میکردید؟

  پاسخ دهید