آپدیت گرافیک بازی Fortnite
علیرضا نظری

گرافیک بازی Fortnite پیشرفت خارق‌العاده‌ای داشته است

علیرضا نظری 15 آذر 1401 بدون دیدگاه

فصل اول از چپتر چهارم بازی Fortnite به طور رسمی از امروز آغاز شده است و همان‌طور که انتظار می‌رفت، تغییرات اساسی بسیاری در حال حاضر با آن همراه شده است. همزمان با عرضه بازی چپتر چهارم فورتنایت، اپیک گیمز تصمیم گرفته تا یک تقویت گرافیکی بزرگ را برای این بازی در رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل فعلی ارائه دهد؛ به طوری که این بازی با بهره‌مندی از موتور آنریل انجین 5.1، از فناوری‌های Nanite، Lumen و غیره استفاده می‌کند.

بازی فورتنایت با ارائه محتوای جدید زیادی برای بازیکنان در چپتر چهارم، قدم بزرگی را برداشته است؛ نه تنها جزیره نمادین بتل رویال، ظاهر جدیدی پیدا کرده است، بلکه اپیک گیمز در این فصل یک بتل پس را نیز اضافه کرده که در آن شخصیت‌هایی مانند Geralt و Doom Slayer حضور دارند. در حالی که تمامی افزوده‌های جدید در نوع خود عالی کار شده‌اند، بازیکنانی که از سخت‌افزار مناسب در رایانه‌های شخصی برخوردارند و یا از کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس/اس استفاده می‌کنند، می‌توانند انتظار ارتقای بصری بزرگی را نیز داشته باشند. اپیک گیمز با پیاده سازی موتور گرافیکی Unreal Engine 5.1 در این فصل، جزئیاتی را در این رابطه ارائه داده است.

Epic Games برای مدتی از آنریل انجین 5 در بازی فورتنایت استفاده می‌کرد، اما این بار در نهایت با پیاده سازی نسخه 5.1 از موتور بازی، با ویژگی‌های پیشرفته‌ و فناوری‌های جدیدی همراه شده است. از ویژگی‌های شاخص این نسخه می‌توان به هندسه‌ی مجازی و بسیار دقیق Nanite، نورپردازی Lumen و سایه‌زنی‌های نقشه اشاره کرد. این بدان معنی است که تصاویری که در فصل سوم بازی برای دارندگان پلتفرم‌های نسل فعلی نمایش داده می‌شد، این بار بسیار بهتر از قبل نشان داده می‌شود و با این بروزرسانی نورپردازی، سایه‌ها، عملکرد و بافت‌ها به طور قابل توجهی بهبود یافته‌اند.

گرافیک بازی Fortnite

فعال شدن آنریل انجین 5.1 در بازی Fortnite

آنریل انجین 5.1 با ارائه فناوری Nanite، هندسه معماری بسیار دقیقی را ارائه می‌دهد. این در عمل به معنای ارتقای قابل توجهی در جزئیات و وضوح محیطی است. به طور خاص، ساختمان‌ها، درختان و سایر اشیاء مختلف که بخشی از مناظر فورتنایت هستند، به شدت بهتر از قبل به نظر می‌رسند و تمامی جزئیات مناظر طبیعی جز به جز طراحی شده‌اند؛ به طوری که هر کدام از درخت‌ها از میلیون‌ها چند ضلعی تشکیل شده‌‌اند و تک تک سنگ‌ها، گل‌ها و علف‌ها مدل‌سازی شده‌ است.

در همین حال، Lumen به بازتاب‌های ردیابی اشعه‌ای با کیفیت بالا روی اشیاء براق و آب‌ کمک می‌کند. همچنین با پشتیبانی از Virtual Shadow Maps، اشیایی مانند کلاه و سایر جزئیات کوچک، روی شخصیت‌ها سایه می‌اندازند و علاوه بر این، لباس‌هایی که دارای ویژگی‌های تابشی هستند، نور را بر روی اشیاء و سطوح مجاور پخش می‌کنند. در نهایت ارتقا حالت گرافیکی به Temporal Super Resolution، وضوح فوق العاده تصاویر، با نرخ فریم بالا را فراهم می‌سازد.

فصل اول چپتر 4 بازی فورتنایت در حال حاظر برای تمامی پلتفرم‌ها در دسترس است و بازیکنان رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل فعلی می‌توانند تغییرات اعمال شده را هم‌اکنون شاهد باشند.

منبع: Gamingbolt

تبليغات
دانلود

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.