بهترین لباس های بازی Marvel's Spider-Man
ارحام ادبخواه

بهترین لباس های بازی Marvel’s Spider-Man که باید پیدا کنید

ارحام ادبخواه 27 مرداد 1401 3 دیدگاه

بازی Marvel’s Spider-Man استودیو Insomniac Games در کنار تمامی جذابیت‌های خود، اهمیت زیادی به استایل پیتر پارکر، لباس‌های او تنوع در آن‌ها می‌دهد. در ادامه همین اهمیت، سازندگان لباس‌ها یا به قولی Spider-Suitهای مختلفی را در بازی جا داده‌اند که می‌توانید با کمی تلاش، آن‌ها را به دست آورده و از قابلیت‌هایشان بهره ببرید. در مقاله بهترین لباس‌ های بازی Marvel’s Spider-Man شما را با برترین و جذابیت‌ترین کاستوم‌های اثر مذکور آشنا خواهیم کرد.

بهترین Suitهای بازی Marvel’s Spider-Man

علاوه بر قدرت‌های فراطبیعی و پیش زمینه داستان، بخش بزرگی از هویت شخصیت‌های کمیک بوکی به لباس و ظاهر آن‌ها باز می‌گردد. حال از آنجایی که کاراکترهای مذکور ابرانسان و نسخه تکامل یافته بشر هستند، باید لباس‌ها و ظاهر کم نقصی داشته باشند. این وسواس در طراحی لباس‌ها از یک جایی به بعد با تنش در تنوع ترکیب می‌شود تا شاهد ظاهرهای متفاوتی در هر شخصیت کمیک بوکی باشیم. اسپایدرمن هم که جزو یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین چهره‌های کمیک بوکی محسوب می‌شود، از زمان خلق اولیه (حدود 60 الی 70 سال پیش) تا امروز لباس‌ها و کاستوم‌های متفاوتی را به تن کرده است.

نسخه‌های مختلف اسپایدی در زمینه‌های مختلف مانند ویدیو گیم، سینما، انیمیشن‌ها و کتاب‌های مصور حضور داشته‌اند و همین موضوع، باعث به وجود آمدن خیل عظیمی از لباس‌های ماندگار شده است. هر چند که این لباس‌ها از یک فرمول اولیه الهام می‌گیرند، اما در جزئیات فاصله دارند تا استقلال هویتی خود را کسب کنند.

بازی Marvel’s Spider-Man هم که اهمیت زیادی به مسائل بصری و استایل می‌دهد، لباس‌های مختلفی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. شما می‌توانید این Suitها را آزاد کنید و با استفاده از آن‌ها، به جنگ دشمنان قسم خورده خود در سطح خیابان‌های نیویورک بروید. حال برخی از این لباس‌ها قابلیت‌های خاصی هم دارند که در طی مبارزات سخت‌تر، می‌توانند حسابی مسمر ثمر باشند و قدرت‌های پیتر پارکر را در راه‌های مشخص رو به جلو ببرند. شما برای آزاد کردن Spider-Suitها نیاز به یک سری Token دارید که می‌توانید از طریق راه‌های مختلف آن‌ها را به دست آورید (میزان Token مورد نیاز برای آزاد کردن هر لباس در منو مربوطه آورده شده است).

حال به دست آوردن این Tokenها هم راه خاص خود را دارد که همه آن‌ها، در محدوده تکمیل فعالیت‌های فرعی و چالش‌ها قرار می‌گیرند. حال این فعالیت‌های فرعی می‌توانند مربوط به پاکسازی پایگاه دشمن مربوط باشند یا چالش‌های مختص به Researchها. همین طور که در روند بازی پیش روید، بیش‌تر با Tokenها و نحوه به دست آوردن‌شان آشنا خوااهید شد. اگر هم چالش‌ها و فعالیت‌های فرعی مربوطه را نمی‌بینید، کمی در جریان داستان اصلی پیش بروید تا موارد جدیدی روی نقشه برای شما آزاد شوند.

علاوه بر این‌ها، باید بدانید که به محض آزاد کردن یک Suit، می‌توانید قابلیت مخصوص آن را روی هر لباس دیگری قرار دهید و از آن استفاده کنید. بنا بر همین موضوع همه چیز در مورد ظاهر اسپایدی نیست و باید نیم‌نگاهی هم به قابلیت‌های Spider Suitها داشته باشید. برخی از این قابلیت‌ها می‌توانند جریان یک نبرد را عوض کنند و شکستی تمام عیار را به یک پیروزی شیرین نسبت دهند. در ادامه به بهترین لباس‌ های بازی Marvel’s Spider-Man خواهیم پرداخت.

لباس Spider-Armor MK1

12- Spider-Armor MK 1

به طور کلی Spider-Armorها جزو لباس‌های کلاسیک اسپایدرمن محسوب می‌شود و در بسیاری از بازی‌های ویدیویی سال‌های اخیر، به عنوان کاستومی قابل استفاده در دسترس گیمرها قرار داده شده‌اند. حال جالب است بدانید که شما می‌توانید از Spider-Armor MK 1 در بازی Marvel’s Spider-Man‌ بهره ببرید و به واسطه آن، دشمنان را شکست دهید. این لباس خاص که ظاهری زیبا دارد، با صفحات فلزی نقره‌ای رنگ مزین شده و شکلی متفاوت پیدا کرده است.

پیتر پارکر اولین بار از این لباس در دانشگاه Empire State بهره برد تا به واسطه آن، نسبت به گلوله‌ها مقاوم شود. به عبارتی دیگر Spider-Armor با هدف ضد گلوله بودن ساخته شده بود و به همین دلیل شامل قطعات فلزی می‌شود. Spider-Armor MK 1 اولین بار در سال 1993 و در یکی از کمیک بوک‌ها ظاهر شد و پس از آن، محبوبیت بالایی را نزد طرفداران به دست آورد.

لباس Spirit Spider

11- Spirit Spider

اسپیریت اسپایدر یکی از عجیب‌ترین لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man است؛ یک لباس سفید رنگ که چهره پیتر پارکر را مانند یک جمجه شعله ور به تصویر می‌کشد. این Costume خاص که به شدت هم ترسناک به نظر می‌رسد، انگار از دل کابوس دشمنان بیرون آمده است. لباسی که ریشه آن به کمیک بوک‌ها باز می‌گردد و ناخودآگاه آدم را یاد گوست رایدر (Ghost Rider) می‌اندازد.

اما Spirit Spider داستان به شدت جالبی پشت خود دارد. در یک دنیای موازی با نام Earth-11638 به وجود می‌آید؛ جایی که پیتر پارکر از وضعیت مالی به شدت خوبی برخوردار است و عمو بن (Uncle Ben) او هرگز نمی‌میرد. در این دنیا که با نام Perfect World شناخته می‌شود، عمو بن به پیتر کمک می‌کند تا به یک ابرقهرمان کامل با نام مرد عنکبوتی شگفت انگیز (The Amazing Spider-Man) تبدیل شود. با این حال، پیتر در این دنیای به خصوص دچار فساد شده و جان خود را از دست می‌دهد. با این حال، دکتر بنر پیتر پارکر را از مرگ باز می‌گرداند و اسپیریت اسپایدر در این لحظه متولد می‌شود. ظاهر عجیب اسپیریت اسپایدر هم به خاطر بازگشت از دنیای مردگان است.

لباس Repaired Classic Suit

10- Repaired Classic Suit

اگر آشنایی خوبی با اسپایدرمن داشته باشید، بعید است که نتوانید لباس کلاسیک او یا Classic Suit را تشخص دهید. یک کاستوم به نسبت ساده که از رنگ‌های قرمز و آبی پررنگ ساخته شده و ظاهر غالب اسپایدی از ابتدای عمرش را به تصویر می‌کشد. حال همان‌طور که مشخص است، Classic Suit در اثر مورد بحث وجود دارد و یکی از نمادین‌ترین لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man‌ محسوب می‌شود. این لباس که از دل کمیک بوک‌های قدیمی مارول بیرون می‌آید، به خوبی توسط سازندگان طراحی و پیاده شده است.

Classic Suit که حس خالص و کلاسیک مرد عنکبوتی بودن را منتقل می‌کند، در حین مبارزه با دشمنان و تار زدن در بین آسمان خراش‌های نیویورک فوق العاده به نظر می‌رسد. اگر این لباس را بپوشید و با آن به تجربه بازی بپردازید، حس می‌کنید کنترل نسخه‌ای سه بُعدی از اسپایدرمن کمیک بوک‌های قدیمی را به دست گرفته‌اید.

لباس Noir Suit

9- Noir Suit

Noir Suit که یکی از جالب‌ترین لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man محسوب می‌شود، کاملا سیاه بوده و ناخودآگاه آدم را یاد یونیفرم‌های دوران جنگ جهانی اول می‌اندازد. این لباس شامل یک جای مخصوص اسلحه، کلاه و عینکی می‌شود که خلبان‌ها در جنگ جهانی اول از آن‌ها استفاده می‌کردند. جالب است بدانید که Noir Suit از دل کمیک بوک‌ها بیرون می‌آید و یک بازطراحی سه بُعدی زیبا از منبع الهام اصلی به شمار می‌رود.

در کمیک بوک‌ها، Noir Suit متعلق به نسخه‌ای از پیتر پارکر است که در جهانی موازی با نام Earth-90214 زندگی می‌کند. این نسخه از پیتر پارکر که به عنوان یک خبرنگار شناخته می‌شود، آدم‌های شرور و بد را پیدا کرده و به صورت شخصی آن‌ها را شکنجه می‌کند. به طور کلی این نسخه از پیتر پارکر نسبت به آنچه که تا به حال دیده‌ایم خشن‌تر بوده و رنگ Noir Suit گویای جهان تاریک Earth-90214 است. استودیو Insomniac Games این لباس را با زیبایی تمام طراحی کرده تا طرفداران کمیک بوک‌ها از دیدن آن به وجد بیایند.

لباس Spider-Man 2099 Black Suit

8- Spider-Man 2099 Black Suit

دیدن Spider-Man 2099 Black Suit که بخش بزرگی از طرفداران را هیجان‌زده کرد، داستان به شدت جالبی را به دنبال خود می‌کشد. در این باره باید بدانید فردی که پشت اسپایدرمن 2099 یا Spider-Man 2099 قرار می‌گیرد، پیتر پارکر نیست و میگل اوهارا (Miguel O’Hara) نام دارد؛ شخصیتی که قرار است در انیمیشن سینمایی Spider-Man: Across the Spider-Verse نقش پررنگی را ایفا کند. اما ظاهر لباس Spider-Man 2099 Black Suit بیش‌تر از اینکه شبیه نسخه‌های موجود در کمیک بوک‌ها باشد، شباهت زیادی به کاستوم بازی Spider-Man: Shattered Dimension دارد که در سال 2010 منتشر شد.

اما لباس مورد بحث در بازی Marvel’s Spider-Man اصلا سیاه نیست و با رنگ آبی و خط‌های قرمز طراحی شده است. ادامه این خط‌های قرمز در مرکز لباس، یک طرح جالب را تشکیل می‌دهند که مانند یک جمجمه به نظر می‌رسد. به طور کلی Spider-Man 2099 Black Suit برای آن دسته از افرادی که علاقه زیادی به طراحی‌های آینده نگرانه دارند، فوق‌العاده است.

لباس Advanced Suit

7- Advanced Suit

وقتی در حال کار روی یک IP بزرگ و شناخته شده مانند اسپایدرمن هستید، باید اطمینان حاصل کنید که نتیجه نهایی در بهترین شکل ممکن باشد. استودیو Insomniac Games هم که نسبت به این موضوع آگاه بود، بازی Marvel’s Spider-Man را با نهایت تلاش به عنوان یک ویدیو گیم موفق تثبیت کرد که در زمینه طراحی، نسبت به سایر بازی‌های مرد عنکبوتی متمایز است. حال Advanced Suit هم که یکی از لباس‌های اصلی بازی مذکور محسوب می‌شود، ظاهر به نسبت متفاوتی دارد. این لباس علاوه بر رنگ قرمز و آبی معروف اسپایدرمن، شامل رگه‌هایی از رنگ سفید هم می‌شود تا شاهد یک دیزاین برجسته باشیم؛ یک خروجی سه بُعدی چشم نواز که به خوبی یک مرد عنکبوتی کلاسیک و خالص را تداعی می‌کند.

Advanced Suit حس قدرت خاصی را منتقل می‌کند که به واسطه آن، گیمر می‌تواند خود را بالاتر از دشمنان ببیند. با توجه به این موضوع که پیتر پارکر بازی Marvel’s Spider-Man مسن‌تر از پیتر پارکرهای دیگر است و به عنوان یک ابرقهرمان بالغ و پخته فعالیت می‌کند، لباس مورد بحث به خوبی این حس را به وجود می‌آورد.

لباس Bombastic Bag Man Suit

6- Bombastic Bag-Man Suit

در این نقطه از مقاله بهترین لباس‌ های بازی Marvel’s Spider-Man به کاستومی می‌رسیم که نه تنها در نگاه اول، بلکه در نگاه‌های بعدی هم منطقی نیست. این لباس که نشانگر گروه چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) است، رسما هیچ ارتباطی به پیتر پارکر و اسپایدرمن ندارد؛ ولی باز هم استودیو Insomniac Games آن را در بازی خود قرار داده. اما عجیب‌ترین قسمت Bombastic Bag-Suit، به کلاه آن مربوط می‌شود. کلاه این لباس یک کیسه کاغذی است تا از هویت واقی پیتر پارکر محافظت کند. با این حال، گزینه‌های خیلی بهتری برای انتخاب کلاه یک ابرقهرمان معروف که باید ابهت خود را در همه مواقع حفظ کند، وجود داشت.

اما ریشه این لباس عجیب و غریب به کجا بر می‌گردد؟ در یکی از کمیک‌ها پیتر پارکر مغلوب یک سیمبیوت (Symbiote) می‌شود و تغییر پیدا می‌کند (سیمبیوت نام یک انگل فضایی است که شخصیت Venom از آن نشأت می‌گیرد. ولی اوضاع به همین منوال باقی نمی‌ماند و شخصیتی به نام رید ریچاردز (Reed Richards)، پیتر را از دستان سیمبیوت مذکور نجات می‌دهد. پس از نجات یافتن و خروج از بحران، پیتر پارکر نمی‌تواند به لباس خود برسد و به همین دلیل، مجبور به پوشیدن این لباس عجیب و کلاه عجیب‌تر از آن شود. دلیل اصلی این کار، پوشاندن چهره و حفاظت از هویت شخصی اسپایدی بوده است.

لباس Iron Spider Armor

5- Iron Spider Armor

لباس Iron Spider Armor را می‌توانیم به عنوان نامزد اصلی زیباترین کاستوم بازی Marvel’s Spider-Man‌ معرفی کنیم؛ لباسی که از ترکیب دو رنگ طلایی و قرمز درست شده و در نوع خود چشم نوازی می‌کند. این لباس که نسخه‌ای متفاوت از آن را در MCU مشاهده کرده‌ایم، به ریشه‌های کمیک بوکی خود نزدیک‌تر بوده و کم‌تر به نسخه دنیای سینمایی مارول شباهت دارد. ریشه داستانی این لباس زیبا به جنگ داخلی و ایجاد تفرقه میان ابرقهرمان‌ها بر می‌گردد. در زمان وجود این اختلافات، تونی استارک Iron Spider Armor را به پیتر پارکر می‌دهد تا این ابرقهرمان جوان را به تیم خود اضافه کند.

همان‌طور که گفته شد Iron Spider Armor از زیبایی بالایی برخوردار است و مانور با آن در سطح خیابان‌های نیویورک، می‌تواند به یاد ماندنی باشد. تازه اگر به تجربه بازی Marvel’s Spider-Man Remastered بپردازید و از فناوری Ray-Tracing بهره ببرید، تابش نور روی سطح فلزی این لباس از هر زمانی زیباتر به نظر می‌رسد. پس اگر نسخه PS5 یا پی سی اثر مذکور را تجربه می‌کنید، آزاد کردن Iron Spider Armor را در اولویت‌های خود قرار دهید.

لباس Stark Suit

4Stark Suit

هنگامی که شخصیت اسپایدرمن با بازیگری تام هالند (Tom Holland) به دنیای سینمایی مارول اضافه شد، بخش بزرگی از طرفداران از بازگشت این ابرقهرمان محبوب به دنیای مارول خوشحال شدند. مرد عنکبوتی تام هالند که طرفداران خاص خود را دارد، به MCU اضافه شد و در کنار ابرقهرمان‌های بزرگی مانند آیرون من و کاپیتان آمریکا قرار گرفت. اما نسخه‌ای از مرد عنکبوتی که در مورد آن صحبت می‌کنیم، فیلم‌های مستقل خاص خود را هم دارد که در طی آن‌ها در مرکز توجه قرار می‌گیرد. حال جالب است بدانید که استودیو Insomniac Games در اقدامی جالب لباس پیتر پارکر در فیلم Spider-Man: Homecoming را با نام Stark Suit، به بازی خود اضافه کرده است.

 Stark Suit که اولین بار در فیلم Captain America: Civil War به نمایش درآمد، از سوی شخص تونی استارک به پیتر داده شده است. در واقع تونی می‌خواست با این حرکت اسپایدرمن را به تیم خود اضافه کند و از کمک او در حین مبارزه با تیم کاپیتان آمریکا (Team Cap) بهره ببرد.  به هر حال، Stark Suit در بازی Marvel’s Spider-Man با نهایت جزئیات بازسازی شده که می‌توانید با پوشیدن آن، داستان را ادامه دهید و با دشمنان مبارزه کنید.

لباس Undies

3- Undies

بسیاری از بازی‌های جهان باز در ازای تکمیل ماموریت‌ها و بخش‌های مختلف، پاداش‌هایی را برای بازیکن در نظر می‌گیرند. این پاداش‌ها مانند یک نامه تشکر از سوی سازندگان عمل می‌کنند که در طی آن، از گیمر برای تجربه تمام فعالیت‌های ممکن تشکر به عمل می‌آید. حال جالب است بدانید که در بازی Marvel’s Spider-Man هم چنین چیزی وجود دارد و در صورت 100 درصد کردن بازی، پاداش ویژه‌ای دریافت خواهید کرد. منتها این پاداش در بازی مذکور یک لباس طلایی همه چیز تمام یا قدرتی فراطبیعی نیست، بلکه نسخه‌ای از پیتر است که لباس زیر بر تن دارد. نام Undies هم گویای این موضوع است و می‌تواند شما را نسبت به این موضوع آگاه کند.

Undies نام یکی از لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man است که ظاهر بامزه‌ای دارد و نسبت به سایر کاستوم‌ها که بر اساس کمیک‌ها و داستان‌های مختلف طراحی شده‌اند، بسیار دور می‌شود. هنگامی که این Suit را بر تن دارید، تنها یک ماسک و یک شورت با طرح اسپایدرمن روی تن پیتر دیده می‌شود. اگر دقیق‌تر نگاه کنید، متوجه سه تار موی سینه معروف پیتر پارکر نیز خواهید شد. در واقع در داستان‌ها آمده که پیتر تنها سه تار مو روی سینه خود دارد که سازندگان در استودیو Insomniac Games به آن توجه کرده‌اند.

لباس Into the Spider Verse Suit

2- Into the Spider-Verse Suit

انیمشین Spider-Man: Into the Spider-Verse که برای اولین بار در سال 2018 اکران شد، یک سینمایی تحسین شده است که دو مرد عنبکوتی معروف یعنی مایلز و پیتر را در کنار هم قرار می‌دهد. هرچند که تمرکز این انیمیشن بیش‌تر روی مایلز مورالس و روند تبدیل شدن او به مرد عنکبوتی است، اما پیتر پارکر هم نقش تاثیرگذاری در این میان دارد. حال نکته‌ای که باید در این میان به آن اشاره کنیم، این است که شما قادر هستید در بازی Marvel’s Spider-Man از لباس پیتر پارکر در انیمیشن مذکور بهره برده و آن را به تن کنید.

اما آنچه که در مورد Into the Spider-Verse Suit خیلی جالب به نظر می‌رسد، این است که سازندگان نهایت تلاش خود را برای بالا بردن دقت این اقتباس به کار گرفته‌اند. به عبارتی دیگر هنگامی که این لباس را بر تن کنید، انیمیشن‌های حرکتی و Ragdollهای پیتر پارکر درست مانند انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse به نظر می‌رسد و همان حس را می‌هد.

لباس Webbed Suit

1- Webbed Suit

اگر جزو متولدین دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد باشید، به احتمال زیاد با سه‌گانه مرد عنکبوتی سم ریمی خاطرات زیادی دارید و کودکی خود را با آن گذرانده‌اید. اولین نسخه این سه‌گانه که در سال 2002 اکران شد، برای اولین بار بسیاری از ماها را با مرد عنکبوتی آشنا کرد و فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را به صورت جدی به سمت صفحه نقره‌ای سینماها برد. حال Webbed Suit که می‌توانید در بازی Marvel’s Spider-Man آن را به تن کنید، در واقع لباس مرد عنکبوتی توبی مگوایر در سه‌گانه سم ریمی است.

از طرح‌های برجسته لباس گرفته تا رنگ و لعاب و لنزهای چشم؛ استودیو Insomniac Games در حین طراحی Webbed Suit دقت زیادی به منبع اقتباس داشته تا دقیق‌ترین کاستوم ممکن را درست کرده باشد. این لباس که جزئیات حیرت انگیزی دارد، کاری می‌کند که آن حس نوستالوژی توبی مگوایر و تار زدن در خیابان‌های نیویورک به بهترین شکل ممکن انتقال یابد.

جمع بندی

جمع بندی

استودیو Insomniac Games علاوه بر ساخت یک بازی فوق‌العاده در زمینه گیم‌پلی و داستان، اهمیت زیادی هم به جلوه‌های بصری و جزئیات گرافیکی داده است. بخشی از این وسواس و دقت به جزئیات، به لباس‌های اسپایدرمن مربوط می‌شود که سعی کردیم در مقاله بهترین لباس‌ های بازی Marvel’s Spider-Man به برترین آن‌ها اشاره کنیم. برخی از این لباس‌ها علاوه بر تنوع ظاهری، شامل قابلیت‌های ویژه‌ای هم می‌شوند که در حین آزاد کردن‌شان باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

نظر شما درباره Suitهای بازی Marvel’s Spider-Man چیست؟ کدام یک از لباس‌های مذکور توجه شما را بیش‌تر جلب کردند؟ از تجربه کدام یک از آن‌ها بیش‌تر لذت بردید؟ نظرات خود را با تیم پارسی گیم و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Game Rant

مطالب مرتبط