Square-Enix-Games
پارسی گیم

Square Enix دلیل فروش استودیوهای غربی را فاش کرد

پارسی گیم 18 مرداد 1401 بدون دیدگاه

شرکت Square Enix با اعلام خبر فروش استودیوهای غربی خود (استودیوهای Crystal Dynamics، Eidos Montreal و Square Enix Montreal) همراه با حق امتیاز عناوین تحت مالکیت آنها به شرکت Embracer Group آن هم تنها به مبلغ 300 میلیون دلار همه را غافلگیر کرد اما اکنون دلیل اصلی این فروش از طرف شرکت اسکوئر انیکس با همگان به اشتراک گذاشته شده است.

 کنفرانس تلفنی اعضای رده بالای شرکت Square Enix جهت بررسی گزارش وضعیت و عملکرد شرکت در سه ماهه‌ی مالی برگزار شد. تحلیلگرانی از جمله دیوید گیبسون و سرکان توتو گزارش داده‌اند که این بار اعضای رده بالا این شرکت، دلیل فروش استودیوهای خارجی را اعلام کرده‌اند. علت به وقوع پیوستنِ این فروش، هراس مدیران از ضرر دادن بازی‌های استودیوهای Crystal Dynamics و Eidos Montreal بوده؛ به گونه‌ای که به میزان سود و درآمد کلی شرکت Square Enix آسیب بزند. سرکان توتو در توییت تازه‌ای نوشت:

 شرکت Square Enix می‌گوید که آنها استودیوهای Crystal Dynamics و Eidos Montreal را به این خاطر فروختند که می‌ترسیدند میزان فروش حاصل از این دو استودیو به درآمد و میزان سود کلی شرکت Square Enix آسیب بزند.

دلیلِ جدید اعلام شده از سوی اعضای بالا رده‌ی اسکوئر انیکس کمی عجیب است چراکه بازی‌های ساخته شده توسط استودیوهای خارجی و سری‌هایی مانند Deus Ex، Thief، Tomb Raider و غیره تنوع خوبی را میان محصولات شرکت Square Enix به ارمغان آورده‌اند و همچنین میزان خروجی آنها را در زمانی که استودیوهای ژاپنی مجبور می‌شدند تا به صورت پی در پی بازی‌های بزرگ خود مانند Final Fantasy XV و Final Fantasy VII Remake را تاخیر بزنند بالا می‌بردند.

فروش استودیو خارجی Square Enix

دلیل فروش استودیوهای غربی Square Enix

 شرکت اسکوئر انیکس در حال حاضر عناوین متعددی را در دست ساخت دارد، عنوان Live A Live به تازگی عرضه شد و به دنبال آن عناوینی مانند Valkyrie Elysium و Final Fantasy VII Rebirth نیز در آینده منتشر خواهند شد اما با این حال در نقطه‌ای از آینده زمانی خواهد آمد که استودیوهای حال حاضر شرکت Square Enix که اکنون همه‌ی آنها ژاپنی می‌باشند عنوانی برای عرضه نداشته باشند و آنجا جایی است که استودیوهای غربی شرکت Square Enix میتوانستند به کمک این شرکت آمده و خروجیِ شرکت را در زمانی که این شرکت با کمبود عنوان خروجی دست و پنجه نرم می‌کند افزایش دهند.

مدت زمان کوتاهی پس از اعلام خبر فروش استودیوهای غربیِ شرکت Square Enix به شرکت Embracer Group، بیانیه‌ای منتشر شد که اهداف، انگیزه‌ها و علت اصلی این فروش را پخش و تخصیص موثرتر منابع میان استودیوها و همچنین آغاز تجارت‌های جدید به واسطه‌ی پیشروی به جلو با سرمایه گذاری‌ها در زمینه‌های بلاک چین (blockchain)، هوش مصنوعی و شبکه‌های ابری اعلام کرد. آخرین شایعات حاکی از فروخته شدن اسکوئر انیکس به سونی دارد و گزارش مالی اخیر نشان داده که مقداری از سهام این شرکت قابل فروش است.

منبع: Wccftech

مطالب مرتبط

Arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.