شرکت EA
یحیی رحیمی

تمسخر بازی داستانی توسط EA با پاسخ کوبنده بازی‌سازها مواجه شد

یحیی رحیمی 11 تیر 1401 2 دیدگاه

توسعه‌دهندگان سابق Mass Effect و Dragon Age به توییت جدید شرکت EA واکنش نشان داده و جواب کوبنده‌ای به آن دادند. الکترونیک آرتز با تقلید از محتوای جدید شبکه تیک‌تاک به تمسخر بازی‌های داستانی و افرادی پرداخت که تنها بازی تک‌نفره می‌خرند. اگرچه منظور EA تنها شوخی ساده‌ای با کاربران شبکه‌های اجتماعی بوده، اما توسعه‌دهندگان سابق این شرکت به آن‌ها یادآوری کردند که الکترونیک آرتز خود بازی‌های داستانی می‌سازد و این صحبت شایسته این شرکت نیست.

به گزارش پارسی گیم، شرکت EA روز گذشته توییت کوتاهی با مضمون شوخی با بازی‌های داستانی و تک‌نفره منتشر کرد. مدیر صفحه توییتر این شرکت نوشت: «امتیاز آن‌ها کامل است (10 است) اما آن‌ها تنها گیم‌های تک‌نفره بازی می‌کنند». این شیوه محتوا اخیراً در تیک‌تاک بسیار رواج پیدا کرده و ویدیوهای زیادی به این شکل ساخته شده‌اند. الکترونیک آرتز نیز به دنبال تقلید از این شیوه بوده؛ اما با انتقادات زیادی مواجه شد.

ناشر آمریکایی به دنبال خنداندن مخاطبان بود؛ اما پاسخ منفی از سوی گیمرها و بازی‌سازها دریافت کرد. دیوید گایدر، طراح روایی بازی Dragon Age در مورد توییت اخیر این شرکت نوشت: «EA مانند همیشه سوار یک ترند شد، متوجه قضیه نشد و با مشت به صورت خود کوبید». مایک لیدلاو که به‌عنوان نویسنده در تیم توسعه‌دهنده بازی Mass Effect حاضر بود نیز در پاسخ نوشت: «کاملاً بی‌ملاحظه» و باور دارد که ادمین هیچ درکی از جامعه طرفداران ندارد.

بازی داستانی EA توییت

پاسخ بازی‌سازها به توییت EA

آرین فلین مدیر استودیو BioWare نیز یادآوری کرد که این شرکت بازی داستانی و تک‌نفره می‌سازد. زک مومباک (Zach Mumbach) تولیدکننده سابق بازی Dead Space صحبت‌های تندی علیه EA به زبان آورد. استودیو او به نام Viceral در سال 2017 تعطیل شد. او در واکنش به توییت نوشت: «این شرکتی است که استودیو مرا با 100 توسعه‌دهنده بااستعداد تعطیل کرد، زیرا که ما در حال ساخت بازی تک‌نفره بودیم».

کوری بارلوگ، کارگردان بازی گاد آو وار در واکنش از بازی‌های داستانی حمایت کرد و نوشت:‌ «بازی تک‌نفره برای همیشه». وینس زامپلا، مدیر استودیو ریپساون که روی بازی Star Wars Survivor کار می‌کند، هیچ حرفی برای گفتن نداشت و تنها با یک ایموجی پوکرفیس واکنش نشان داد. EA پس از واکنش جدی بازی‌سازها دست به کار شد و نوشت که انتقادات به‌جا بوده است و اینکه آن‌ها در حال ساخت بازی‌های داستانی متنوعی از جمله ریمیک دد اسپیس هستند که در ژانویه منتشر می‌شود. نظر شما چیست؟‌ آیا بازی‌های داستانی و تک‌نفره ارزش کمتری نسبت به چندنفره دارند یا برعکس؟

منبع: GamesRadar

مطالب مرتبط

Arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 2 دیدگاه
 • Avatar

  محمد

  مهمان

  صد درصد آدمایی مثل من که عاشق بازی داستانین میان اینجا به شخصه در روز هم داستانی پلی میدم و هم آنلاین اما داستانی خیلی قشنگ تره سره داستانی هیچوقت بازی خسته کننده نمیشه چون مجبور نیستی بارها یه کار رو انجام بدید سره بازیای داستانی اشک میریزم میخندی خوشحال میشی بازیای داستانی فقط بازی نیستند هر کدومشون که بد نیست یک درس زندگیه

  پاسخ دهید
 • Avatar

  Mohsen

  مهمان

  اخه کی rdr2رو به زباله ای مثل بتلفیلد 2042ترجیح میده خدایی

  پاسخ دهید