رازهای بی پاسخ بازی Red Dead Redemption 2

رازهای بی پاسخ بازی Red Dead Redemption 2

رسول امینی 20 دی 1400 7 دیدگاه

برکسی پوشیده نیست که راک‌ستار همیشه از استودیوهایی بوده که ایستراگ‌ و معماهای بیشماری را در بازی‌های خود قرار می‌دهد. سواری در جنگل‌ها و کوه‌های بازی Red Dead Redemption 2 می‌تواند گیمرها را به کشف نکته‌ها و رازهای بی پاسخ و عجیب و غریبی سوق دهد که به‌سختی می‌توان برای برخی از آن‌ها توضیح منطقی ارائه داد. برخی از این معماها ردپای ضعیفی از سرنخ‌ها را برجای می‌گذارند و عده‌ای بدون هیچ توضیحی، حل نشده باقی می‌مانند.

معماهای حل‌نشده در بازی  Red Dead Redemption 2

در هر گوشه از دنیای بازی Red Dead Redemption 2، اسرار عجیبی نهفته است که هر کدام با شخصیت و داستانی که دارند، می‌توانند گیمرها را هفته‌ها مشغول به‌خود کنند؛ برخی از آن‌ها در قالب خانه‌های به‌ظاهر ساده در بازی وجود دارند، تعدادی دیگر به چیزها و وقایع عجیب و غریبی اشاره دارند که درحال وقوع است. بازی Red Dead Redemption 2 مملو از رازهای بی پاسخ و اسرارآمیز است، از تشریفات مذهبی عجیب گرفته تا سفینه‌های فضایی و یا شخصیت‌های مرموزی با ظاهر آشنا که هر کدام نکته و ایستراگ مخصوص به خودشان را دارند. راک‌ستار در این بازی، سرزمینی از عجایب و کاوش خلق کرد که باجود بیش از 4 سال از اولین انتشار آن، تعداد چشمگیری از این رازها هنوز بی‌جواب باقی مانده‌اند. در ادامه، با تعدادی از مهم‌ترین رازهای بی پاسخ این عنوان آشنا خواهید شد. همچنین پارسی گیم در مقاله‌ای 13 راز مخفی شهر ولنتاین در بازی Red Dead Redemption 2 و رازهای مخفی بازی Red Dead Redemption  را نیز بررسی کرده است.

رازهای بی پاسخ بازی Red Dead Redemption 2

تشریفات مذهبی Satan Pentagram

بدون شک یکی از عجیب و مرموزترین رازهای رد دد ریدمپشن 2 تشریفات مذهبی Satan Pentagram است که تا به‌این لحظه بدون پاسخ مانده است. این معما که بیشتر به تشریفات فرقه‌ای ناشناخته در بازی شباهت دارد، سوالات زیادی را برای طرفدارها به‌وجود آورده است. در گرگ‌ومیش صبح به دیدن کلبه‌ای در شمال غربی پست بازرگانی Van Horn بروید تا با شکل پنج ضلعی قرمزرنگ در پایین کلبه مواجه شوید. سپس با کمپ کردن، شب بعدی را در آن مکان سپری کنید؛ در ادامه زنی نزد شما می‌آید و به‌ شما می‌گوید شیطان اهالی روستا را می‌بلعد. بعد از کمی گفت‌وگو، زن از شما می‌ترسد و شروع به دویدن می‌کند و این‌گونه، طرفدارها را با راز این تشریفات سری تنها می‌گذارد.

رازهای بی پاسخ بازی Red Dead Redemption 2

آدمی عجیب با ظاهری آشنا

یکی از شگفتی‌های بازی RDR2، برخورد با افراد مختلفی است که مشغول به کار خاصی هستند یا با انجام ندادن هیچ‌کاری، خود را مرموز نشان می‌دهند. براین اساس، اگر شما به شرق منطقه Grizzlies نزدیک به Fort Wallace بروید، کوه زیبایی را در آن منطقه مشاهده خواهید کرد و در قله کوه، با یک راهب بودایی ملاقات می‌کنید که رو به جنگل در حال عبادت کردن است. حال اینکه راهب چه کسی است و چه هدفی دارد هنوز مشخص نیست و برای طرفدارهای بازی، یک راز حل‌نشده دیگر باقی مانده است.

اما فراتر از خانه‌های مملو از رازهای غیرعادی بدون جواب یا راهب درحال عبادت بالای کوه، RDR2 دارای رازهای بی پاسخ است که در پشت آن‌ها، خط داستانی مشخص و منطقی وجود دارد. بدون شک، یکی از معروف‌ترین رازهای حل نشده این بازی، هویت شخص عجیبی است که اهالی بازی و سرگرمی، آن را Strange Man می‌نامند. این شخص ابتدا در RDR1 و در ماموریت I Know You، به‌عنوان یک غریبه خوش‌پوش ظاهر می‌شود که طی گفت‌وگو با او، متوجه می‌شوید که اسم خود را فراموش کرده است. در نسخه اول مجموعه، جان مارستون در سه موقعیت مختلف با این شخص دیدار می‌کند و هر بار با سپردن ماموریتی به او، گیمر را منجر به دوراهی اخلاقی می‌کند. این مرد عجیب همچنین ادعا دارد که چیزهای زیادی از گذشته جان مارستون می‌داند اما اینکه او چگونه به این اطلاعات دست پیدا ‌کرده، هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

اسرار این شخص با حضور دوباره خود در Red Dead Redemption 2 عجیب‌تر از قبل می‌شود و برخی را به این باور می‌رساند که او نماد خدا یا شیطان است. در این بازی، گیمرها با پیدا کردن کلبه‌ای در Bayou Nwa، با عکسی روبه‌رو می‌شوند که شباهت‌های انکار نشدنی به مرد عجیب بازی نخست دارد که البته برای مشاهده تصویر کامل و واضح او، گیمر بایستی چند دفعه از کلبه بازدید کند. حال ماجرا زمانی جالب‌تر و البته ترسناک می‌شود که گیمر پس از دیدن عکس کامل مرد عجیب، به آینه ایستاده کلبه نزدیک شده تا انعکاس آن مرد در پشت او ظاهر شود. همچنین می‌توان پیام‌های غیرعادی روی دیوارهای کلبه مشاهده کرد که احتمالا پیش‌گویی‌هایی را از چگونگی جریان داشتن داستان بازی روایت می‌کند: “از برف تا غار”، “بازتابی از اولین و آخرین مکان اردوگاه آرتور”.

موجودات افسانه ای در بازی Red Dead Redemption 2

موجودات افسانه‌ای

یکی دیگر از رازهای بی پاسخ RDR1 که در نسخه دوم بازی نیز با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم، ظهور موجودات افسانه‌ی است. پاگنده برای بار اول در ماموریت Sasquatch بسته گسترش دهنده بازی اول ظاهر شد و در RDR2، می‌توان اسکلت دفن شده آن را در زیر برآمدگی سنگ بزرگی مشاهده کرد. تا به‌امروز هیچ رویارویی با پاگنده در طول گیم‌پلی بازی دیده نشده است و گیمرها را به حدس و گمان درباره وجود این میمون‌های غول‌پیکر وا می‌دارد بااین حال، از آنجا که Undead Nightmare پس از وقایع رد دد 2 اتفاق می‌افتد، عده‌ای براین باورند که پاگنده‌های زنده در اطراف منطقه‌های West Elizabeth و New Hanover زندگی می‌کنند. البته شاید عقیده این دسته از گیمرها درست باشد و واقعا پاگنده در بازی حضور داشته باشد چونکه با تکمیل کردن ماموریت‌های فصل اول و پیدا کردن 30 گونه جانوری، در یکی از مناطق سنگی بازی پس از اینکه دسته‌ای از پرنده‌ها را دنبال کردید، نزدیک یک غار صدای مردی را می‌شنوید که خود را داخل آن حبس کرده ‌است. او به آرتور می‌گوید: <<سلام دوست گرامی، حالت چطور است؟، من بیشتر وقت‌ها تنها هستم چون می‌دانی، من بیش از حد بزرگ هستم، به‌همین دلیل من خیلی تنها هستم>>. و با این دیالوگ‌ها حضور پاگنده در بازی، یک راز باقی می‌ماند.

یکی دیگر از رویارویی‌های عجیب بازی که به‌صورت مستقیم از فیلم ترسناکی الهام گرفته شده، دیدار با خون‌آشام در قسمت شرقی شهر سنت دنیز است. روی نقشه، حضور دراکولا را می‌توان با مشاهده صلیب تشخیص داد که این علامت معمولا نشان دهنده وجود جسد است و با کشتن خون‌آشام سنت دنیز، آرتور بال‌های خفاش و یک تروفی افسانه‌ای دریافت می‌کند. اگرچه پنج پیام روی دیوارهای شهر سنت دنیز نوشته شده‌اند که با دنبال کردن آن‌ها، گیمر می‌تواند دراکولا را پیدا کند اما راک‌ستار هرگز دلیل منطقی را در رابطه با نقش خون‌آشام‌ها در دنیای رد دد ریدمپشن توضیح نداده است و گیمرها را مجبور به احتمالاتی از وجود موجودات ماوراطبیعی در دنیای بزرگ بازی می‌کند. گفت‌وگوی آرتور با خون‌آشام سنت دنیز درنوع خود جالب است؛

خون‌آشام: “پس… پیدام کردی!” ، آرتور:” پس… تو یک خون‌آشام هستی؟” دراکولا در جواب می‌گوید:”طی چند قرن اخیر به نام‌های زیادی من را صدا زده‌اند. حالا از اینجا برو، وگرنه خون تو را می‌مکم.” ، سپس آرتور با لحنی طعنه‌آمیز می‌گوید: ” تو خون‌آشام نیستی.” و به او حمله می‌کند.

از خون‌آشام می‌رسیم به مرد گرگ‌نما؛ برای دیدن او کافی است به امتداد رودخانه Roanoke Valley بروید و مرد گرگ‌نمای درحال فرار را مشاهده کنید. ظاهر ماجرا به‌قدری عجیب است که مرد گرگ‌نما خود را یک گرگ تا انسان فرض می‌کند و مانند گرگ‌ها زوزه می‌کشد. بعد از اینکه او را دنبال کردید، این شخص عجیب خود را پشت چند گرگ واقعی پنهان می‌کند که گویی خانوانده او هستند.

هرچه از رازهای بی‌پاسخ بازی در رابطه با موجودات افسانه‌ای و مرموز بگوییم، کم است؛ ماموت‌ها در دوره‌ای قبل از تاریخ و نزدیک به 4 هزار سال از انقراض‌شان می‌گذرد اما این دلیلی بر قرار ندادن اسکلت یکی از آن‌ها در بازی RDR2 نمی‌شود. در منطقه کوهستانی بازی، بقایای اسکلت ماموتی را مشاهده خواهید کرد که گویی مدت زمان زیادی از مرگش نگذشته است؛ یا اسکلت بسیار بزرگ یک وال آبی درجنوب دریاچه Owanjila که اکنون خالی از آب است و اطراف آن، گل و گیاه روییده است.

خانه هابیت ها در بازی Red Dead Redemption 2

خانه هابیت‌ها

شرکت Rockstar استاد ربط دادن سوژه‌های غیرعادی به‌همدیگر است. هابیت‌ها انسان‌هایی کوتوله و کوچک‌اندام بودند که در جهان کتاب و فیلم‌های هابیت‌ها و ارباب حلقه‌ها حضور داشتند. آن‌ها در خانه‌هایی جنگلی زندگی می‌کردند که دایره‌ای‌شکل داخل زمین فرو رفته‌اند و انسان‌های معمولی به سختی می‌توانستند وارد این خانه‌ها شوند. بسیاری از گیمرها با دیدن این خانه در دو راهی بزرگی قرار می‌گیرند که آیا سازندگان در نظر داشتند هابیت‌ها یا انسان‌های کوتوله را در این بازی قرار دهند یا اینکه اشاره به‌آن‌ها صرفا اداری احترامی به مجموعه کتاب‌های جی.آر.آر تالکین (J. R. R. Tolkien) است. با این اوصاف، اگر شما به شمال شرقی نقشه جایی نزدیک به مرز Cumberland Forrest بروید، خانه هابیت‌ها را پیدا خواهید کرد و می‌توانید در دفتر خاطرات آرتور این خانه مرموز را ثبت کنید. همچنین در مناطق باتلاقی با یکی دیگر از عجیب‌ترین رازهای بی پاسخ بازی روبه‌رو خواهید شد. این بار کلیسای کوچکی را خواهید یافت که دوباره جرقه‌ای در ذهن شما با تصور اینکه هابیت‌ها یا کوتوله‌ها در بازی وجود داشته‌اند، ایجاد می‌کند.

تیم دو میدانی در بازی Red Dead Redemption 2

سرنوشت اسفناک تیم دو و میدانی

یکی از ترسناک‌ترین رازهای بی‌ پاسخ Red Dead Redemption 2 در جنگل‌های مه‌آلود Tall Trees جریان دارد. هنگام بازدید از شهر Blackwater، گیمرها در روزنامه محلی شهر با مقاله‌ای در مورد یک تیم دو و میدانی روبه‌رو می‌شوند که آخرین بار، در بخش شمالی شهر درحال دویدن دیده شده‌اند. اگر گیمر به قسمتی از جنگل و درست زیر حرف L آخر از Tall Trees روی نقشه برود، با گودالی از جسد مرده ورزشکارها مواجه می‌شود. حال ماجرا با دنبال کردن سرنخ‌های موجود در دور و بر جسدها جالب‌تر می‌شود؛ سرنخ‌ها گیمر را به زیرزمینی که متعلق به ادموند لوری جونیور (Edmund Lowry Jr) است، هدایت می‌کند و شواهد موجود در زیرزمین، کشته شدن تیم دو و میدانی توسط لوری جونیر را برملا می‌کند. این‌که ادموند چطور و به چه روشی این گروه را کشته هنوز یک راز باقی مانده است، اما مطمئنا برنامه‌ریزی دقیقی برای به‌قتل رساندن گروهی از ورزشکاران داشته است.

سفینه فضایی در بازی Red Dead Redemption 2

سفینه‌های فضایی

یکی از رازهای بحث برانگیز راک‌ستار که در هر دو مجموعه Red Dead و Grand Theft Auto وجود دارند و توضیح یا دلیل منطقی بر دلیل ظاهر شدن‌شان و یا اینکه از کجا آمده‌اند، وجود ندارد، سفینه‌های فضایی یا همان یوفوها هستند. در RDR2، گیمر در یکی از کلبه‌های متروکه منطقه New Hanover، می‌تواند پرواز یک شی عجیب با نور سبزرنگ را مشاهده کند که شباهت‌های انکارنشدنی به سفینه فضایی دارد. برای دیدن این صحنه، بازی‌باز باید وارد کلبه مدنظر شود و داخل آن، پس از بررسی چند اسکلتی که روی تخت خوابیده‌اند و اسکلت شنل‌پوش دیگری که روی میز نشسته است شی مرموز ظاهر می‌شود. با دیدن چنین صحنه‌ای، طرفدارها به‌این فکر فرو می‌روند که آیا این کلبه یک مکان تشریفاتی برای فعالیت‌های فرازمینی است و اگر جواب بله باشد، این موجودات ناشناخته از چه نوع تمدنی سرچشمه می‌گیرند.

اما این تازه اول ماجرا است و دومین سفینه فضایی که اندازه کوچک‌تری دارد، با پدیدار شدن در منطقه Mt Shawn، بسیاری از طرفدارها را دوباره به فکر و احتمالات فرو می‌برد. بعد از رفتن به مکان مدنظر، سفینه بالای سر شما ظاهر می‌شود و بعد از چند دقیقه دوباره جلوی چشمان‌تان ناپدید می‌شود.

در هر نقطه از بازی Red Dead Redemption 2، مکان و موردهای اسرارآمیزی قرار گرفته‌اند که درباره بیشتر آن‌ها توضیح درست و رسمی منتشر نشده است، این که چرا سفینه‌های فضایی در محیط بازی دیده می‌شوند یا خانه هابیت‌ها در سری Lord of the Rings چگونه سر از دنیای بازی در آورده، مشخص نیست. این رازها بیشتر به‌منظور تجزیه و تحلیل موقعیت هریک، در سراسر نقشه پراکنده شده‌اند و گیمرها را به نتیجه‌گیری و اشتراک گذاشتن ایده‌ و نظریه‌های احتمالی وا می‌دارد که در این مقاله، تعدادی از آن‌ها بررسی شد.

منبع: GameRant

مطالب مرتبط

سوالات متداول در رابطه با این محتوا

مرموزترین معمای بازی کدام است؟

The Strange Man و سفینه‌های فضایی

۱
آیا پاگنده واقعا در رد دد ریدمپشن 2 حضور دارد؟

جواب قطعی ندارد، اما نشانه‌هایی از حضور پاگنده در بازی پیدا می‌شود.

۲
آیا مرد عجیب در رد دد ریدمپشن 2 نیز حضور دارد؟

خیر، به او تنها در یک عکس و انعکاسی از ظاهر او در آینه اشاره شده است.

۳

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 7 دیدگاه
 • محمود

  مهمان

  سلام. کسی از دوستان میتونه کمک کنه. من بازی رو تا چپتر چهار مرحله آخر که حمله به بانک هست و بعد سوار کشتی میشه میرم و بعدش باید به چپتر پنج و مرحله ساحل بره که نمیره و از توی حنگل سر در میاره. مشکل کار کجاست؟ممنون

  پاسخ دهید
  • امیرعباس سهرابی در پاسخ به محمود

   مهمان

   ادامه بازی توی همون جزیره هست باید اون جا هایی که تو مپ علامت گذاری شده رو بری و ماموریت هارو کامل کنی و بعد از کلی دردسر برگردی به کمپ

 • امیر

  مهمان

  البته دلیل وجود سفینه فضایی یا یوفو کشف شده.
  طی اتفاقات واقعی گروهی از افراد که اعتقاد داشتند پس از مرگشان به فضا میروند در همون کلبه جمع میشن و همه با هم خودکشی میکنند
  راکستار برای ادای احترام به این گروه یوفو رو توی بازی قرار میده که روح این افراد رو میبره تا اونا در آرامش باشن

  پاسخ دهید
 • ابراهیم

  مهمان

  عالی خیلی ممنون از پارسی گیم عزیز

  پاسخ دهید
  • رسول امینی در پاسخ به ابراهیم

   نویسنده

   خوشحالیم که به میل شما خوش اومده دوست عزیز.

 • kingp

  مهمان

  بله این یه هنره و دیدن هنر کار یک هنرمند. تشکر بابت دیدن هنر این تیم

  پاسخ دهید
  • علی حیدری در پاسخ به kingp

   مهمان

   بعد تموم کردن رد دد۲ هیچکی نمیتونه اون ادم سابق بشه