دانلود زیرنویس فارسی بازی Sherlock Holmes Chapter One
بهترین نقل قول‌های بازی GTA San Andreas
هادی اسماعیل‌زاده

به‌یادماندنی‌ترین و بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas

هادی اسماعیل‌زاده 7 آذر 1400 9 دیدگاه

مسلماً یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های سری Grand Theft Auto، بازی GTA: San Andreas است که هنوز هم مانند سال 2004 تازگی دارد؛ به خصوص با عرضه نسخه ریمستر بازی. سه بازی اول مجموعه GTA، نقش ستون‌های این فرنچایز را دارند و San Andreas نقطه اوج این سه‌گانه است. این بازی ترکیبی عالی از گشت‌وگذار در جهانی آزاد، برخورداری از طنزی جذاب و یک اکشن فوق‌العاده است؛ سه مؤلفه‌ای که در واقع سری GTA را توصیف می‌کنند. اما این بار می‌خواهیم به سراغ یکی دیگر از نقاط قوت GTA: San Andreas برویم؛ در این مقاله قصد داریم به‌یادماندنی‌ترین و بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas را مرور کنیم.

بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas

یکی از مؤلفه‌های اصلی موفقیت GTA San Andreas به عنوان یک بازی از مجموعه Grand Theft Auto، شخصیت‌پردازی فوق‌العاده آن است. هر کدام از شخصیت‌های بازی، نمادین و به‌یادماندنی هستند اما نکته‌ای که هر شخصیت را با وظایف و اهدافش مرتبط می‌کند، دیالوگ‌هایی است که به کار می‌گیرد. داستان و نویسندگی، همیشه یکی از بخش‌های درخشان بازی‌های Grand Theft Auto بوده است اما نکاتی در بازی GTA San Andreas وجود دارد که آن را از سایر بازی‌های سری متمایز می‌کند. با ما باشید تا مروری بر بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas داشته باشیم.

متن زیر حاوی اسپویل شدید است. اگر بازی را تجربه نکرده‌اید، از خواندن آن خودداری کنید.

بازی GTA San Andreas

«باز شروع شد!»

.Here We Go Again

این عبارت خود به تنهایی سوژه خوبی برای میم است اما شنیدن آن از زبان کارل جانسون یا همان C.J. چیز دیگری است. در شروع بازی، C.J. پس از 5 سال دوری از خانه، دوباره به لوس سانتوس بازمی‌گردد. باند قدیمی او در حال فروپاشی است و حال به او بستگی دارد که دوباره وضعیت را سروسامان دهد. .C.J از به زبان آوردن افکاری که در سر دارد، نمی‌ترسد اما شخصیتی هم نیست که دائم در حال غر زدن باشد. این نقل‌قول نه تنها به خاطر جذابیتی که برای میم‌ها دارد، بلکه به دلیل معرفی شخصیت .C.J تنها با یک خط، تبدیل به نقل‌قولی نمادین و کلاسیک شده است.

این دیالوگ .C.J در ابتدای بازی، بدون شک یکی از بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas است. سی جی این جمله را زمانی می‌گوید که تن‌پنی و گروه فاسدش از افسران پلیس، او را در قلمرو Ballas از ماشین بیرون می‌اندازند. این دیالوگ از آن زمان، در میم‌های بسیاری استفاده شده است و طرفداران هنوز آن را به خاطر دارند. شروع بازی با یک دیالوگ نمادین دیگر از .C.J همراه است. جایی که او به 5 سال دوری از خانه و لزوم بازگشتش اشاره می‌کند. این دیالوگ خاص در همان ابتدای بازی به دلیل بار عاطفی و احساسی خود، بازیکنان را درگیر داستان می‌کند. نحوه شروع داستان پس از این دیالوگ نیز همواره در یاد طرفداران باقی خواهد ماند.

بازی GTA San Andreas

«خیابان Grove. خونه.»

.Grove Street. Home

اگرچه سن آندرس سرشار از لحظات کمدی و طنز است، با این حال هنوز هم لایه‌هایی از جدیت در ساختار آن وجود دارد؛ لایه‌هایی که در ادامه به طور نامحسوسی، وارد بخش پنهان داستان بازی می‌شوند. .C.J دوستان و خانواده‌اش را در اوج نیاز تنها گذاشته است و اکنون باید به فکر جبران باشد. داستان .C.J، روایت بخشش و رستگاری است؛ هم برای خود و هم برای دیگران. او نمی‌تواند گذشته را تغییر دهد اما وظیفه دارد که فکری به حال آینده کند؛ آینده‌ای که به حضور او در خانه و خیابان Grove بستگی دارد. به همین دلیل او بعد از بازشگت به خانه، این دیالوگ را به عنوان یکی از بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas به زبان می‌آورد.

بازی GTA San Andreas

«من یه هیپی‌ام. تنها چیزی که شلیک کردم، اسیده.»

.Kid, I’m A Hippie. The Only Thing I’ve Shot Is Acid

شخصیت The Truth با بازی پیتر فوندا، یکی از بامزه‌ترین شخصیت‌های فرعی بازی است؛ یک هیپی سالخورده که ظاهراً سنخیتی با جهان سن آندرس ندارد. اما جالب است Truth با وجود تفاوت‌هایی که در قلمرو خشونت دارد، به خوبی می‌تواند با .C.J کنار بیاید. او این دیالوگ را در جواب سؤال .C.J که آیا می‌تواند شلیک کند، به زبان می‌آورد؛ واضح است که او نمی‌تواند. حتی در هیاهوی و آشوبی که مجموعه Grand Theft Auto به ارمغان می‌‌آورد، هنوز هم جایی برای صلح و عشق وجود دارد.

بازی GTA San Andreas

«من از این بالا میتونم بهت بر..م، طوری که فکر کنی خود خدا اینکارو کرده»

!I Can S-t On You From Such A Height, That You’ll Think God Himself Took A Crap On You

ساموئل ال جکسون تمام نقش‌های خود را عالی بازی می‌کند اما وقتی صحبت از نقش یک آنتاگونیست می‌شود، درخشش او بیشتر است. در GTA San Andreas، او نقش یک افسر پلیس فاسد به نام Tenpenny را بازی می‌کند؛ یک شخصیت ظالم و بدجنس که هر بار برای .C.J دردسرهایی ایجاد می‌کند. نقل‌قول بالا تنها یکی از تک‌خط‌های بزرگ او و یکی از بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas است که از موضع قدرت و خشم بیان می‌شود. اما اگر نظر تبهکاران Grand Theft Auto را بپرسید، به شما می‌گویند که تن‌پنی حتی اگر یک هیولای بدجنس باشد، هنوز هم به همان اندازه سرگرم‌کننده و خنده‌دار است.

بازی GTA San Andreas

«من یک دیوانه خوش‌لباس هستم»

!I’m A Well-Dressed Maniac

هر چند بازی‌های Grand Theft Auto سرشار از لحظات خنده‌دار و کمدی هستند اما در پایان روز، تمام محتوایی که ارائه می‌دهند به خشونت و جرم و جنایت در آمریکا بازمی‌گردد. ممکن است در نهایت خود شما تصمیم بگیرید که چقدر کارها را با خشونت جلو ببرید اما .C.J شخصیتی است که از هر کاری از دستش برمی‌آید و پتانسیل بیشتری برای خشونت دارد. هنگام تیراندازی، .C.J با فریاد تهدیدهای خود را به زبان می‌آورد اما در خصوص این نقل‌قول که یکی از بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas است، نکته‌ای وجود دارد که ارتباط آن را با مجموعه Grand Theft Auto بیشتر می‌کند. ربط دادن لباس‌ها و دیوانگی، کاری است که تنها از دست .C.J برمی‌آید.

بازی GTA San Andreas

«من دو تا شماره نه می‌خوام، یک شماره نه بزرگ…»

…I’ll Have Two Number 9’s, A Number 9 Large

Big Smoke مرد خوش‌اشتهایی است. یکی از به‌یادماندنی‌ترین سکانس‌های بازی در همان شروع آن رخ می‌دهد؛ زمانی که اعضای گروه خیابان Grove سفارش غذا می‌دهند. Big Smoke اهمیت بیشتری به سفارش خود می‌دهد و فهرستی بسیار خاص برای این موضوع در ذهن دارد. سفارش کامل او به این شکل است: «من دو تا شماره 9 می‌خوام، یک شماره 9 بزرگ، یک شماره 6 با محتویات اضافی، یک شماره 7، دو عدد شماره 45، یکی‌شون با پنیر و یک نوشابه بزرگ». این دیالوگ در بین طرفداران بازی به یکی از بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas تبدیل شده است.

بیگ سموک این دیالوگ را در جریان ماموریت Drive-Thru در GTA San Andreas به زبان می‌آورد. از آن زمان تاکنون، این دیالوگ موضوع میم‌های بی‌شماری بوده است و بین طرفداران و بازیکنان GTA بسیار محبوب است. چیزی که آن را خنده‌دارتر می‌کند این است که سایر اعضای گروه، غذاهای ساده‌ای سفارش می‌دهند اما برای سیر شدن Big Smoke، نیاز به لیست طولانی‌تری داریم.

بازی GTA San Andreas

«تمام کاری که باید می‌کردیم، تعقیب اون قطار کوفتی بود!»

!.All We Had To Do Was Follow The D-mn Train, C.J

Big Smoke دیالوگ‌های بسیار خوبی در بازی دارد اما این یکی، در ذهن و خاطره طرفداران حک شده است. یکی از اعصاب‌خردکن‌ترین ماموریت‌های بازی، دنبال کردن یک قطار است؛ در این ماموریت، Big Smoke و .C.J باید یک قطار در حال حرکت را که افرادی مسلح بر روی آن قرار دارند، دنبال کنند. گفتن این کار آسان‌تر از انجام دادن آن است و معمولاً حتی بازیکنان باتجربه نیز برای به اتمام رساندن آن، باید چندین بار تلاش کنند. پس از شکست در ماموریت، Big Smoke این دیالوگ نمادین را به زبان می‌آورد و بازیکن را به خاطر شکست در ماموریت، سرزنش می‌کند. دیالوگی که به یکی از بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas تبدیل شده است.

البته شاید هم برخی از بازیکنان GTA San Andreas این دیالوگ را نشنیده باشند زیرا Big Smoke تنها در صورت شکست در ماموریت Wrong Side of the Tracks، آن را به زبان می‌آورد. چیزی که آن را بیش‌ازپیش به‌یادماندنی می‌کند، این واقعیت است که خود ماموریت به لطف مهارت‌های نه چندان بالای Big Smoke در تیراندازی، تبدیل به یک ماموریت دشوار می‌شود.

بازی GTA San Andreas

«تو یه احمق کاردرست هستی یا فقط یک آماتور با استعداد؟»

?Are You A Professional Moron Or Just A Gifted Amateur

تمام پروتاگونیست‌های GTA پس از برخورد با ماشین در حین رانندگی، دیالوگ‌های مخصوص به خود را دارند اما دیالوگ .C.J ممکن است خنده‌دارترین آن‌ها باشد. این کنایه خنده‌دار برای کسی که مجبور است مدام با رفتارهای احمقانه شخصیت‌های NPC سروکله بزند، بسیار کاربردی است. یکی از نقل‌قول‌های کمیاب بازی‌های ویدئویی که به نظر می‌رسد می‌توان آن را در زندگی روزمره هم به کار برد و همین آن را به یکی از بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas تبدیل می‌کند. طرفداران بازی می‌توانند موقعیت‌های زیادی برای استفاده از آن در زندگی واقعی پیدا کنند.

در ادامه تعدادی دیگر از بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas ذکر شده است.

کارل جانسون (.C.J)

بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas (شخصیت کارل جانسون):

 • .Oh you think you’re tough.
  فکر می‌کنی خیلی سرسختی.
 • .I appreciate your input, but please, **** off
  به نظرت احترام میذارم اما لطفاً، گورتو گم کن.
 • !Welcome to America
  به امریکا خوش آمدید!
 • ?Did you buy your license
  گواهینامه‌تو خریدی؟
 • .You’re just one ugly bitch
  تو فقط یه عوضی زشتی.
 • ?Did you steal your license
  گواهینامه‌اتو دزدیدی؟
 • !I warned you
  بهت هشدار دادم!
 • .Oh, damn, man… What a waste
  (خطاب به جسد بیگ سموک) لعنتی، … حیف شد.
 • !You have a bad week, huh? I’ll make it worse for that
  هفته بدی داشتی، نه؟ من بدترش میکنم!
 • !You okay? I hope not
  حالت خوبه؟ امیدوارم نباشه!
 • .I’m sorry, I had a difficult childhood
  ببخشید، کودکی سختی داشتم.
 • .Don’t blame me, blame society
  [بعد از کشتن کسی] منو سرزنش نکن، جامعه را مقصر بدون.
 • !I hate gravity
  (سقوط از ارتفاع) از جاذبه متنفرم!

سزار (Cesar)

بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas (شخصیت سزار):

 • …Watch out, CJ, these boys don’t like to lose, eh
  مراقب باش سی جی، این پسرا دوست ندارند ببازند…
 • !When the gasoline runs through your veins like the burning passion, you know when it’s time to race
  وقتی بنزین مثل یک اشتیاق پرشور تو رگهات جاری میشه، اون موقع میدونی که کی وقت مسابقه‌ست!
 • !Same place I buy my pants, holmes. This is America
  (در جواب سی جی که ازش می‌پرسه از کجا صداخفه کن گیر بیاره) همون جایی که شلوارم رو میخرم. اینجا آمریکاست!

کاتالینا (Catalina)

بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas (شخصیت کاتالینا)

 • .All you little men are scared of strong women! If we’re passionate you say we’re crazy. If we’re upset you say we’re hysterical
  شما مردای کوچیک از زنای قوی می‌ترسید! اگه زیادی مشتاق باشیم می‌گید دیوونه‌ایم. اگر ناراحت باشیم می‌گید هیستریک هستیم.

بیگ سموک (Big Smoke)

بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas (شخصیت بیگ سموک)

 • .Same things make us laugh, make us cry
  همون چیزایی که مارو میخندون، مارو به گریه میندازن.
 • .Respect has to be earned, Sweet – just like money
  احترام رو باید به دست آورد، درست مثل پول.
 • .Look at you, you got the whole world. I ain’t got no regrets, man
  به خودت نگاه کن، تمام دنیا تو دستته. من پشیمون نیستم، مرد.
 • !I had no choice… I had to do it… I just see the opportunity. When I’m gone, everyone gonna remember my name… Big Smoke
  (کلمات آخر) چاره‌ای نداشتم… باید این کار را می‌کردم… فرصت رو از دست ندادم. وقتی مُردم، همه اسمم رو به خاطر خواهند آورد… بیگ سموک!

رایدر (Ryder)

بهترین نقل‌قول‌ها از بازی GTA San Andreas (شخصیت رایدر):

 • .I can drive as well as CJ, man, I’m telling you
  من می‌تونم به خوبی CJ رانندگی کنم، از الان بهتون بگم.
 • .I’m saying that the East Coast made you drive like a idiot, fool! Man, you always crashing cars and shit
  میگم ساحل شرقی باعث شده مثل خُل‌ها رانندگی کنی احمق! تو همیشه با ماشین‌ها تصادف می‌کنی.
 • .Hey, CJ, tell me why I didn’t finish high school
  هی، سی جی، به من بگو چرا دبیرستان رو تموم نکردم.
 • .It’s cause I’m too intelligent for this shit, man
  (به CJ می‌گه که چرا دبیرستان رو تموم نکرده) به خاطر این که من واسه این کار زیادی باهوشم.

در این مقاله سعی کردیم تا تعدادی از بهترین نقل قول‌ها از بازی GTA San Andreas را که در طول سالیان متمادی، در یاد و خاطره طرفداران نقش بسته است، معرفی کنیم. اگر شما هم دیالوگ جالبی از بازی به یاد دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: GAMERANT

مطالب مرتبط

سوالات متداول در رابطه با این محتوا

به یاد ماندنی ترین نقل قول از بازی GTA San Andreas کدام است؟

شاید نقل قول Here We Go Again از کارل جانسون در ابتدای بازی، به یاد ماندنی ترین نقل قول از بازی GTA San Andreas باشد.

۱
سه‌گانه GTA The Trilogy The Definitive Edition رو از کجا دانلود کنیم؟

شما می‌توانید جهت دانلود نسخه کرک شده GTA The Trilogy The Definitive Edition، به بخش دانلود سایت پارسی گیم مراجعه کنید.

۲
بازی GTA The Trilogy The Definitive Edition بر روی کدام پلتفرم‌ها منتشر شده است؟

این بازی بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس/اس، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد.

۳

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 9 دیدگاه
 • kasra

  مهمان

  “Everyone’s gonna remember me”
  So true man, so true…. old friend

  پاسخ دهید
 • Victor

  مهمان

  یه نقل قول از سزار (موقع دزدیدن تانکر) نزدیک تر سی جی فکر می کنی من قهرمان پرشم
  عالی بود ممنون

  پاسخ دهید
 • Victor

  مهمان

  یه نقل قول از سزار (موقع دزدیدن تانکر) نزدیک تر سی جی فکر می کنی من قهرمان پرشم

  پاسخ دهید
 • سین

  مهمان

  عالیییی بود چه ایده نابیی و چه محتوای جذابی

  پاسخ دهید
 • فرهاد

  مهمان

  سلام، رمز پول بازی GTA V نسخه Online چیه؟

  پاسخ دهید
  • شوخی کردم در پاسخ به فرهاد

   مهمان

   ******* نمی دونی جی تی ای آنلاین کد نداره

  • آرسین در پاسخ به فرهاد

   مهمان

   پا بزن آش**ل کو از رایدر که تو مرحله اول موقع دوچرخه سوار میگه

 • عدنان

  مهمان

  عععععععععععععععععععععاااااااااااااااااااااااالللیییی

  پاسخ دهید
 • عدنان

  مهمان


Adv
Adv