دانلود زیرنویس فارسی بازی Kena Bridge of Spirits
بازی God of War Ragnarok
یحیی رحیمی

کارگردان God of War Ragnarok انتقاد از شخصیت‌های بازی را بی‌مورد می‌داند

یحیی رحیمی 25 شهریور 1400 1 دیدگاه

نمایش تریلر گیم پلی بازی God of War Ragnarok با حواشی زیادی همراه بود. تصویری که از شخصیت‌هایی مانند ثور و انگربودا نمایش داده شد، با تصور طرفداران از آنها متفاوت بود. همین باعث شد تا افراد زیادی از الفاظ نژادپرستانه علیه طراحان بازی و شخصیت‌ها استفاده کنند. کارگردان روایی گاد آو وار نسبت به انتقادات بیان‌شده، واکنش نشان داده و خوشحال است که دکمه‌ی میوت برای فرار از چنین اظهارنظرهای عجیبی وجود دارد.

مت سوفوس، کارگردان روایی بازی God of War Ragnarok، نویسندگی را یک امر سیاسی دانسته و باور دارد که نمی‌توان یک داستان را روایت کرد و از پرداختن به موضوعات مهم و سیاسی فرار کرد. این صحبت‌ها به این دلیل بیان می‌شود که طرفداران بازی گاد آو وار، طراحی شخصیت‌ انگربودا را سیاسی دانسته بودند و باور داشتند که استودیو چهره مناسبی از آن‌ها نشان نداده است. کارگردان بازی در جواب می‌گوید:‌

Matt Sophosبه عنوان یک نویسنده، کار شما آن است که داستان‌هایی قانع‌کننده و مرتبط با وضع و حال فعلی روایت کنید. هنگام خلق داستان، بخش‌هایی از نظرات و عقاید خود را نیز وارد می‌کنید و به همین دلیل است که نویسندگی همیشه امری سیاسی است. این امر تنها زمانی به چشم می‌آید که فرد با جنبه‌ی سیاسی داستان مخالف باشد.

وی در ادامه از انگربودا صحبت کرده و نحوه‌ی طراحی او را توضیح داده است. همان‌طور که می‌بینید، انگربودا در بازی God of War Ragnarok سیاه‌پوست است و کارگردان روایی بازی باور دارد که « بخش بزرگی از طرفداران از طراحی او رضایت داشته‌اند». تنها بخش کوچکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی بودند که صحبت‌هایی اهانت‌آمیز علیه این شخصیت و طراحان بازی انجام دادند. سیاه‌پوست بودن یک شخصیت، نباید دلیلی برای اهانت و بیان الفاظ نژادپرستانه شود و مالکیت یک بازی ویدیویی در اختیار خالقان و طراحان آن است، نه صرفاً گروهی از طرفداران

بازی God of War Ragnarok

مت سوفوس در ادامه افزود که مجموعه God of War به دنبال روایت حماسه‌های موجود نیست و نویسندگان آزادی عمل زیادی در تغییر شخصیت‌ها و اسطوره‌ها دارند. برای نمونه Mimir در اصل اسکاتلندی است و شخصیت وی به فولکلورهای انگلستان گره خورده و این در حالی است که داستان در مورد اسطوره‌های اسکاندیناوی است. وی در ادامه گفت:

بعضی می‌گویند که God of War Ragnarok دقیقاً بر اساس افسانه‌های اسکاندیناوی ساخته نشده و باید به فرهنگ آن‌ها احترام گذاشت. بگذارید بگویم که گاد آو وار، برداشت ما از اسطوره است و تاریخ یونان و اسکاندیناوی را روایت نمی‌کنیم. ما به صورت مداوم از اسطوره‌ها استفاده کرده‌ایم و ظاهر آن‌ها را تغییر داده‌ایم و اگر فکر می‌کنید رنگ پوست انگربودا باعث بی‌احترامی شده، به نظرم بهتر است تست سلامت روان بدهید.

شخصیت ثور نیز با انتقادات زیادی مواجه شده و عده‌ای باور دارند که او چاق است و تصور آن‌ها از ثور، فردی هیکلی با بدنی خوش‌تراش است. قهرمان رقابت‌های وزنه‌برداری اما باور دارد که طراحی ثور، اوج قدرت مردانه را نشان می‌دهد و اگر دقت کنید، وزنه‌بردارها و افراد قدرتمند نیز هیکلی به این شکل دارند و بدن‌های تراشیده برای مسابقات زیبایی‌اندام مناسب است.

منبع: TheGamer

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه


Adv
Adv