دانلود زیرنویس فارسی بازی Kena Bridge of Spirits
بازی Deathloop
یحیی رحیمی

قفل دنوو مشکلات جدی برای نسخه کامپیوتر Deathloop ایجاد کرد

یحیی رحیمی 25 شهریور 1400 بدون دیدگاه

بازی Deathloop چند روز پیش منتشر شد و امتیازها و بررسی‌های انجام شده، نشان از یک اثر غنی و بی‌نظیر با مکانیسم‌های نو و خلاقانه دارند. نسخه پلی استیشن 5 بازی دث لوپ، هیچ مشکل فنی ندارند و کاملاً روان اجرا می‌شود، اما نسخه کامپیوتر با مشکلاتی همراه است و افت فریم ریت و لگ‌های مداوم، باعث عصبانیت خریداران بازی شده است. به نظر می‌رسد که این مشکلات، ناشی از قفل استفاده شده برای جلوگیری از کرک شدن باشد.

اگر به صفحه استیم بازی Deathloop نگاه کنید، خواهید دید که نظر کاربران این فروشگاه با منتقدان یکسان نیست. بیش از 2673 بررسی توسط کاربران به ثبت رسیده که نتیجه‌ی آن‌ها رضایت بخش نیست. بخش بزرگی از انتقادات، متوجه بهینه‌سازی ضعیف و افت فریم ریت است که تماماً ناشی از قفل دنوو است. استفاده از قفل دنوو برای جلوگیری از کرک بازی توسط گروه‌های غیرقانونی انجام می‌شود؛ اما این قفل نیز باعث بروز مشکلات جدی هنگام اجرای بازی می‌شود و بخش بزرگی از رم و پردازنده را اشغال می‌کند.

نرم‌افزار DRM میان کاربران کامپیوتر وجه مناسبی ندارد و همگی با مشکلات ناشی از آن آشنا هستند. برای نمونه بازی Dishonored 2 از دیگر آثار استودیو Arkane نیز با همین مشکلات مواجه بود و بتسدا در آخر، مجبور به حذف قفل دنوو گرفت. این روند با انتشار بازی Deathloop نیز تکرار شده و احتمال حذف قفل وجود دارد.

استودیو Arkane‌ با آگاهی از مشکلات نسخه کامپیوتر بازی Deathloop، قول بررسی بیشتر و انتشار آپدیت در اسرع وقت را داده است. مدیر ارتباطات استودیو با انتشار پست تازه‌ای در ردیت، مشکلات گزارش شده را تائید کرده و اذعان کرده که توسعه‌دهندگان در حال بررسی مشکل و حل آن هستند.

بازی دث لوپ دارای گیم پلی محشر و خیره‌کننده‌ای است که نمونه آن پیدا نمی‌شود. دریافت امتیازهای کامل از سوی منتقدان، نشان‌دهنده کیفیت بازی است و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز از اثر جدید استودیو Arkane راضی بوده‌اند. با حل مشکلات نسخه کامپیوتر مانند افت فریم ریت و لگ‌های آزاردهنده، امکان تجربه‌ای تکرار نشدنی برای کاربران این پلتفرم نیز ایجاد می‌شود.

قفل دنوو Deathloop

انحصاری بودن بازی Deathloop برای پلی استیشن 5 نیز از دیگر بحث‌های جدی است که میان طرفداران کنسول‌های مایکروسافت و سونی به راه افتاده است. بسیاری از طرفداران سونی، نسبت به کیفیت بازی دچار شک بودند و حال که بازی منتشر شده، آن را برگ برنده‌ای درنبرد با ایکس باکس می‌دادند. نظر شما چیست؟

منبع: IGN

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Adv
Adv