دانلود زیرنویس فارسی بازی Sherlock Holmes Chapter One
راهنمای انتخاب بهترین قهرمانان بازی Dota 2 برای مبتدیان
کیوان آمیرزاده

راهنمای انتخاب بهترین قهرمانان بازی Dota 2 برای مبتدیان

کیوان آمیرزاده 24 شهریور 1399 بدون دیدگاه

بازی Dota 2 یکی از مشهورترین و معروف‌ترین عناوین‌های رایگانی است که می‌توانید پیدا کنید. این بازی پایه‌گذار اصلی سبک MOBA به‌حساب می‌آید که منبع الهام زیادی برای بازی مشهوری مانند League of Legends بوده است. به دلیل پیچیدگی بالای دوتا 2، بسیاری از بازیکنان تازه‌وارد به‌سرعت از این بازی دلسرد می‌شوند؛ شاید مشکل بسیاری از بازیکنان تازه‌وارد به Dota 2، پیدا کردن قهرمان محبوبشان است اما امتحان کردن 119 قهرمان زمان زیادی می‌برد. در این مقاله، قصد داریم تا بهترین هیرو یا قهرمانان این بازی محبوب که مناسب‌ مبتدیان هستند را به شما معرفی کنیم. قدرت‌های این قهرمانان پیچیدگی خاصی ندارد و در سطح‌های بسیار پایین، بسیار کارآمد هستند. قهرمانان این سری مقاله بر اساس ترتیب خاصی مرتب‌نشده‌اند.

Axe

Axe

این قهرمان در هر دو سطح مبتدی و حرفه‌ای، کارآمد و خطرناک است. Axe به‌عنوان یک تانک بسیار قدرتمند، می‌تواند در اوایل بازی تبدیل به یک اعصاب خردی شدید برای دشمنان روبرویتان شود. دشمنان با ضربه زدن به Axe، قدرت سوم او یا Counter Helix را ممکن است فعال کنند که در این صورت، این قهرمان به‌صورت خودکار به تمام دشمنان دورتادور خود آسیب قابل‌توجهی می‌رساند.

ترکیب کردن قدرت سوم این قهرمان باقدرت اولش یا Berserker’s Call، او را تبدیل به تانکی خطرناک اما ساده می‌کند. قدرت اول Axe تمام دشمنان این قهرمان را مجبور به ضربه زدن به خود می‌کند که این مسئله احتمال فعال شدن قدرت سوم این قهرمان را به طرز قابل‌توجهی بالا می‌برد؛ آلتیمیت این قهرمان نیز مانع از فرار کردن دشمنان می‌شود و قهرمانانی که خط سلامتی کمی دارند را درجا می‌کشد و هیچ‌گونه پیچیدگی خاصی در استفاده از این قدرت وجود ندارد.

Huskar

Huskar

اولین نکته‌ای که حین بازی کردن با این قهرمان باید یادتان باشد آن است که هرچقدر خط سلامتی شما در طول مبارزه کمتر شود و آسیب ببینید، این قهرمان قدرتمندتر می‌شود! هرچقدر این قهرمان آسیب ببیند، سرعت ضربه زدن‌های شما بیشتر می‌شود که ترکیب کردن این قدرت با یک آیتم Lifesteal مانند Mask of Madness یا Satanic می‌تواند شما را تبدیل به یکی از خطرناک‌ترین قهرمانان بازی کند.

منبع آسیب‌رسانی شما، قدرت دوم یا همان Burning Spear است که ضربات عادی شما را آتشین می‌کند و آسیب سنگینی را در مدت زمان چندثانیه‌ای به قهرمانان حریف وارد می‌کند؛ از طرفی آلتیمیت این قهرمان برای رسیدن به قهرمانان دشمن و یا خالی کردن دشمنان با خط سلامتی کاملاً پر، بسیار کاربردی و قدرتمند است. مهم‌ترین نکته هنگام بازی کردن با این قهرمان، نترسیدن است!

با توجه به اینکه اکثر بازیکنانی که در اوایل کار در برابر شما قرار خواهند گرفت نیز تازه‌کار هستند، احتمال شکست خوردن شما به‌صورت تک‌به‌تک در برابر قهرمان دشمن هنگام استفاده از Huskar، بسیار خواهد بود.

Dragon Knight در بازی DOTA 2

Dragon Knight

این قهرمان تانکی بسیار قوی است اما اگر بخواهید می‌توانید او را تبدیل به قهرمانی با آسیب‌رسانی بسیار سنگین کنید. قدرت سومش یا Dragon Blood به او آرمور و بازیابی سلامت (Health Regen) زیادی می‌دهد که کشتن او را بسیار سخت می‌کند. قهرمانانی که از طریق زدن قدرت‌هایشان آسیب‌رسانی می‌کنند، می‌توانند آسیب شدیدی را به Dragon Knight وارد کنند اما بازیکنان تازه‌کار نمی‌توانند به شکل بهینه از قدرت‌هایشان استفاده کنند؛ پس در انتخاب کردن این قهرمان نگران نباشید.

برای بالا بردن آسیب‌رسانی این قهرمان، پیشنهاد می‌شود آیتم‌های افزایش سرعت ضربه یا Attack Speed بخرید و در استفاده کردن از آلتیمیت خود خسیس نباشید. حالت اژدهای این قهرمان بسیار قدرتمند است و در این حالت، قدرت دوم این قهرمان از مسافت‌های نسبتاً طولانی قابل‌استفاده است که کمک زیادی به شما برای گیر انداختن قهرمان دشمن و کشتن او می‌کند.

Wraith King

Wraith King

این قهرمان یکی از ساده‌ترین و درعین‌حال یکی از قدرتمندترین قهرمانان بازی در سطوح پایین است؛ قدرت دوم شما به‌صورت خودکار یک Lifesteal قدرتمند را در اختیارتان و هم گروهی‌های اطرافتان قرار می‌دهد. قدرت سومتان هم به شما، شانس آن را می‌دهد که ضربات شما آسیب شدیدی را به‌صورت Critical به دشمن بزند. نکته جالب آن است که این دو قدرت همیشه به‌صورت خودکار فعال هستند و شما، نیاز به انجام دادن کاری برای فعال کردن آن‌ها ندارید.

آلتیمیت این شخصیت نیز به‌صورت خودکار فعال می‌شود و هنگامی‌که شما بمیرید، با خط سلامتی کامل دوباره زنده می‌شوید اما پس از یک‌بار استفاده از این قدرت، باید مدت‌زمان مشخصی را منتظر بمانید تا توانایی زنده شدن دوباره را بتوانید استفاده کنید. قدرت اول شما نیز دشمنان را Stun می‌کند و مانع از فرار کردن آن‌ها می‌شود. در کل می‌توان گفت شما تنها باید از قدرت اول خود هنگام بازی کردن با این قهرمان استفاده کنید و سه قدرت دیگر شما به‌صورت خودکار عمل می‌کنند.

Phantom Assassin

Phantom Assassin

Phantom Assassin در سطوح پایین یکی از قدرتمندترین قهرمانان بازی به‌حساب می‌آید که بازیکنان تازه‌وارد هیچ ایده‌ای برای مقابله با او ندارند. قدرت سوم این قهرمان، باعث می‌شود تا به‌احتمال 20 تا 50 درصد، ضربات دشمن به شما برخورد نکند که باعث آسیب ندیدن شما از ضربات عادی می‌شود. منبع اصلی آسیب‌رسانی این قهرمان نیز آلتیمیت او است که به‌صورت خودکار احتمال دارد که ضربات شما به‌صورت Critical، آسیب به‌شدت سنگینی را به دشمنان بازی وارد کنند.

قدرت اول این قهرمان یا Stifling Dagger یک چاقو را به سمت هدف پرتاب می‌کند که احتمال دارد آلتیمیت شما نیز بر روی این چاقو فعال شود و آسیب سنگینی به هدف وارد شود. اگر قدرت دوم این قهرمان که Phantom Strike نام دارد را به دشمن بزنید و سریعاً بر روی آن دشمن تلپورت می‌کنید، سرعت ضربه بسیار بالایی خواهید گرفت. اگر هم این قدرت را به نیروهای خودی (چه قهرمان چه کریپ) بزنید می‌توانید با تلپورت کردن روی آن‌ها، فرار کنید. اگر هم این قهرمان در برابر شما قرار گرفت، قهرمانان قدرت‌محور مثل Zeus را انتخاب کنید و یا اگر به بازی کردن با قهرمانان ضربه زن علاقه دارید، آیتم Monkey King Bar را بخرید.

Sniper

Sniper

اگر به دنبال یادگیری یک قهرمان برای لاین وسط هستید، Sniper راحت‌ترین و بهترین قهرمان‌بازی در این زمینه است. مهم‌ترین ویژگی اصلی این قهرمان، برد بسیار بالای او است که به او اجازه می‌دهد تا از مسافت‌های فوق‌العاده طولانی به دشمنانش صدمه بزند. قدرت سوم شما یا Take Aim، برد ضربات شما را به‌شدت افزایش می‌دهد و قدرت دوم شما یا Headshot، احتمال آن را می‌دهد که ضربات شما آسیب بیشتری را به دشمنان وارد کند.

آلتیمیت این قهرمان آسیب قابل‌توجهی را به قهرمانان دشمن وارد می‌کند و برای تمام کردن کار آن‌ها ایده آل است؛ استفاده از آن بسیار آسان بوده و پیچیدگی خاصی ندارد. Sniper بهترین قهرمان Dota 2 برای تازه‌کاران است چراکه از مسافت‌های طولانی می‌تواند آسیب‌رسانی کند و در این حالت احتمال کشته شدن شما کمتر می‌شود.

Ursa

Ursa

بازی کردن با این قهرمان برای مبتدیان دو حالت خواهد داشت؛ یا به‌راحتی تمام قهرمانان دشمن را تکه‌پاره می‌کنید و یا قبل از آنکه بتوانید کاری کنید کشته می‌شوید! این قهرمان برای رفتن در شکم دشمنان طراحی‌شده است و منبع اصلی آسیب‌رسانی شما، همان ضربات عادی اوست. قدرت سوم شما، Fury Swipes، باعث می‌شود که ضربه بعدی شما به هدف قبلی، آسیب بیشتری نسبت به ضربه قبلی دهد. پس از چهار یا پنج ضربه، شما به‌وضوح می‌توانید افزایش آسیب‌رسانی خود را حس کنید.

قدرت دوم شما یا Overpower، به شما اجازه می‌دهد تا تعدادی ضربه را با سرعت زیادی به دشمن بزنید و قدرت Fury Swipes را در هدف خود جمع (Stack) کنید. شما با فعال کردن آلتیمیت خود تا زمانی مشخص آسیب بسیار کمتری را از جانب قهرمانان دشمن خواهید دید و این قدرت به شما کمک خواهد کرد تا قبل از کشته شدن، حداقل یکی دو دشمن را از پای درآورید.

Rikki

Rikki

قهرمانان نامرئی در سطوح پایین به دلیل دانش کم بازیکنان، به‌شدت کشنده هستند. ازاین‌رو بااینکه Rikki قهرمان ساده‌ای نیست، اما می‌تواند تبدیل به سلاحی کشنده در سطوح بسیار پایین شود. مهم‌ترین قدرت شما، آلتیمیت شما است. پس از رسیدن به لول 6 و گرفتن آلتیمیت، شما برای همیشه از دید قهرمانان دشمن نامرئی خواهید شد مگر آنکه شروع به ضربه زدن به هدفی کنید و یا از قدرت‌های دیگر خود استفاده کنید. علاوه بر این قابلیت، ضرباتی که شما از پشت به دشمنان وارد می‌کنید، آسیب بیشتری را به آن‌ها وارد خواهد کرد.

بااینکه آیتم‌هایی مانند Sentry Ward، Dust of Appearance و Gem of True Sight قابلیت نمایش دادن قهرمانان نامرئی را دارند، اما احتمال استفاده بازیکنان تازه‌کار از این آیتم‌ها بسیار کم است؛ ازاین‌رو Rikki می‌تواند تبدیل به قهرمانی غیرقابل کشتن برای مبتدیان شود؛ تنها قدرتی که تازه‌کاران لازم است از آن به‌خوبی استفاده کنند، قدرت سوم این قهرمان یا Blink Strike است که شما را به پشت هدفی که انتخاب می‌کنید جابه‌جا می‌کند.

Lion

Lion

شما می‌توانید از Lion به‌عنوان قهرمان ساپورت استفاده کنید و با اذیت کردن دشمنان در لاین خودتان، به یارتان برای کشتن آن‌ها کمک کنید. قدرت اول شما، Earth Spike نام دارد که تمام دشمنتان را در یک خط Stun می‌کند. قدرت دوم شما یا Hex، قهرمان انتخابی را تبدیل به یک جانور بی‌آزار می‌کند که هیچ‌گونه آسیبی نمی‌تواند برساند. قدرت سوم شما، Mana Drain، از Mana هدف کم می‌کند و میزان کم شده را به شما اضافه می‌کند؛ این قدرت برای اذیت کردن قهرمانان دشمن در لاین ایده آل است.

آلتیمیت شما نیز پیچیدگی خاصی ندارد. با استفاده از آن بر روی هدف دلخواهتان، آسیب شدیدی به او می‌رسانید. اگر هدف انتخاب‌شده توسط این قدرت یا تا سه ثانیه بعدازآن کشته شود، میزان آسیب‌رسانی شما از طریق آن، به میزان مشخصی برای همیشه افزایش پیدا می‌کند. شما پس از چند بار استفاده از این قهرمان، به‌راحتی متوجه نحوه عملکرد قدرت‌های او خواهید شد.

Shadow Shaman

Shadow Shaman

این قهرمان نیز به‌عنوان ساپورت استفاده می‌شود. قدرت اول شما یا Ether Shock به دشمنانی که در مقابل شما قرار دارند آسیب قابل‌توجهی وارد می‌کند. قدرت دوم شما همانند Lion، همان Hex است که هدف انتخابی را تا چند ثانیه تبدیل به حیوانی بی‌آزار می‌کند. قدرت سوم شما یا Shackles، اجازه نمی‌دهد که هدف انتخابی شما تا چندین ثانیه حرکت کند یا از قدرتش استفاده کند؛ به‌نوعی یک استان به‌حساب می‌آید. البته اگر شما در حین انجام این قدرت حرکت کنید یا دشمنان شما را استان یا Silence کنند، این قدرت کنسل می‌شود.

آلتیمیت شما، 10 مار قدرتمند را در محیطی ظاهر می‌کند که آن‌ها آسیب بسیار زیادی را در طول زمان به هدف موردنظر خود می‌دهند. شما با استفاده از این قدرت به‌راحتی می‌توانید تاورهای دشمن را نابود کنید و اگر آن را در میان قهرمان دشمن بزنید، می‌توانید او را گیر بیندازید. اگر از قدرت سوم خود نیز در این میان استفاده کنید تا قهرمان حریف نتواند مارها را نابود کند، به‌راحتی می‌توانید قهرمانانی که خط سلامتی زیادی ندارند را بکشید.

درنهایت یادتان باشد که اکثر بازیکنانی که در ابتدا در برابر شما قرار می‌گیرند نیز در تلاش برای یادگیری این بازی هستند؛ پس کشته شدن‌های متوالی شما در طول یک بازی، هیچ اهمیتی ندارد چراکه شما در حال یادگیری مکانیزم‌های پیچیده این بازی هستید. پس اگر تسلیم نشوید، احتمالاً بعد از چند ماه می‌توانید به‌راحتی با هر قهرمانی در این عنوان (به‌جز Invoker و Meepo 😁) به تجربه این بازی بپردازید.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Adv
Adv