دانلود زیرنویس فارسی بازی Control
AMD
یحیی رحیمی

AMD پشتیبانی نسل بعدی کارت گرافیک هایش از DirectX 12 Ultimate را تایید کرد

یحیی رحیمی 2 فروردین 1399 بدون دیدگاه

مایکروسافت دیروز از DirectX 12 Ultimate رونمایی کرد که یک قدم جدید برای نسل بعدی کنسول ها و پیشبرد PC گیمینگ به مرزهای جدیدی بود. AMD امروز در وب سایت خودش از پشتیبانی کارت گرافیک های با معماری RDNA 2 از این برنامه جدید رونمایی کرد.

کمپانی AMD نسل جدید کارت گرافیک های RDNA خود را با معماری Navi عرضه کرد. این همان هسته ای است که Radeon RX 5000 را قدرت می بخشد و با معماری 8 نانومتری ساخته شده است. RDNA 2 اما نسل بعدی Navi است. این نسل سرعت بالاتر و همچنین عملکرد بهینه تری دارد و مصرف انرژی آن پایین تر است. همچنین این سخت افزار می تواند محاسبات ره گیری پرتو را به سرعت انجام دهد.

در حال حاضر تنها کارت گرافیک های Nvidia GeForce RTX توانایی انجام چنین محاسباتی را دارند. در حالی یک سری کارت های قدیمی نیز چنین قابلیتی دریافت کرده اند اما کمی با حالت اصلی متفاوت است و Ray-Tracing این سخت افزارها به صورت نرم افزاری است و در بسیاری از بازی ها نیز عمل نمی کند.

در سوی دیگر RDNA 2 همان فناوری است که در کارت گرافیک کنسول های نسل آینده به کار رفته است. همچنین AMD قول عرضه این سخت افزار را روی PC نیز داده است اما تاریخ عرضه آن مشخص نیست و همچنین اطلاعاتی در این مورد در دسترس نیست.

حالا این کمپانی بیان کرده است که سخت افزار جدیدش از DirectX Ultimate پشتیبانی می کند. این API توسط مایکروسافت توسعه یافته است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از تمام قدرت سخت افزار استفاده کنند. AMD در این مورد گفته است:

DXR یک سطح جدید از رئالیسم گرافیکی را به بازی های ویدیویی اضافه می کند که تنها می توان در فیلم های سینمایی یافت. ما نیز در توسعه این API با مایکروسافت همکاری داشته ایم و این به روزرسانی است که می تواند عملکردی بهتر و بهینه تر را در زمینه ره گیری پرتو نشان دهد.

اگر می خواهید بدانید چه سخت افزاری از DX12 پشتیبانی می کند، باید گفت که GeForce RTX تنها گزینه موجود هستند.

منبع: PCGAMER

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Adv
Adv