بهترین باس فایت ها در بسته الحاقی بازی Elden Ring
امیر بهمن پور

رتبه‌ بندی باس فایت ها در بسته الحاقی بازی Elden Ring

امیر بهمن پور 20 تیر 1403 بدون دیدگاه
3,224 بازدید

پس از مدت های انتظار بسته الحاقی بازی الدن رینگ با باس فایت های متنوع و محیط های جدید در اختیار بازیکنان قرار گرفت. این بروزرسانی جدید از نظر وسعت بسیار گسترده بوده و حتی به عنوان یک بازی مستقل محسوب می شود. باس فایت های بسته الحاقی جدید الدن رینگ با داشتن تنوع نژاد و درجه سختی مبارزات هیجان بیشتری در مقایسه با بازی اصلی دارند. در این مطلب با پارسی گیم همراه باشید و Boss های بسته الحاقی بازی Elden Ring را بهتر بشناسید.

رتبه بندی باس فایت ها در بسته الحاقی بازی الدن رینگ

بسته الحاقی جدید Elden Ring: Shadow of the Erdtree یکی از بزرگترین DLC های بازی الدن رینگ است که تا کنون توسط فرام سافتور ساخته می شود. هیداتا میازاکی مغز متفکر بازی های سولز لایک FromSoftware بعد از دو سال از زمان انتشار بازی الدن رینگ این بسته الحاقی جدید را برای بازی عرضه کرد. در این مقاله 10 مورد از قوی ترین باس فایت های بسته الحاقی بازی Elden Ring را بررسی خواهیم کرد.

10) Divine Beast Dancing Lion

مبارزه با Divine Beast Dancing Lion در باس فایت بازی Elden Ring

هیولای Divine Beast Dancing Lion یکی از اولین باس فایت های محتوای الحاقی بازی است. تقریبا این باس فایت درجه سختی زیادی ندارد و با کمی تمرکز می توانید این مرحله را به راحتی پشت سر بگذارید. البته با وجود سختی پایین این باس فایت، هنوز هم بازیکنان باید آیتم های مورد نیاز این مرحله را بدست بیاورند. مکانیزم عملکرد این باس فایت در فاز های مبارزاتی مختلفی به یک شکل نیست. این باس با استفاده از رعد و برق و ایجاد گردباد از دور آسیب های زیادی به بازیکن وارد می کند.

در این بسته الحاقی مثل همیشه آیتم های مخفی برای شکست دادن باس فایت های پایه بازی وجود دارد که بازیکنان باید در نقشه بازی این موارد را جستجو کنن. آیتم Scadutree Fragments یکی از بهترین موارد برای شکست این باس فایت است که آسیب هایی وارد شدن به بازیکنان را کمتر کرده و در مقابل میزان قدرت ضربات و آسیب پذیری به دشمن را بالاتر می برد. تمامی باس فایت های بسته الحاقی الدن رینگ درجه سختی بالایی دارند، اما Divine Beast Dancing Lion در رتبه بندی پایین تری نسبت به سایرین قرار می گیرد.

9) Romina

مبارزه با Romina در بسته الحاقی جدید بازی Elden Ring

یکی از باس فایت چالشی DLC جدید الدن رینگ رومینا، شباهت زیادی به غول های عنوان کلاسیک دارک سولز دارد. این باس فایت در واقع ترکیبی از انسان و حشره بوده که مشابه Quelaag زن عنکبوتی بازی دارک سولز است. هنوزم هم مشخص نیست در بین باس فایت های نیمه خدا بازی این شخصیت چه تاثیری دارد.
تقریبا برای اولین بار در بازی الدن رینگ از باس فایت های حشره مانند استفاده می شود. معمولا در بازی های گذشته فرام سافتور مثل دارک سولز 1 و 2 باس فایت های حشره مانند عنکبوتیان وجود داشتند. اما حالا به رسم احترام به بازی های قبلی این کمپانی در DLC جدید الدن رینگ یک باس فایت قدرتمند ترکیبی وجود دارد. بازیکنان برای پیشبرد روند بازی باید در مسیر خود  با این باس فایت روبرو شوند. وجود سختی غیر قابل انعطاف و حرکات پیش بینی نشده جذابیت مبارزه با این باس فایت را افزایش می دهد.
رومینا در حالت مبارزه حملات گسترده ای انجام می دهد که امکان بلاک کردن ان تا حد امکان وجود دارد، اما به دلیل استفاده از scarlet rot در مدت کمی آسیب های بالایی را به بازیکن وارد می کند. البته برای پیشگیری از حملات سنگین این باس فایت بازیکنان می توانند از طلسم ها، رزه ها ی مختلف و آیتم های شفا بخشی استفاده کنند.

8) The Scadutree Avatar

مبارزه با The Scadutree Avatar در بسته الحاقی Elden Ring

باس فایت The Scadutree Avatar در منطقه متروکه Shadow Keep زندگی می کند. باس فایت آواتار دارای سه نوار سلامتی است که در  فازهای مختلف مبارزه نمایان می شود. پس از خالی شدن هر نوار سلامتی، باس فایت آواتار وارد فاز جدیدی می شود، در اینجا بازیکنان باید ضربه سخت خود را به باس وارد کرده تا مرحله بعدی شروع شود.
البته اگر در این حالت بازیکنان ضربه خود را نزنند مجددا فاز فعلی باس فایت مجدد شروع می شود. در نهایت پس از تمام شدن هر سه نوار سلامتی باس فایت The Scadutree Avatar شکست می خورد. به دلیل اهمیت زمانبندی مبارزات مختلف باس فایت آواتار یکی از سخت ترین مبارزات بسته الحاقی بازی Elden Ring است.

7) The Putrescent Knight

مبارزه با The Putrescent Knight در بازی الدن رینگ

شوالیه پوترسنت یکی از زیرک ترین دشمنان این بسته الحاقی، با استفاده از شعله های احضار شده بازیکنان را فریب می دهد. این باس فایت ناحیه فیشور از روش های غیر معمولی مثل حمله با اسب و احضار شعله های آتشین روی زمین استفاده می کند که آسیب های سختی به بازیکن وارد می کند.
بازیکنان می توانند با یک سری تغییرات در روش مبارزه مثل استفاده از سلاح مقدس در ترکیب خود آسیب های بیشتری به این دشمن وارد کنند. تقریبا زمان بندی دفع حملات آتشین این باس فایت کمی سخت است، اما بازیکنان می توانند بدون دردسر از روی شعله های آتش بپرند. معمولا با چند بار تمرین مداوم قلق این باس فایت به راحتی به دست می آید و مشکلی برای رد کردن آن وجود ندارد.

6) Midra Lord of Frenzied Flame

مبارزه با Midra Lord of Frenzied Flame در بسته الحاقی بازی Elden Ring

باس فایت میدرا در منطقه اختیاری پشت آبشار Shadow Keep و دخمه‌های Darklight قرار دارد. البته این باس  تروفی های جذابی مثل دسترسی به Abyssal Woods، یک منطقه مخفی از DLC را می دهد. پس از عبور از منطقه های خطرناک آبشار و دخمه بازیکنان باید با دشمنان کوچک و بزرگ دست و پنجه نرم کنند تا در نهایت به Midra’s Manse، محل زندگی و اختفای میدرا برسند.
این باس فایت در نگاه اول کمی چالش برانگیز بوده و زمان بندی متفاوتی در الگوهای حمله او وجود دارد. در فاز اول میدرا ترکیب از حملات متناوب سریع و آهسته را انجام می دهد که بازکن باید برای دفع حملات این فاز زمانبندی مناسبی داشته باشد. در فاز دوم حملات ترکیبی باس  آسیب های سنگینی به بازیکن وارد می کند. به همین دلیل استفاده از بیلد جادوگر و طلسم های مختلف برای این باس فایت مناسب تر است.

5) Messmer the Impaler

مبارزه با Messmer the Impaler یکی از باس های بسته الحاقی جدید بازی Elden Ring

باس فایت Messmer the Impaler قبلا در تمامی تبلیغات بسته الحاقی الدن رینگ نمایش داده شده و بازیکنان آن را می شناسند. این باس فایت در دو فاز مبارزاتی قدرتمند خود آدرنالین را در خون بازیکن به جوش می آورد. این باس فایت در فاز اول مبارزه خود از ترکیب حملات نیزه و آتش برای حملات نزدیک و دور روی بازیکنان استفاده میکند. در این فاز حمله گردباد هم برای نبردهای نزدیک استفاده می شود که قدرت آسیب پذیری بالایی دارد.
پس از ورود به فاز دوم مسمر با هیبت یک مار غول پیکر حملات جدیدی را انجام می دهد. یکی از چالشی ترین بخش مبارزه دوم حملات متنوع مار است که در حمله نهایی چند سر مار را به سمت بازیکن می فرستد.این باس فایت در مقایسه با سایر غول های بازی درجه سختی کمی بالاتر از متوسط دارد، ولی هنوز هم یک باس چالشی به حساب می آید.

4) Bayle the Dread Dragon

مبارزه با Bayle the Dread Dragon در بسته الحاقی بازی Elden Ring

بین تمامی باس فایت های بسته الحاقی الدن رینگ، قطعا حضور Bayle the Dread Dragon رضایت بالایی را در بازیکنان به وجود می آورد. این باس فایت از ترکیب حملات آتش و رعد و برق استفاده می کند. در واقع اژدها به عنوان وجه سرگرم کننده و جذاب این بخش جایگاه درستی دارد.در فاز بعدی مبارزه اژدها در حین پرواز چیزی مثل رعد و برق پرتاب می کند که آسیب پذیری بالایی دارد. این باس فایت به دلیل داشتن موسیقی پس زمینه و هیجان بالای مبارزه در بین یکی از باس فایت های جذاب و پرطرفدار این بسته قرار می دهد.

3) Rellana Twin Moon Knight

مبارزه با Rellana Twin Moon Knight در بازی Elden Ring Shadow of the Erdtree

رلانا یکی از باس فایت های چالشی بسته الحاقی Shadow of the Erdtreeبه عنوان سدی محکم جلوی پیشوری بازیکنان را می گیرد. این باس فایت از نظر ظاهری شباهت زیادی با Rellana در بازی اصلی الدن رینگ دارد. رلانا برخلاف خواهر خود معمولا با یک شمشیر دوقلو حملات خود را انجام می دهد.
در طول فاز اول مبارزه، رلانا با استفاده از موج حملات شمشیر مقدار زیادی از سلامتی بازیکن را از بین می برد. پس از ورود به فاز دوم رلانا شمشیرهای خود را با استفاده از جادو و اتش مجهز کرده و حتی از جادوی ماه هم علیه بازکن استفاده می کند. تقریبا برای یادگیری الگوهای مبارزات این باس فایت زمان زیادی لازم است، اما بازیکنان با تلاش مداوم و زمان بندی دقیق می توانند رلانا را شکست دهند.

2) Commander Gaius

مبارزه با Commander Gaius در بازی Elden Ring Shadow of the Erdtree

فرمانده گایاس یکی از باس فایت های فوق العاده سخت این DLC چالش های زیادی برای بازیکن به وجود می آورد. این باس فایت به سه روش مختلف پرتاب نیزه، حمله گزار و جادوی جاذبه مکررا بازیکنان را در معرض چالش قرار می دهد. این باس فایت در حملات نزدیک  با نیزه و در حملات دور از ترکیب گزار و یا جادوی جاذبه برای پرتاب سنگ استفاده می کند.
حملات ترکیبی این باس فایت حتی برای پرو پلیرهای الدن رینگ هم کمی سخت است. بازیکنان می توانند با احضار اسب تورنت در بازی بخشی از سلامتی خود را ریکاوری کنند. بهتر است برای مبارزه با این باس فایت از آیتم هایی مثل Bloodhound Step ash of war استفاده کنید.

1) Promised Consort Radahn

مبارزه با Promised Consort Radahn در بسته الحاقی الدن رینگ

غول مرحله آخر بهترین لقبی  است که برای باس فایت Promised Consort Radahn می توان در نظر گرفت. این باس فایت پس از شکست اول خود در بازی اصلی حالا با ظاهر جدید وارد میدان مبارزه می شود. غول مرحله آخر در طول دو فاز حمله خود از شمشیر های نمادین بازی به همراه جادوی جاذبه علیه بازیکن استفاده می کند. در فاز اول مبارزه باس فایت Radahn از قدرت پاهای خود برای سوایپ سریع و حمله به بازیکنان استفاده می کند. در فاز دوم با استفاده از جادوی Miquella انفجار، تله پورت و حملات گسترده تری را انجام می دهد. به همین دلیل برای پیروزی در مقابل آن باید استراتژی های حمله را به طور مرتب تمرین کنید.

جمع بندی

الدن رینگ به عنوان یکی از بازی های چالش برانگیز دو دهه اخیر، پای خود را فراتر از سایر بازی های سولز لایک از جمله سری دارک سولز و Sekiro می گذارد. برخلاف بسیار از بازی های نسل جدید تنها یک بروز رسانی در بازی انجام نشده و با دنیای جدید از کاراکتر های الدن رینگ و باس فایت های جذاب این سری طرف هستیم. در این مقاله سعی کردیم 10 تا از بهترین و سخت ترین باس فایت های مبارزاتی بسته الحاقی الدن رینگ را معرفی کنیم. به هر جهت، شاهکار میازاکی تا مدت های ذهن گیمرها علاقمند به این سبک را درگیر می کند. از طرفی با یک نگاه کلی بسته الحاقی بازی Elden Ring ارزش بارها تجربه را خواهد داشت.

مطالب مرتبط

سوالات متداول در رابطه با این محتوا

آسان ترین باس فایت های بسته الحاقی الدن رینگ کدام است؟

هیولای جهش یافته Divine Beast Dancing Lion یکی از آسان ترین باس فایت DLC الدن رینگ است که چالش خاصی ندارد.

۱
2. کدام باس فایت های بسته الحاقی بازی Elden Ring درجه سختی متوسط دارند؟

باس فایت های Romina، آواتار و The Putrescent Knight جزو باس فایت های متوسط این بازی محسوب می شوند.

۲
خت ترین باس فایت DLC الدن رینگ کدام است؟

فرمانده گایاس و فرم قدیمی Promised Consort Radahn یکی از سخت ترین باس فایت های این بازی و تقریبا شکست ناپذیر هستند.

۳
arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.