داستان بازی Call of Duty Modern Warfare III
یحیی رحیمی

دلیل کیفیت ضعیف داستان بازی Modern Warfare III مشخص شد

یحیی رحیمی 19 آبان 1402 بدون دیدگاه
379 بازدید

بازی Call of Duty Modern Warfare III امروز رسما منتشر می‌شود. کمپین داستانی ضعیف مدرن وارفر 3، امتیازهای اندکی از سوی رسانه‌ها دریافت کرد و مورد انتقاد قرار گرفت. گزارش تازه‌‌ای نشان می‌دهد که کمپین داستانی در مدت اندکی توسعه یافته است و برنامه‌ای برای تولید آن وجود نداشته است.

بلومبرگ گزارش داد که ساخت کمپین داستانی هر بازی کالاف دیوتی به‌طور میانگین، سه سال زمان می‌برد. این در حالی است که حالت داستان Call of Duty Modern Warfare III در طی یک سال و نیم و حتی کمتر از آن ساخته شده است. بازه زمانی کوتاه توسعه، استرس زیادی برای سازندگان ایجاد کرده است و بسیاری امیدوار بودند که پس از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، ضعف‌های کمپین به‌حساب آنها گذاشته نشود.

از آنجایی که بازی بسیار سریع ساخته شده، سازندگان مجبور شده‌اند تا شیفت‌های طولانی کار کنند و حتی شب‌ها و آخر هفته را هم به توسعه بازی اختصاص دهند. چنین تصمیم‌گیری باعث‌شده تا سازندگان به این باور برسند که مدیریت اکتیویژن، هیچ اهمیتی به نظرات آنها نمی‌دهد. اعضای استودیو Sledgehammer هنگام ساخت بازی Call of Duty Vanguard نیز با وضعیت مشابهی روبه‌رو شدند و از اینکه نظرات آنها شنیده نمی‌شود، به‌شدت ناراحت بودند.

داستان بازی Call of Duty Modern Warfare IIIچالش‌های ساخت Call of Duty Modern Warfare III

مسئله دیگری که باعث آزار کارمندان شده، نظارت اعضای استودیو Infinity Ward بوده است. از آنجایی که این استودیو مسئول ساخت بازی مدرن وارفر است، قدم به قدم طراحی بازی جدید را کنترل کرده است. سازندگان بازی مجبور شده‌اند تا منتظر نظرات آنها بمانند و ببیند که کدام بخش بازی را باید تغییر دهند. روند ایجادشده به فرایند تولید ضربه زده است.

بلومبرگ مدعی است که بازی Modern Warfare 3 یک بسته الحاقی بوده است و قرار نبوده بخش داستانی داشته باشد. پس از اینکه برنامه‌های اکتیویژن تغییر می‌کند، مدرن وارفر 3 مطرح می‌شود و دی‌ال‌سی به یک بازی کامل تبدیل می‌شود. سخنگوی اکتیویژن این شایعات را رد کرده است. اما توسعه‌دهندگان زیادی گزارش را تائید کرده‌اند و گفته‌اند که برنامه‌ای برای تولید یک بازی کامل وجود نداشته است.

نکته قابل‌توجه آن است که داستان اصلی مدرن وارفر 3 قرار بوده حالت اسپین‌آف داشته باشد. وقایع داستان در کشور مکزیک جریان داشته است. اکتیویژن تابستان سال گذشته تصمیم می‌گیرد که دنباله مستقیم بازی Modern Warfare II را بسازد و ماکاروف را تبدیل به دشمن اصلی کند. تصمیم گرفته‌شده باعث شد تا تیم سازنده مجبور به توسعه کمپین جدید در طی یک سال شود و برنامه‌های قبلی را رها کند. نتیجه یک کمپین داستانی ضعیف بود که ایده‌های تازه آن، ضربه بیشتری به بازی وارد کرد.

منبع: GameSpot

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.