درآمد فروشگاه اپیک گیمز
یحیی رحیمی

فروشگاه اپیک گیمز پس از 5 سال فعالیت به سودآوری نرسیده است

یحیی رحیمی 17 آبان 1402 بدون دیدگاه
129 بازدید

جلسات دادگاهی اپیک گیمز علیه گوگل در جریان است و اطلاعات قابل‌توجهی در طی جلسات فاش شده است. استیو آلسیون مدیرکل اپیک گیمز در جایگاه شاهد قرار گرفت و اعلام کرد که فروشگاه اپیک گیمز هنوز به سودآوری نرسیده است. استور اپیک گیمز حدود پنج سال پیش با هدف رقابت با پلتفرم استیم شروع به کار کرد و استراتژی‌های مختلف آنها از جمله ارائه بازی رایگان و پخش سود بیشتر به ناشران هنوز نتیجه کافی را نداده است.

مدیرکل شرکت اپیک مدعی است که فروشگاه بازی کامپیوتر آنها هنوز در مرحله رشد است و به سودآوری نرسیده است. Epic Games Store یک فروشگاه دیجیتالی آنلاین است که در سال 2018 آغاز به کار کرد. اپیک به‌طور جدی وارد رقابت با استیم شد و حتی مدیرعامل این شرکت، هدف این فروشگاه را به چالش کشیدن ولو خواند. یکی از استراتژی‌ها برای جذب بازی‌سازها، پخش سود بیشتر است. در واقع استیم 30 درصد از سود بازی را برمی‌دارد، اما اپیک گیمز تنها دوازده درصد را دریافت می‌کند.

شرکت اپیک در طی چند سال اخیر تلاش کرده تا تعدادی از بازی‌های کامپیوتر را انحصاری کند. این تصمیم با واکنش منفی گیمرها مواجه شده است. در واقع اپیک گیمز مجبور شده تا مبالغ زیادی را برای انحصاری کردن بازی‌ها بپردازد. برای نمونه آنها حدود 146 میلیون دلار برای انتشار انحصاری بازی Borderlands 3 پرداختند. این مبلغ برای انحصار بازی به مدت شش ماه پرداخت شد. بازی‌هایی که با انحصار یک‌ساله منتشر می‌شوند، هزینه بیشتری دارند.

درآمد فروشگاه اپیک گیمزوضعیت درآمد فروشگاه اپیک گیمز

تیم سوینی، مدیرعامل اپیک گیمز در سال 2021 اعلام کرد که فروشگاه دیجیتالی آنها به سودآوری نرسیده است. این روند در سال 2023 ادامه دارد و حدود پنج سال پس از آغاز به کار فروشگاه، اپیک هنوز سودی از آن دریافت نکرده است. اپیک گیمز ماه گذشته بیش از هشت‌صد نفر از کارمندان خود را اخراج کرد. مدیرعامل آن زمان اعلام کرد که آنها هزینه‌ای بیشتری نسبت به درآمد انجام داده‌اند و لازم است که نیروی کار خود را متمرکز کنند و از هزینه‌های اضافه بکاهند.

اپیک گیمز در طی چند سال اخیر سعی کرده تا با ارائه بازی‌های رایگان، تعداد کاربران خود را افزایش دهد. آنها بازی GTA V را به‌صورت رایگان منتشر کردند که تأثیر قابل‌توجهی در افزایش تعداد کاربران داشت. اما افزایش تعداد کاربران به سودآوری منتهی نشده است. به نظر می‌رسد که گیمرها همچنان خرید از استیم را به فروشگاه اپیک گیمز ترجیح می‌دهند. بسیاری از قابلیت‌های اندک این فروشگاه و انحصاری کردن بازی‌ها رضایت ندارند و همچنان پلتفرم ولو را بهتر می‌دانند.

منبع: GameSpot

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.