فیلم لایو اکشن زلدا Zelda
یحیی رحیمی

فیلم لایو اکشن زلدا با همکاری سونی و نینتندو ساخته می‌شود

یحیی رحیمی 17 آبان 1402 1 دیدگاه
103 بازدید

شرکت نینتندو رسماً از ساخت فیلم لایو اکشن افسانه زلدا با همکاری سونی پیکچرز خبر داد. ساخت فیلم توسط شرکت آراد پروداکشنز با مدریت آوی آراد از مدیران و پایه‌گذاران مارول استودیو ساخته می‌شود. کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس فیلم The Legend of Zelda معرفی شده است و تولید فیلم هنوز وارد مرحله جدی نشده است.

بیش از پنجاه‌درصد از بودجه فیلم زلدا توسط نینتندو تأمین می‌شود و بخش دیگر نیز بر عهده شرکت سونی پیکچرز اینترتینمنت است. این اولین همکاری رسمی سونی و نینتندو در یک پروژه سینمایی است و به نظر می‌رسد که مدیران نینتندو از موفقیت‌های سونی پیکچرز در زمینه اقتباس سینمایی از بازی‌های ویدیویی رضایت دارند.

شیگرو میاموتو با انتشار توییت تازه‌ای در مورد فیلم زلدا صحبت کرد: «من میاموتو، چندین سال است که با همکاری آوی آراد در حال کار روی فیلم لایو اکشن افسانه زلدا هستم، فردی که تابه‌حال فیلم‌های مانگا بسیار موفقی ساخته است. من از آوی آراد درخواست کردم تا در تهیه فیلم با هم همراه شود. حال می‌توانیم رسماً اعلام کنیم که تولید فیلم را آغاز کرده‌ایم و نینتندو فعالانه در این فرایند شرکت دارد. تکمیل ساخت مدتی طول خواهد کشید، اما امیدوارم که زودتر موفق به تماشا آن شویم.»

فیلم لایو اکشن زلدا Zeldaفیلم اقتباسی افسانه زلدا

آراد تولیدکننده پروژه‌های موفقی در طی سال‌های اخیر بوده است. فیلم‌هایی مانند Into the Spider-Verse و No Way Home از جمله پروژه‌های اخیر وی هستند. او همچنین در حال کار روی فیلم Borderlands است و به پروژه‌های اقتباسی از ویدیوگیم آشنایی کامل دارد. کارگردانی فیلم زلدا طبق گفته‌ها بر عهده وس بال است. او کارگردان فیلم The Maze Runner است و تابه‌حال چندین فیلم موفق ساخته است. سونی پیکچرز در این پروژه، مسئول پخش و اکران فیلم در سینماها است و بخشی از بودجه ساخت را تأمین می‌کند.

خبرگزاری ددلاین اطلاع داد که درک کانلی، نویسنده فیلم دنیای ژوراسیک، مشغول نگارش فیلم‌نامه افسانه زلدا است. میاموتو در توییت تازه‌اش اشاره کرد که چندین سال است در حال تلاش برای تولید فیلم هستند و به نظر می‌رسد که زودتر از انتظارها قادر به تماشای آن خواهیم بود. طرفداران نینتندو و Zelda از خبر جدید استقبال کردند. موفقیت فیلم سوپر ماریو باعث شد تا بسیاری از جمله سازندگان بازی Zelda Tears of the Kingdom درخواست ساخت فیلم اقتباسی را کنند.

سال گذشته گزارشی منتشر شد که بر اساس آن، نینتندو ساخت یک انیمیشن سریالی از زلدا که توسط نتفلیکس ساخته می‌شد را لغو کرده است. در حال حاضر مشخص نیست چه فردی نقش لینک را بازی خواهد کرد و اینکه داستان کدام بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. منتظر اطلاعات تکمیلی در طی ماه‌های آتی باشید.

منبع: IGN

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه
  • Avatar

    Shayan

    مهمان

    یه فاجعه‌ دیگه

    پاسخ دهید