الن ویک 2‌ سایلنت هیل رزیدنت اویل 2
یحیی رحیمی

الگوبرداری الن ویک 2 از سایلنت هیل و رزیدنت اویل 2 تایید شد

یحیی رحیمی 27 مهر 1402 بدون دیدگاه
92 بازدید

کایل راولی، کارگردان بازی Alan Wake 2 در طی مصاحبه‌ای تازه در مورد نحوه خلق فضای ترسناک و ویژه بازی صحبت کرده است. او می‌گوید که آن‌ها از سبک طراحی اتمسفر بازی سایلنت هیل استفاده کرده‌اند و در عین حال بازی Resident Evil 2 و موفقیت آن باعث شده تا الن ویک 2 را به‌سوی ژانر ترسناک و بقا ببرند.

راولی در مورد سبک القاء حس وحشت الن ویک 2 گفت: «ما به‌نوعی از ترس علاقه داشتیم که اتمسفر و صدا به آرامی این حس را منتقل کنند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی‌های ما فضاسازی است و آن را به پرش ترسناک (جامپ اسکر) ترجیح می‌دهیم.» او در ادامه افزود که مجموعه بازی سایلنت هیل تأثیر زیادی روی آن‌ها گذاشته است. آن‌ها همچنین از حس ترس و بقا بازی رزیدنت اویل هم کمک گرفته‌اند و این بازی منابع الهام زیادی دارد.

کارگردان الن ویک 2 در مورد سایلنت هیل گفت: «فضاسازی مجموعه بازی سایلنت هیل و حس وحشتی که به آرامی شدت می‌گیرد، یکی از مراجع کلیدی برای ما بود. ما یک تجربه ترسناک روان‌شناختی می‌خواستیم و طراحی صدا باید طوری می‌بود که جریان ذهنی قهرمان داستان بازتاب یابد. می‌دانید مکان تاریک در واقع بازنمودی از ذهن اوست و اهریمنانی موجود در این مکان هم به این شکل طراحی شده‌اند و به منظور ایجاد یک واکنش احساسی در بازی‌کننده قرار داده شده‌اند. حس پارنویا و ناپایداری ذهنی، المان‌های مهم و پایه و اساس طراحی بازی هستند.»

الن ویک 2‌ سایلنت هیل رزیدنت اویل 2منابع الهام بازی الن ویک 2

وی در ادامه به بازی Resident Evil 2 و بازسازی آن اشاره کرد و گفت: «آن زمان که مشغول ایده‌پردازی برای الن ویک 2 بودیم، کپکام رزیدنت اویل 2 را منتشر کرد. قابلیت بازی برای مدرنیزه کردن یک اثر کلاسیک بیست ساله و استقبال شگفت‌انگیز از آن باعث شد تا اعتماد به نفس کافی برای تغییر ژانر را پیدا کنیم.» راولی معتقد است که موفقیت رزیدنت اویل 2 منجر به آن شد که ژانر ترسناک و بقا را بیشتر بکاوند و به سوی آن قدم بردارند.

کارگردان Alan Wake 2 در پایان صحبت‌هایش گفت: «خوشبختانه پس از آنکه بازی Control منتشر شد، ناشران توجه بیشتری به عناوین تک‌نفره داستانی نشان دادند. همچنین بازی‌های ترسناک مثل ریمیک رزیدنت اویل 2 و فیلم‌های A24 هم رو به رشد بودند. این تجربه‌ها در کنار اینکه حق انتشار بازی به ما برگشت باعث شد تا همه‌چیز برای ساخت دنباله جور شود و ما در این مورد بسیار خوشحال هستیم.» راولی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اشاره کرد که رمدی مدت‌ها به دنبال ساخت یک بازی با چند پروتاگونیست یا شخصیت اصلی بوده است و همچنین بخش نبرد بازی الن ویک 2 تفاوت قابل‌توجهی با الن ویک 1 دارد.

بازی الن ویک 2 روز 27 اکتبر (پنجم آبان) برای ایکس‌باکس سری، کامپیوتر و پلی‌استیشن 5 منتشر می‌شود.

منبع: GamingBolt

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.