ارحام ادبخواه

مدیرعامل Unity پس از انتقادات از سمت خود کنار رفت

ارحام ادبخواه 19 مهر 1402 بدون دیدگاه
77 بازدید

جان ریسیتیلو که از سال 2014 مدیرعامل شرکت صاحب امتیاز موتور گرافیکی یونیتی بوده، پس از حاشیه‌های روزهای اخیر از سمت خود استعفا داد. مدیرعامل سابق شرکت EA به خاطر طمع Unity در مسائل مالی، در روزهای اخیر حسابی مورد انتقاد قرار گرفته بود.

جان ریسیتیلو که رئیس سابق شرکت الکترونیک آرتز به شمار می‌رود، از سال 2013 وارد شرکت سازنده موتور گرافیکی Unity شد و از همان زمان سمت مدیرعامل این شرکت را برعهده گرفت. اما حالا و حدود یک دهه بعد، حاشیه‌های به وجود آمده در مورد طمع مالی باعث شد که این فرد از مقام خود کنار برود و اسعتفا دهد. این فرد با اتخاذ تصمیم‌های عجیب و غریب باعث شده که بود یونیتی درگیر حاشیه‌های زیادی شود.

اما ماجرا از کجا شروع شد؟ چند وقتی بود که استفاده از موتور گرافیکی Unity با هزینه فزاینده‌ای همراه شده بود تا توسعه دهندگان موظف شوند هزینه بیش‌تری به شرکت مبدا بپردازند. همین موضوع حسابی صدا توسعه دهندگان را درآورد تا آن‌ها به صورت علنی به اعتراض بپردازند و حاشیه‌های زیادی را برای Unity و عوامل آن به وجود آورند. هرچند که پس از این اعتراضات یک سری اصلاحات روی روند کار اعمال شد، اما کافی نبود تا شاهد کناره‌گیری مدیرعامل Unity باشیم.

در ادامه همین رویدادها جیمز وایتهرست که رئیس سابق موسسه IBM به شمار می‌رود به مدیرعامل موقت موتور گرافیکی یونیتی تبدیل شد تا زمام کار را فعلا به دست بگیرد. علاوه بر این رولوف بوتا که پیش از این مدیر مستقل ارشد هیئت مدیره یونیتی بود به عنوان رئیس جدید شرکت منصوب شد. به نظر می‌رسد که هیئت مدیره جدید این شرکت افراد کار بلدی را شامل می‌شود تا آینده خوبی را برای آن متصور باشیم.

موتور گرافیکی یونیتی

مدیرعامل سابق EA از سمت خود کناره‌گیری کرد

اما ریسیتیلو پس از اسعتفا از سمت خود چنین گفت:«به دست گرفتن رهبری یونیتی برای نزدیک به یک دهه و خدمت به کارمندان، مشتری‌ها، توسعه دهنده‌ها، همکاران و تمام افرادی که در رشد شرکت سهیم بوده‌اند، یک امتیاز بزرگ بوده است. من نسبت به حمایت از یونیتی پس از این تغییرات و موفقیت‌های احتمالی آینده حسابی مشتاق هستم.»

جان ریسیتیلو اعتقاد دارد با وجود رئسای جدید و با تجربه، موتور گرافیکی یونیتی در دستان قابل اطمینانی قرار دارد تا موفقیت آن‌ها در آینده تضمین شده باشد. این فرد مطمئن است که با ادامه دادن این روند خوب همه سود خواهند کرد تا هم توسعه دهندگان عمکلرد بهتری داشته باشند و هم گیمرها به تجربه بازی‌های بهتری بپردازند.

همین ماه پیش بود که شرکت سازنده موتور گرافیکی یونیتی تصمیم عجیبی گرفت. با توجه به این تصمیم، هر بار که یک نفر اثری را نصب کند که با استفاده از این یونیتی ساخته شده، استودیو سازنده بازی موظف است که پول مشخصی را به خود یونیتی بپردازد. بدین ترتیب توسعه دهنده‌ها پول زیادی را از دست می‌دادند و باید با هر بار نصب شدن ساخته خود روی یک سیستم، پول مشخصی را تسلیم شرکت موتور گرافیکی Unity می‌کردند. اما خوشبختانه با تصحیح برنامه‌ها و کنار رفتن جان ریسیتیلو، دیگر این مشکل وجود ندارد و همه چیز به حال سابق باز خواهد گشت.

شما در مورد استعفا مدیرعامل Unity و آینده این شرکت چه فکر می‌کنید؟ نظرات خود را با تیم پارسی گیم و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: VideoGamesChronicles

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.