دانلود زیرنویس فارسی بازی Sherlock Holmes Chapter One
تبلیغ Mafia City بازی God of War
یحیی رحیمی

کپی‌برداری توسعه‌دهنده Mafia City از بازی God of War با انتقادات گسترده روبه‌رو شد

یحیی رحیمی 10 آذر 1400 1 دیدگاه

بدون شک بازی Mafia City و آگهی‌های تبلیغاتی مربوط به آن را در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید. استودیو Yotta Games که مسئولیت توسعه و انتشار بازی مافیا سیتی را برعهده دارد، این آگهی‌ها را به نحوی تولید کرده است که باعث محبوبیت کاذب بازی و وایرال شدن آن شده است. این شرکت بازی‌سازی اخیراً کمپین تبلیغاتی تازه‌ای را برای تبلیغ بازی موبایل Chief Almighty آغاز کرده که موجب انتقادات گسترده شده است. پوسترهایی کپی شده از بازی‌های Far Cry 3، God of War‌ و Horizon Zero Dawn واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشته است.

پوسترهای تبلیغاتی منتشرشده را می‌توان در بهترین حال ممکن، هجو و شوخی با بازی اصلی نامید. کوری بارلوگ، کارگردان بازی God of War، از جمله افرادی است که با پوسترهای طراحی‌شده شوخی کرده است. یکی از کاربران توییتر از وی پرسیده است که آیا خرید گاد آو وار در تخفیف‌های آخر سال را پیشنهاد می‌کند؟ وی در جواب، پیشنهاد کرده است که این بازی جدید را تجربه کند‍ و همچنین تصویری از آگهی تبلیغاتی Chief Almighty را منتشر کرده که کپی ناشیانه از پوستر بازی گاد آف وار به حساب می‌آید.

تبلیغ Mafia City‌ بازی God of War

دانیل احمد از تحلیل‌گران صنعت بازی با انتشار تصاویر مقایسه‌ای، کپی‌برداری بازی Mafia City‌ از عناوین پرطرفدار را نمایش داده است. ازآنجایی‌که چنین تصاویری دارای حق کپی‌رایت نیستند و نه از نام بازی‌های اصلی استفاده شده و نه شخصیت‌های این بازی؛ واضح است که نمی‌توان پرونده‌ی حقوقی علیه شرکت Yotta Games به راه انداخت. این شرکت مدت‌هاست از حربه‌های مختلفی برای کشاندن علاقه‌مندان بازی به سوی مافیا سیتی استفاده می‌کند و آگهی‌های تبلیغاتی دروغین برای تبلیغ بازی‌هایش استفاده می‌کند.

تبلیغات بحث‌برانگیز بازی‌های موبایل

مشکل تبلیغات دروغین بازی‌های موبایل چند سالی است به سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. اخیراً یکی از همین کاربران، بازی بر اساس تبلیغات موجود ساخته بود تا بالاخره یکی از این تبلیغ‌ها به واقعیت تبدیل شود. بارها آگهی‌هایی را دیده‌ایم که یک قهرمان را نشان می‌دهد که باید شاهزاده‌ای را نجات دهد و با دریافت بازی می‌بینیم که هیچ‌کدام از تبلیغ‌ها واقعی نبوده‌اند. واضح است که این استراتژی به‌خوبی عمل می‌کند و پوسترهای کپی شده بازی Chief Almighty به وایرال شدن بازی و انتشار مطالب مختلفی در مورد آن کمک کرده است.

اگرچه انتشار چنین پوسترهای کپی‌شده از سوی توسعه‌دهنده بازی Mafia City از نظر اخلاقی قابل‌قبول نیست، اما خوشبختانه افرادی مانند کوری بارلوگ با دید طنز و شوخی به این تصاویر نگاه می‌کنند و آن را چندان جدی نمی‌گیرند. نظر شما چیست؟

منبع: TheGamer

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه
  • Mpg

    مهمان

    ب نظر من توی گرافیک افتضاحع

    پاسخ دهید


Adv
Adv