دانلود زیرنویس فارسی بازی GTA III
Team Spirit Dota 2
یحیی رحیمی

Team Spirit قهرمان مسابقات اینترنشنال بازی Dota 2‌ شد

یحیی رحیمی 25 مهر 1400 بدون دیدگاه

مسابقات اینترنشنال بازی Dota 2 پس از هفته‌ای مهیج و مسابقات جذاب بالاخره به پایان رسید و تکلیف برنده و جایزه 18 میلیون دلاری تیم اول مشخص شد. اگر چه قبل از مسابقات، تنها 1.43 درصد، قهرمانی Team Spirit را پیش‌بینی کرده بودند، اما این تیم توانست با شکست رقیب‌های سرسخت به فینال برسد و در رقابتی نفس‌گیر، تیم PSG LGD‌ را شکست و پس از یک دهه، جایزه بزرگ رقابت‌های دوتا 2‌ را به اروپا شرقی ببرد.

Team Spirit که در سال 2015 و در روسیه تشکیل یافت، متشکل از بازیکنان حرفه‌ای روسی و اکراینی است که توانست با شکست دادن حریف‌های قدر، خود را به فینال رقابت‌های اینترنشنال 2021 برساند. مسابقه فینال اسپیریت و PSG LGD کاملاً نفس‌گیر دنبال شد و اگر چه اسپیریت توانست دو مسابقه اول را ببرد و حتی در مسابقه دوم، 18 بار بازی‌کنان تیم حریف را حذف کند، اما LGD به خود آمد و توانست دو مسابقه بعدی را به نفع خود به پایان برساند. این باعث شد تا یکی از جذاب‌ترین فینال‌های چند سال اخیر را شاهد باشیم.

کار گرند فینال رقابت The International 10 به مسابقه پنجم کشید و اگر چه PSG LGD به دنبال کسب پیروزی و کامبک تاریخی بود، اما عملکرد مناسبی در بازی آخر نشان نداد و دقایق نهایی را نیز به دلیل بازی احساساتی و دور از منطق، به یک بازی یک‌طرفه تبدیل کرد. تیم روسی توانست با کسب پیروزی در جدال نهایی، جام قهرمانی و 18‌ میلیون دلار جایزه را دریافت کرد. جایزه کلی رقابت‌های امسال از مرز 40 میلیون دلار گذشت که در تاریخ ورزش‌های الکترونیک بی‌سابقه بود.

مسابقات اینترنشنال بازی Dota 2 دوتا 2

قهرمانی بازی Dota 2 با طعم 18 میلیون دلار پول!

داستان رسیدن Team Spirit‌ به فینال و کسب قهرمانی باورنکردنی بود. اگر چه تیم OG به دنبال دفاع از مقام قهرمانی بود، اما توسط اسپیریت حذف شد. این تیم همچنین Secret را نیز در فینال براکت پایین شکست داد که باورنکردنی بود. حذف تیم Secret اتفاق غم‌انگیزی برای رقابت‌های امسال بود و بازی‌کنان این تیم نیز ناراحتی خود را نشان دادند و باور نمی‌کردند که قرار نیست به فینال برسند. بسیاری باور داشتند که رقابت‌های بازی Dota 2 مشابه داستان سیندرلا بود که جام قهرمانی میان تیم‌های مختلف چرخید و در آخر به تیمی رسید که کسی انتظار قهرمانی آن را نداشت.

مسابقات اینترنشنال بازی Dota 2 قرار بود در شهر استکهلم سوئد برگزار شود که اجازه برگزاری از سوی فدراسیون ورزش کشور سوئد داده نشد، زیرا که این کشور، ورزش‌های الکترونیک را به عنوان یک ورزش نمی‌شناسد. این باعث شد تا رقابت‌ها در شهر بخارست کشور رومانی برگزار شود؛ اما افزایش نرخ ابتلا به کرونا باعث شد تا شرکت Valve، هزینه بلیت‌های خریداری‌شده را به طرفداران برگرداند و ترجیح داد مسابقات را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کند. در آخر نیز تست کرونا دو بازی‌کن مثبت شد که البته تأثیری روی برگزاری مسابقات نداشت.

قهرمانی Team Spirits در مسابقات اینترنشنال دوتا 2 باعث شد تا جام قهرمانی پس از یک دهه به اروپای شرقی بازگردد و یکی از شگفتی‌های بزرگ مسابقات امسال رقم بخورد. نظر شما در مورد قهرمانی اسپیریت چیست؟

منبع: TheGamer

مطالب مرتبط

سوالات متداول در رابطه با این محتوا

کدام تیم قهرمان مسابقات اینترنشنال 10‌ بازی Dota 2 شد؟

تیم Spirit از کشور روسیه با برد تیم PSG LGD موفق به دریافت جایزه 18 میلیون دلاری رقابت‌های امسال شد.

۱

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Adv
Adv