دانلود زیرنویس فارسی بازی Kena Bridge of Spirits
فیفا 22
یحیی رحیمی

الکترونیک آرتز برای تمدید قرارداد با فیفا باید یک میلیارد دلار بپردازد

یحیی رحیمی 22 مهر 1400 بدون دیدگاه

الکترونیک آرتز در طی روزهای اخیر، سیگنال‌های متفاوتی به سوی طرفداران مجموعه بازی FIFA‌ فرستاده و به نظر می‌رسد که این مجموعه ورزشی سی ساله با اسم تازه‌ای شناخته خواهد شد. شرکت EA با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی از بررسی احتمال تمدید لایسنس خود با فدراسیون جهانی فوتبال خبر داد و بر اساس گزارش تازه‌ای، این فدراسیون درخواست پرداخت یک میلیارد دلار برای واگذاری حق استفاده از اسم فیفا و مسابقات جام جهانی را دارد؛ درخواستی که فعلا از سوی مدیران EA Sports قبول نشده است.

بنابر گزارش نیویورک تایمز، تنش میان مدیران الکترونیک آرتز و فیفا بالا گرفته و چندین مشکل اساسی در مسیر رسیدن به توافق وجود دارد که باید حل شود. اولین و بزرگ‌ترین مسئله، هزینه بسیار بالاست. فیفا هزینه خرید لایسنس رقابت‌های جام جهانی و اسم خود را دو برابر کرده و درخواست یک میلیارد دلار را برای چهار سال دارد. اگرچه الکترونیک آرتز درآمد بسیار زیادی از مجموعه بازی FIFA دارد، اما پرداخت چنین مبلغی، باعث کاهش شدید سود نهایی خواهد شد و از نظر مالی منطقی نخواهد بود.

فیفا الکترونیک آرتز

قطع همکاری الکترونیک آرتز با فیفا

دیگر مشکل نیز در مورد بندهای قرارداد است. فیفا تنها حق استفاده از اسم، لوگو و رقابت‌های جام جهانی را به قیمت یک میلیارد دلار خواهد فروخت و هزینه دیگر تورنمنت‌ها و ویدیو کلیپ‌ها که از اسم فدراسیون جهانی هنگام ساخت آن‌ها استفاده می‌شود، باید به صورت جداگانه پرداخت شود. مدیران EA به‌هیچ‌وجه چنین بندهایی را قبول ندارند و از سوی دیگر، قطع همکاری با فدراسیون فیفا نیز به معنی حذف اسم بازی از رقابت‌های جهانی مانند یورو و جام جهانی است که در نهایت باعث محدودیت رشد بازی خواهد شد.

بنابر گزارش، الکترونیک آرتز باید تا آخر سال میلادی تصمیم بگیرد و قرارداد را نهایی کند، پس از این مدت دیگر هیچ توافقی میان این دو گروه وجود نخواهد داشت. EA همچنان به مذاکرات ادامه می‌دهد، اما گزینه‌های دیگر مانند ثبت اسم تجاری EA Sports FC را امتحان کرده و باور دارد که تغییر اسم بازی، تأثیر چندان زیادی روی فروش بازی نخواهد گذاشت. تغییر اسم می‌تواند میزان هزینه‌ها را نیز کاهش دهد و خوش‌بینی آن‌ها نیز ناشی از وضعیت نامناسب کونامی و نبود رقیب قدر است. بازی eFootball یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های تاریخ ویدیو گیم را تجربه کرد و این در حالی است که فروش FIFA 22 در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

EA به تازگی قرارداد خود را با FIFPRO تمدید کرده و می‌تواند از اسم و چهره تمامی بازیکنان استفاده کند. تمدید این قرارداد، اطمینان خاطری برای مدیران EA Sports بود که گزینه قطع همکاری با فیفا را جدی‌تر دنبال کنند. در صورتی که مذاکرات در طی چند ماه آینده به نتیجه نرسد، احتمال تغییر اسم بازی FIFA حتمی می‌شود. نظر شما چیست؟‌

منبع:‌TheGamer

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Adv
Adv