گیفت کارت رو از وبسایت مطمئن و ایمن بخرید
گیفت کارت رو از وبسایت مطمئن و ایمن بخرید
گیفت کارت استور یک فروشگاه آنلاین برای خرید انواع گیفت کارت PSN، خرید استیم والت، ایکس‌باکس لایو ، گیفت کارت اپل و گوگل و دیگر سرویس‌های بازی است که بستری ایمن را برای شما فراهم کرده تا با خیال راحت بتوانید به بازی‌های مختلف دسترسی داشته باشید.در تمام ساعات شبانه روز پاسخگوی شما هستیم.

گیفت کارت رو از وبسایت مطمئن و ایمن بخرید

جایگاه پست تبلیغاتی
ما یک تبلیغات خاص به شما پیشنهاد داده ایم که می توانید روی آن کلیک کرده و وارد سایت فوق شوید.

جایگاه پست تبلیغاتی

گیفت کارت پلی استیشن | بهترین قیمت | تحویل آنی
گیفت کارت پلی استیشن | بهترین قیمت | تحویل آنی
با خرید گیفت کارت پلی استیشن می‌توانید اکانت PSN خود را شارژ کرده و به تمامی بازی های این سرویس، به خصوص بازی های تخفیف خورده دسترسی داشته باشید. پس هم اینک خود را برای اولین خرید و تجربه کار با بهترین بازی‌ها آماده کنید.

گیفت کارت پلی استیشن | بهترین قیمت | تحویل آنی

ps5-dualsense
Avatar

عمر مفید آنالوگ های دسته‌ی PS5 حدود 417 ساعت تخمین زده شده است

علی رحمانیان 4 اسفند 1399 بدون دیدگاه 250 بازدید

یکی از مشکلات بزرگ کنسول‌ها که طی چندین نسل گریبان گیر بازیکنان شده، مشکل دریفت کنترلرهای آن‌هاست. دریفت به حالتی می‌گویند که آنالوگ کنترلر از مکان اصلی خود دچار لغزش بشود و به جهات مختلف حرکت کند. این مشکل در کنسول‌های Nintendo Switch، پلی استیشن 5 و Xbox Series X/S هم به قوت قبل پابرجا بوده و حتی پای شرکت‌های Sony و Nintendo را به دادگاه‌های حقوقی کشانده است. کانال فناوری و تکنولوژی iFixit اخیراً عملکرد دسته‌ی DualSense را موردبررسی قرار داده و به بیان علت دریفت این کنترلر پرداخته است.

طبق آنالیز منتشرشده از کانال iFixit، کنترلر دوال سنس PS5 دقیقاً از همان مواد اولیه‌ای استفاده کرده است که در دسته‌های PS4، کنسول‌های Xbox و Nintendo Switch به‌کاررفته‌اند. شرکت ALPS که تولیدکننده‌ی این قطعات است، در برگه‌ی اطلاعات این کنترلرها ذکر کرده است که عمر مفید آنالوگ آن‌ها چیزی حدود دو میلیون چرخش پتانسیومتری و پانصدهزار بار عملکرد فشار بر دکمه‌ها است.

بر اساس گزارش‌های کانال iFixit، کنرلرهای دوال سنس به‌طور متوسط ۴۱۷ ساعت عمر مفید دارند و بعد از آن به‌صورت تدریجی با مشکلاتی مواجه می‌شوند، البته این عدد به عواملی مثل نوع بازی‌هایی که انجام می‌دهید و دکمه‌هایی که بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنید هم بستگی دارد. همان‌طور که انتظار می‌رود مشکلات آنالوگ دسته‌ی دوال سنس فقط بعد از گذشت این ۴۱۷ ساعت است که شکل جدی به خود می‌گیرند، البته عوامل بیرونی مثل گردوخاک و صدمات فیزیکی هم در تسریع این امر مؤثر هستند.

An-analog-stick

با توجه به این تحلیل، می‌توان برداشت کرد که عمر مفید دسته‌های دوال سنس بسیار کوتاه است؛ تصور کنید بازیکنی روزانه دو ساعت از این کنترلر استفاده می‌کند، دراین‌صورت کمتر از هفت ماه طول می‌کشد تا عمر مفید دسته تمام شود! همین موضوع هم شکایت خیلی از بازیکنان را به همراه داشته و شرکت سونی را با پرونده‌های قضایی مواجه کرده است، بااین‌حال هر چه از عرضه‌ی کنسول PS5 بیشتر می‌گذرد به طبع گزارش خرابی دسته‌های آن‌هم بیشتر می‌شود و باید دید که سونی در این رابطه چه واکنشی نشان خواهد داد.

منبع: GamingBolt

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.


Adv
Adv