اعتصاب بازیگران تولید GTA 6
یحیی رحیمی

مدیرعامل تیک‌تو: اعتصاب بازیگران صدمه‌ای به تولید GTA 6‌ نمی‌زند

یحیی رحیمی 18 آبان 1402 بدون دیدگاه
345 بازدید

مدیرعامل شرکت تیک‌تو معتقد است که اعتصاب احتمالی بازیگران ویدیوگیم لطمه‌ای به تولید GTA 6 وارد نخواهد کرد. اعضای اتحادیه بازیگران آمریکایی تصمیم گرفته تا موج اعتصاب را به بازی‌های ویدیویی بکشاند. 98.32 درصد از اعضا موافق اعتصاب هستند و ممکن است که بازیگران شاغل در حوزه ویدیوگیم تا زمان برآورده شدن خواسته‌ها، دست از کار بکشند.

گفتنی است اتحادیه بازیگران آمریکایی امروز اعلام کرد که به نتیجه رسیده‌اند و به اعتصاب پایان می‌دهند. البته هیچ نتیجه‌ای در زمینه ویدیوگیم کسب نشده است و همچنان احتمال بروز اعتصاب سراسری وجود دارد. در صورتی که مذاکرات میان اتحادیه با ناشران بازی‌های ویدیویی به نتیجه نرسد، اعتصاب سریعاً شروع خواهد شد. مذاکرات از اکتبر سال 2022 با چندین ناشر بزرگ از جمله اکتیویژن، الکترونیک آرتز، اپیک گیمز و تیک‌تو آغاز شده است.

مذاکرات تا به امروز نتیجه‌بخش نبوده‌اند و اتحادیه مدعی است که راه‌حلی برای تعدادی از مشکلات اساسی وجود ندارد. بازیگران شاغل در ویدیوگیم معتقدند که دستمزدها با توجه به نرخ تورم افزایش نیافته‌اند. آنها همچنین درخواست کنترل استفاده از هوش مصنوعی را دارند و هیچ شرکتی نباید با استفاده از هوش مصنوعی، صدای آنها را بازسازی کنند. چندین استودیو بازی‌سازی و فیلم‌سازی از صدای بازیگران بدون اجازه استفاده کرده‌اند که با واکنش‌های جدی همراه شد.

استراوس زلنیک، مدیرعامل شرکت Take-Two Interactive‌ در اجلاس مالی اخیر به احتمال بروز اعتصاب واکنش نشان داد. او می‌گوید که در تلاش هستند تا به توافق دست پیدا کنند و مذاکرات این ماه از سر گرفته می‌شود. او تأکید کرد که مذاکرات روی تولید بازی‌های آنها و به‌خصوص تولید GTA 6 تأثیری نخواهد گذاشت.

اعتصاب بازیگران تولید GTA 6تولید بازی GTA 6

مدیرعامل تیک‌تو در طی جلسه پرسش و پاسخ به سؤال مهمی پاسخ داد. یکی از سرمایه‌گذاران از وی پرسید: «اگر صدا بازیگرها اعتصاب کنند، آیا روند تولید بازی بعدی جی تی ای در راک‌استار کند می‌شود؟ آیا راک‌استار قراردادی بسته که به بازیگران اجازه دهد تا در حین اعتصاب هم به کار ادامه دهند؟» زلینک در پاسخ گفت‌: «مذاکرات هفته آینده از سر گرفته می‌شود. ما خوش‌بین هستیم و برای تمامی کارمندان و روابط کاری عالی احترام قائل هستیم و امیدواریم که به توافقی برسیم که به نفع همه باشد.»

او در ادامه افزود: «در صورتی که مذاکرات خوب پیش نروند، ما کاملاً از عواقب آن محفوظ هستیم.» این گفته نشان می‌دهد که پروژه‌های بعدی از جمله تولید GTA 6 حتی در صورت اعتصاب سراسری بازیگران هم ادامه خواهد یافت. راک‌استار گیمز روز گذشته تاریخ پخش تریلر معرفی GTA 6 را اعلام کرد. اوایل ماه دسامبر قادر به دریافت و تماشا اولین تریلر رسمی خواهیم بود.

منبع: VGC

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.