تعداد بازی‌کنان Fortnite فورتنایت
یحیی رحیمی

بزرگ‌ترین روز تاریخ Fortnite با 45 میلیون نفر بازی‌کن آنلاین رقم خورد

یحیی رحیمی 15 آبان 1402 1 دیدگاه
203 بازدید

بازی Fortnite با بازگشت نقشه اصلی، بزرگ‌ترین روز را در تاریخ چندساله‌اش تجربه کرد. تعداد بازی‌کنان فورتنایت در طی روز گذشته به رقم 44.7 میلیون نفر رسید و گیمرها مجموعاً حدود 102 میلیون ساعت در طی روز گذشته بازی کردند. این خبر توسط حساب رسمی بازی در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) اعلام شد و اپیک گیمز از رکورد ثبت‌شده اظهار تعجب کرد.

صفحه بازی فورتنایت در مورد رکورد جدید نوشت:‌ «از واکنش به Fortnite OG غافل‌گیر شدیم. دیروز بزرگ‌ترین روز در تاریخ بازی بود و 44.7 میلیون گیمر در حال بازی کردن بودند که رکورد 102 میلیون ساعت بازی را به‌جا گذاشتند.» این رقم البته مربوط به تعداد بازی‌کنان هم‌زمان نیست و بلکه حدود 45 میلیون نفر در ساعات مختلف به تجربه فورتنایت پرداخته‌اند. وب‌سایت Fortnite.GG آمار دقیق تعداد بازی‌کنان هم‌زمان را مشخص کرده است.

تعداد بازی‌کنان آنلاین هم‌زمان Fortnite روز گذشته به رکورد 6,172,463 نفر رسیده است. به‌عبارت‌دیگر بیش از شش میلیون نفر به‌طور هم‌زمان داخل نقشه بتل رویال بوده‌اند و برای کسب پیروزی تلاش کرده‌اند. این رکورد در تاریخ این بازی بی‌سابقه بوده است. درصورتی‌که از اتفاقات اخیر بازی بی‌خبر هستید، باید بگوییم که نقشه اصلی فورتنایت در فصل جدید بازگشت و بازی‌کنان توانستند بار دیگر به آن جزیره اولیه سفر کنند.

تعداد بازی‌کنان Fortnite فورتنایتتعداد بازی‌کنان Fortnite

هدف از محتوای چپتر اول از فصل پنجم، زنده کردن خاطرات بود. در نتیجه آیتم‌های قدیمی مانند چرخ‌دستی خرید، مسلسل جنگی، پمپ شات‌گان، ATK و دیگر آیتم‌های گذشته بازگشته‌‌اند. این باعث شده تا افرادی که بازی Fortnite را به دلیل تغییرات زیاد رها کرده بودند، بار دیگر به این بازی بازگردند و خاطرات قدیمی را زنده کنند. البته روند بازی به آن روزها برنگشته است و در نتیجه حرکات و قابلیت‌های گیم‌پلی مربوط به فصل‌های اخیر حذف نشده است.

موفقیت بازی Fortnite در حالی جشن گرفته‌ می‌شود که شرکت اپیک گیمز حدود 830 نفر از کارمندان خود را اخراج کرده است. حدود 16 درصد از نیروی کاری این شرکت به دلیل شرایط مالی رو به افت اخراج شده‌اند. مدیرعامل اپیک گیمز در پیام ویژه‌ای به کارمندان نوشت که آنها هزینه بسیار زیادی انجام داده‌اند و باور داشتند که سرمایه‌گذاری در بازی فورتنایت باعث می‌شود تا هزینه‌ها جبران شوند. به نظر می‌رسد که این انتظار غیرواقعی بوده است. در نتیجه آنها تصمیم گرفته‌اند تا میزان ضرر را کاهش دهند و تعدیل نیرو، یکی از این شیوه‌ها برای گذر از شرایط فعلی است.

بازی Fortnite یکی از بهترین روزهایش را سپری کرد و اگر به نقشه یا جزیره اولیه این بازی علاقه‌مند هستید، حتماً سری به فصل جدید بزنید.

منبع: IGN

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 1 دیدگاه
  • Avatar

    Shayan

    مهمان

    قدرت نوستالژیک

    پاسخ دهید