بازی ترسناک Still Wakes the Deep
یحیی رحیمی

جزئیات گیم پلی بازی ترسناک Still Wakes the Deep

یحیی رحیمی 4 آبان 1402 بدون دیدگاه
241 بازدید

رویداد جدید ایکس‌باکس با پخش تریلر گیم پلی Still Wakes the Deep همراه شد. این بازی ترسناک جدید تجربه‌ای متفاوت را در دل یک دکل نفتی و میانه اقیانوس فراهم می‌کند. جایی که واقعیت و توهم اندک‌اندک به هم نزدیک می‌شوند و تنها بودن در وسط اقیانوس، ذهن را فریب می‌دهد. جزئیات گیم پلی بازی جدید منتشر شده که به‌طور خلاصه به آنها خواهیم پرداخت.

بازی‌سازهای استودیو The Chinese Room با پروژه تازه‌ای بازگشته‌اند. سازنده بازی Amnesia: A Machine for Pigs، منبع الهام خود را فیلم The Thing از جان کارپنتر اعلام کرد. رمان کوتاه «چه کسی آنجا می‌رود؟» از جان کمپبل نیز تأثیر زیادی روی خلق اتمسفر یا فضای بازی جدید داشته است. در واقع گروهی از مهندسان و افراد خبره در وسط اقیانوس، دور از همه‌چیز با خطرناک‌ترین تهدید بشری روبه‌رو می‌شوند. حس پارانویا، تنهایی و لطمه به احساسات انسانی از جمله ویژگی‌های بازی است.

فیلم قوش از کن لوچ نیز تأثیر فوق‌العاده زیادی روی شکل‌گیری داستان بازی Still Wakes the Deep داشته است. نحوه فیلم‌برداری و اجراهای ناتورالیستی فیلم کوش به نحوی در بازی ترسناک جدید استفاده شده‌اند. در واقع سازندگان سعی کرده‌اند تا بعد کاملاً انسانی به بازی ببخشند و آن را پر از انسان‌ها و شخصیت‌های واقعی کنند. سازندگان از انواع فیلم‌ها و مستندها استفاده کرده‌اند تا بتوانند اثر موردعلاقه خود را توسعه دهند.

بازی ترسناک Still Wakes the Deepبازی ترسناک Still Wakes the Deep

یکی از ویژگی‌های گیم پلی Still Wakes the Deep، افزایش تنش از طریق تعلیق است. در واقع گیمرها می‌دانند که چه اتفاقی خواهد افتاد، اما شخصیت‌ها هنوز آگاه نیستند. این شکل از روایت در بازی جدید استفاده شده است. بررسی ویدیو گیم پلی نشان می‌دهد که بخش بزرگی از بازی حالت پیاده‌روی و کاوش را دارد. شما داخل دکل نفتی گرفتار هستید و باید با اتفاقات عجیب که رخ داده، کنار بیایید. به بخش‌های مختلف سر بزنید و وظایفی که به شما تعلق می‌گیرد را انجام دهید.

القاء حس ترس از طریق صدا نیز از جمله دیگر ویژگی‌های بازی است. سازندگان از صداهای طبیعت استفاده کرده‌اند و یک سیستم صدای ویژه طراحی کرده‌اند. اگر دقت کنید، صداهای عجیب هنگام تنهایی، تأثیر وحشتناکی روی ما می‌گذارند. این شکل از ترس از طریق صدا در بازی وجود دارد. طراحی بازی بر اساس فیلم‌های دهه 70 میلادی انجام شده و یک بعد روان‌شناختی نیز به حس ترس و وحشت بازی اضافه شده است. شما همراه شخصیت اصلی در دل یک دنیای کابوس‌وار قرار می‌گیرید که محیط و همه چیز علیه شماست. ترس از ناشناخته‌ها، پارانویا، ترس از خفگی و فضاهای تنگ، همگی در Still Wakes the Deep القاء می‌شوند.

منبع: XboxWire

Youtube Par30Game

مطالب مرتبط

arongroups

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.