بهترین افزونه های سلاح در بازی God of War Ragnarok
ارحام ادبخواه

بهترین افزونه های سلاح در بازی God of War Ragnarok

ارحام ادبخواه 8 آذر 1401 بدون دیدگاه

بازی God of War Ragnarok که به تازگی منتشر شده، شامل یک سری عناصر نقش آفرینی می‌شود که تنوع خوبی به گیم‌پلی داده‌اند. یکی از این عناصر که مربوط به افزونه‌ها یا Attachmentها می‌شود، می‌تواند استایل مبارزه شما را حسابی تغییر دهد و آن را دست خوش تغییرات قابل توجهی کند. اما در میان تمامی اتچمنت‌های این بازی کدام یک از سایرین بهتر هستند؟ در ادامه مقاله بهترین افزونه های سلاح در بازی God of War Ragnarok سعی می‌کنیم شما را با این Attachmentها و بهترین‌شان آشنا کنیم.

بهترین Attachmentهای سلاح در بازی God of war Ragnarok

بازی God of War Ragnarok به عنوان یکی از مورد انتظارترین ویدیو گیم‌های سال عملکرد فوق‌العاده داشته و بازیکن را به یک ماجراجویی عمیق در دل میتولوژی نورث می‌برد. شما در این ماجراجویی بزرگ به سرزمین‌های مختلف سفر می‌کنید، خدایان متعددی را می‌بینید و به گوش دادن یک داستان فوق‌العاده عمیق و به یاد ماندنی می‌پردازید. البته مگر می‌شود نام از گاد آف وار کریتوس برد و به خشونت و سلاخی دشمنان اشاره نکرد؟ جواب این سوال منفی است. شما در گاد آف وار رگناروک با دشمنان متعددی روبرو می‌شوید و می‌توانید با اسلحه‌های روح اسپارتا حسابی از خجالت اعضای داخلی بدن‌شان درآیید؛ حال این دشمن می‌تواند یک خدا با نیروهای فراطبیعی باشد یا یک موجود ناقص الخلقه که با فوت کریتوس در هم می‌شکند. البته که همه دشمنان به این راحتی‌ها نمی‌میرند و شما در طی مبارزات رگناروک بارها و بارها به چالش و مصیبت کشیده می‌شوید.

حال که بازی God of War Ragnarok چنین سیستم مبارزه چالش برانگیزی دارد، مشخصا باید با بهترین تجهیزات ممکن به دل دشمن زد تا در مقابل آن‌ها شکننده نبود. خوشبختانه استودیو Santa Monica به عنوان توسعه دهنده بازی افزونه‌ها و تجهیزات مختلفی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید شیوه مبارزه و قدرت مشت‌های خود را ارتقا دهید. اما کدام یک از این افزونه‌ها یا همان Attachmentها بیش‌تر به کمک کریتوس و آترئوس می‌آینده؟ در ادامه مقاله بهترین افزونه های سلاح در بازی God of War Ragnarok به این سوال پاسخ مفصلی خواهیم داد.

1) افزونه Radiant Warden Handles

افزونه سلاح Radiant Warden Handles

همان‌طور که به احتمال زیاد متوجه شده‌اید اسلحه افسانه‌ای و نمادین Blades of Chaos در رگناروک باز می‌گردد و این دفعه شامل یک سری قابلیت‌های جدید هم می‌شود. یکی از این قابلیت‌های جدید که حسابی به کار می‌آید Flame Whiplash Ability نام دارد. کریتوس به کمک این قابلیت می‌تواند اسلحه خود را با سرعتی بالا بچرخاند و آتش را افزایش دهد تا بتوانید ضربه کشنده‌تری به دشمنان خود بزنید. به عبارتی دیگر شما با استفاده از این قابلیت اسلحه خود را شارژ می‌کنید تا آسیب بیش‌تری به دشمن وارد شود.

اما Flame Whiplash Ability یک ایراد بزرگ دارد؛ هنگامی که در حال شارژ کردن سلاح خود هستید در مقابل ضربات دشمنان شکننده خواهید بود. این دقیقا جایی است که Radiant Warden Handles به عنوان یکی از بهترین افزونه های سلاح در بازی God of War Ragnarok به کمک‌تان می‌آید. هنگامی که این Attachment را انتخاب کنید در حین شارژ کردن قابلیت Flame Whiplash شکننده نخواهید بود و قادر به دفع کردن حملات خواهید بود. علاوه بر این Radiant Warden Handles زمان Cooldown قابلیت‌های Blades of Chaos را هم کمی کاهش می‌دهد تا بتوانید هر چه سریع‌تر به حساب دشمنان برسید.

2) افزونه Pommels of the Undying Spark

افزونه Pommels of the Undying Spark

Status Effectها یکی از مهم‌ترین بخش‌های سیستم مبارزه بازی گاد آف وار رگناروک هستند. در ادامه همین مکانیک باید بدانید که Blades of Chaos قابلیت سوزاندن دشمنان را دارد و پس از چند ضربه متوالی شروع به آتش گرفتن می‌کند. به لطف همین قابلیت شما می‌توانید با حملات پشت سر هم و متوالی به سمت دشمنان آن‌ها را بسوزانید و آسیب بیش‌تری وارد کنید.

حال اگر از مکانیک آتش گرفتن Blades of Chaos لذت می‌برید و به صورت مکرر از آن استفاده می‌کنید، افزونه Pommels of the Undying Spark می‌تواند حسابی به کمک‌تان بیاید. این افزونه نه تنها قدرت آتش Blades of Chaos را زیاد می‌کند، بلکه Strength و قدرت Runic Attackهای شما را نیز افزایش می‌دهد. علاوه بر این باید بدانید که با انتخاب این افزونه تمامی Runic Attackهای بیلد آف کیآس با عنصر آتش ترکیب می‌شود تا بتوانید هر چه سریع‌تر تا مغز استخوان دشمنان را آتش بزنید. تمامی موارد گفته شده Pommels of the Undying Spark را به یک بازی برد-برد تبدیل می‌کند.

3) افزونه Hardened War Handles

افزونه سلاح Hardened War Handles

اسلحه Blades of Chaos شامل یک سری قابلیت خاص می‌شود تا بتوانید با کمک آن‌ها فاصله خود و دشمنان را کاهش دهید (دشمنان را به سمت خود بکشید). برای مثال اگر قابلیت Hyperion Pull را آزاد کنید، می‌توانید دشمنان را به صورت مستقیم به سمت خود بکشید. یا در مثالی دیگر می‌توانید با آزاد کردن قابلیت Hyperion Grapple، خود را به سمت دشمنان بکشانید و یک راست به سمت صورت‌شان بروید.

اگر از قابلیت‌های مذکور بهره می‌برید و با استفاده از آن‌ها به صورت مداوم در میدان نبرد جا به جا می‌شوید، بهتر است افزونه Hardened War Handles را در اولویت‌های خود قرار دهید. اگر این Attachment خاص را انتخاب کنید، استفاده از دو قابلیت Hyperion Pull و Hyperion Grapplae با میزان Damage و Stun بیش‌تری همراه خواهد شد. بدین ترتیب می‌توانید آسیب فزاینده‌ای به موجودات کریه موجود در رگناروک بزنید و آن‌ها را حسابی گیج کنید.

4) افزونه Pommels of Brutal Might

افزونه سلاح Pommels of Brutal Might

Stun کردن یا گیج کردن دشمنان بخش بزرگی از سیستم مبارزات بازی God of War Ragnarok را تشکیل می‌دهد و از این حیث از اهمیت بالایی برخوردار است. هنگامی که خط Stun دشمنان پر شد، آن‌ها نسبت به حملات شما حسابی شکننده می‌شوند؛ به گونه‌ای که می‌توانید در یک حرکت ایشان را با خشن‌ترین راه ممکن بکشید یا به اصطلاح Stun Kill کنید. البته این موضوع به همه دشمنان نسبت پیدا نمی‌کند و برخی Enemyهای قدرتمندتر با یک ضربه پس از Stun شدن کشته نمی‌شوند.

حال اگر شما هم از مکانیک Stun زیاد کمک می‌گیرید و دشمنان را Stun Kill می‌کنید، افزونه The Pommels of Brutal Might به کمک‌تان می‌آید. اگر این افزونه را انتخاب کنید و سپس یک دشمن را با Stun Kill از بین ببرید، برای یک مدت به نسبت کوتاه از قدرت بیش‌تری برخوردار خواهید بود. این موضوع به شما اجازه می‌دهد سریع‌تر از خجالت دشمنان درآیید و حتی خط Stun آن‌ها را پر کنید. بدین ترتیب می‌توانید با استفاده از Pommels of Brutal Might چرخه‌ای از گیج کردن حریف و سلاخی آن‌ها را در پیش بگیرید.

5) افزونه The Furious Maul

افزونه سلاح The Furious Maul بازی گاد آف وار

در این قسمت از مقاله بهترین افزونه های سلاح در بازی God of War Ragnark به The Furious Maul می‌رسیم. این افزونه مختص سلاح Levithan است؛ یک تبر افسانه‌ای که در نسخه سال 2018 حضور داشت و در رگناروک هم حسابی به کمک کریتوس می‌آید. در حالی که Leviathan کمی از Blades of Chaos کُندتر است، اما قدرت بیش‌تری دارد و گزینه ایده آلی برای رد شدن از وسط موجوداتی نظیر Draugr و Einherjar به شمار می‌رود.

اما افزون The Furious Maul دقیقا به چه دردی می‌خورد؟ اگر این Attachment را انتخاب کنید و آن را به کار گیرید، قدرت حملات کریتوس با استفاده از تبر Leviathan افزایش می‌یابد تا بتواند آسیب بیش‌تری به دشمنان خود وارد کند. این پایان ویژگی‌های اتچمنت مورد بحث نیست و اگر با استفاده از لوایتان یکی را بکشید، ممکن است قدرت فزاینده‌ای برای سلاخی نفرات بعد به دست آورید. توجه داشته باشید که روند به دست آوردن این قدرت اضافی شانسی بوده و پس از کشتن هر دشمنی آن را به دست نخواهید آورد.

6) افزونه Grip of Weighted Recovery

افزونه سلاح Grip of Weighted Recovery بازی God of War Ragnarok

Runic Attackها بخش دیگری از توپخانه کریتوس در روند مبارزات و رزم است. اگر یک Light Runic Attack و یک Heavy Runic Attack را به اسلحه خود اضافه کنید، قادر به استفاده از حملات و Skillهای قدرتمندی خواهید بود که در مبارزات سخت، حسابی به کارتان می‌آیند. البته هر Runic Attack یک Cooldown چند ثانیه‌ای دارد و برای استفاده مجدد از آن‌ها، باید چند ثانیه‌ای صبر پیشه کنید.

این دقیقا جایی است که افزونه Grip of Weighted Recovery شایستگی‌های خود را نشان می‌دهد و محدودیت‌های موجود را از پیش و رو شما بر می‌دارد. هنگامی که این Attachment را انتخاب کرده باشید و دشمنان را Stun Kill کنید، Runic Attackهای شما بلافاصله شارژ و قابل استفاده می‌شوند. بدین ترتیب دیگر نیازی به صبر نیست و می‌تواند گروه دشمنان را در مدت زمان کم‌تری راهی Hel (نام دنیای مردگان افسانه‌های اسکاندیناوی) کنید.

7) افزونه Stonecutter’s Knob

افزونه سلاح Stonecutter’s Knob بازی God of War

Stonecutter’s Knob که در این نقطه از مقاله بهترین افزونه های سلاح در بازی Go of War Ragnarok به آن اشاره می‌کنیم، می‌تواند قابلیت‌های تبر Leviathan را به سطح جدیدی برساند و دستان کریتوس را بازتر کند. اگر این Attachment را روی تبر خود بگذارید، میزان قدرت دفاعی و تهاجمی روح اسپارتا به شکل نسبتا قابل توجهی افزایش می‌یابد تا آسیب خفیف‌تری بخورد و ضربات کشنده‌تری داشته باشد.

اما علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده افزونه Stonecutter’s Knob شامل یک قابلیت دیگر هم می‌شود. اگر این اتچمنت را روی تبر خود بگذارید یک ضربه دیگر به کمبو Light Attackهای کریتوس اضافه خواهد شد. بدین ترتیب در حین درگیری می‌توانید در پایان حملات زنجیر وار خود یک موج تشکیل شده از یخ را به سمت دشمنان پرتاب کرده و به آن‌ها آسیب قابل توجهی وارد کنید.

8) افزونه Grip of Healing Harmony

افزونه سلاح Grip of Healing Harmony بازی گاد اف وار رگناروک

بازی God of War Ragnarok با مبارزات چالش برانگیز و نفس گیر غریبه نیست و بارها شما را در موقعیت‌های فوق‌العاده سخت قرار می‌دهد. در ادامه همین شرایط طاقت فرسا بارها به HP اضافه و Heal کردن خط سلامتی خود نیاز پیدا خواهید کرد. این دقیقا جایی است که افزونه Grip of Healing Harmony به کار می‌آید و شرایط را از این رو به آن رو می‌کند.

اگر این اتچمنت را روی لوایتان قرار دهید، ممکن است پس از هر حمله با پُر شدن خط سلامتی خود روبرو شوید. به عبارتی دیگر با استفاده از این افزونه روی تبر لوایتان، در برخی مواقع و به صورت شانسی Heal می‌شوید تا جان‌تان را از دست ندهید. تنها نقطه ضعف Grip of Healing Harmony این است که در حین استفاده از آن آسیب بیش‌تری از دشمنان دریافت می‌کنید و نسبت به ضربات‌شان شکننده‌تر می‌شوید.

9) افزونه Hind of Attuned Elements

افزونه سلاح Hind of the Nine Realms بازی God of War

یکی از نکات جالب که در این نقطه از مقاله بهترین افزونه های سلاح در بازی God of War Ragnarok به آن اشاره می‌کنیم، یک اسلحه جدید است. این اسلحه جدید (یا بهتر است بگوییم نیزه جدید) Draupnir Spear نام دارد و در جریان رویدادهای رگناروک به عصای دست‌تان تبدیل می‌شود. این نیزه به خودی خود یک اسلحه فوق‌العاده قوی است؛ اما هنگامی که آن را با افزونه Hind of Attuned Elements و سایر اسلحه‌ها ترکیب کنید روح اسپارتا رسما غیرقابل مهار می‌شود.

استفاده از این افزونه نه تنها آمار دفاع و حمله شما را افزایش می‌دهد، بلکه آسیب بیش‌تری به دشمنانی که تحت تاثیر آتش یا یخ قرار دارند می‌زنند (Leviathan دشمنان را تحت تاثیر یخ قرار می‌دهد و Blades of Chaos، آن‌ها را آتش می‌زند). بنا بر همین موضوع می‌توانید با ترکیب افزونه Hind of Attuned Elements، نیزه Draunpir، Leviathan و Blades of Chaos حسابی اعضای روبرو را اذیت کرده و آن‌ها را بکشید.

10) افزونه Battle-Scarred Sauroter

افزونه سلاح Battle-Scarred Sauroter

یکی دیگر از مکانیک‌های به شدت مهم بازی God of War Ragnarok مربوط به Rage Meter است که در حین مبارزه شارژ می‌شود. حال هنگامی که این Rage Meter از محدوده مشخصی رد شود، می‌توانید با استفاده از آن خود را Heal کرده یا Spartan Rage را فعال کنید. هنگامی که در حالت Spartan Rage قرار دارید، کریتوس به شکل غیرقابل باوری قدرتمند می‌شود و می‌تواند سخت‌ترین دشمنان را با حواله کردن چند مشت به زمین بیندازد.

حال اگر Battle-Scarred Sauroter را روی نیزه خود قرار دهید، می‌توانید Rage Meter خود را با سرعت بیش‌تری شارژ کنید. با استفاده از این افزونه پس از هر Stun Grabbing (که با دکمه R3 انجام می‌شود) یک تکه از Rage Meter پر می‌شود تا روح اسپارتا هر چه سریع‌تر به نهایت پتانسیل خود برسد. علاوه بر این باید بدانید که استفاده از اتچمنت مورد بحث آمار دفاع و حمله شما را هم دست خوش تغییرات مثبتی می‌کند.

11) افزونه Hind of Deadly Vitality

افزونه سلاح Hind of Attuned Elements

سیستم مبارزه گاد آف وار رگناروک به گونه‌ای طراحی شده که برای موفقیت در آن باید میزان کار تهاجمی خود را با قابلیت‌های دفاعی‌تان متعادل سازید. در واقع باید هر دو زمینه را به گونه‌ای روی لبه تیغ حرکت دهید که نه دچار ضعف در دفاع شوید و نه گرفتار کمبود در حین حمله. حال اگر به هر حال موفق به ایجاد این تعادل نشدید، افزونه Hind of Deadly Vitality می‌تواند کمی از فشار موجود را از روی دوش‌های‌تان بردارد.

اگر افزونه مورد بحث را روی Draunpir Spear قرار دهید، ممکن است پس از کشتن هر دشمن قسمتی از خط سلامتی شما پر شود (توجه داشته باشید که این اتفاق شانسی بوده و پس از هر Kill محاسبه نمی‌شود). بدین ترتیب می‌توانید دل خود را نسبت به این HPهای اضافه گرم کنید و با خیال راحت‌تری به دل دشمنان بزنید. در کنار موردی که به آن اشاره شد باید بدانید که Hind of Deadly Vitality برخی از ویژگی‌های کریتوس نظیر Defence، Luck و Cooldown Time را بهبود دهد.

12) افزونه Hind of the Nine Realms

افزونه سلاح Hind of the Nine Realms بازی God of War

قابلیت Violent Maelstrom که مربوط به نیزه Draupnir می‌شود، یکی از ضروری‌ترین Skillهای موجود در رگناروک است. هنگامی که این قابلیت را فعال کنید، میزان تاثیرگذاری حمله و Stun شما برای یک مدت کوتاه به شکل قابل توجهی بیش‌تر می‌شود. بنابراین استفاده آزاد کردن و استفاده از Violent Maelstrom می‌تواند در موقعیت‌های سخت به کمک‌تان بیاید و یک بازی باخته را به بردی شیرین تبدیل کند.

حال اگر افزونه hind of the Nine Realms را با قابلیت مورد بحث ترکیب کنید، به یک ماشین کشتار جمعی تغییر شکل خواهید داد. اگر میزان Maelstrom شما پر باشد و Hind of the Nine Realms را هم انتخاب کرده باشید، می‌توانید با فشردن همزمان دو دکمه L1 و مثلث قابلیت Realm Shift را فعال کنید. این قابلیت باعث آهسته شدن زمان و پاره شدن شکم دشمنان خواهد شد؛ به گونه‌ای که اصلا متوجه محل اصابت ضربه نشوند.

جمع‌بندی

بهترین افزونه های سلاح در بازی God of War Ragnarok

هدف از نگارش مقاله بهترین افزونه های سلاح در بازی God of War Ragnarok آشنا کردن شما با بهترین اتچمنت‌های بازی نظیر Hind of the nine Realms، Grip of Healing Harmony و Pommels of Brutal Might بود. در صورت استفاده از این افزونه‌ها می‌توانید قدرت‌های کریتوس را به سطح جدیدی برسانید و زمستان فوق‌العاده سرد رگناروک را قابل تحمل‌تر کنید.

نظر شما درباره بهترین Attachmentهای بازی God of War Ragnarok چیست؟ شما استفاده از کدام یک از موارد ذکر شده را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خود را با تیم پارسی گیم و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: TheGamer

تبليغات
دانلود

مطالب مرتبط