بازی‌های رایانه‌ای
یحیی رحیمی

بازی‌های رایانه‌ای برای به میدان آوردن جوانان استفاده شد

یحیی رحیمی 9 مهر 1401 15 دیدگاه

ابوالفضل احمدی، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، بازی‌های رایانه‌ای را جزو برنامه‌ریزی دشمن برای منحرف کردن جوانان نامید. او می‌گوید که دشمن همچنان در حال برنامه‌ریزی علیه اسلام و مبانی آن برای مقابله با پیشرفت احکام اسلامی در عالم است و باید برای خنثی‌سازی نقشه دشمن پیش‌دستی کنیم، نه اینکه دچار غافلگیری شویم.

احمدی سامان دادن فضای مجازی را جزو ضروریان دانست و عنوان کرد:‌ «فضای مجازی مورد بی‌توجهی قرارگرفته و ملتهب و متشنج کردن فضا، شایعه‌پراکنی، دروغ، وارونه نشان دادن واقعیت‌ها و تبدیل یک مسئله عادی به یک بحران در این فضا باید مدیریت شود». وی در ادامه بازی‌های رایانه‌ای را جزو برنامه‌ریزی دشمن برای چنین روزی دانست و می‌گوید که دشمنان می‌خواهند انقلاب و اسلام را برای این نسل، جور دیگری روایت کنند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه عده‌ای غافل و فریب‌خورده با بازی‌های رایانه‌ای به خیابان ریختند و حرکات اکشن بازی‌ها را پیدا کردند. وی تشریح کرد:‌ «این افراد عمدتاً نوجوانان احساساتی بودند که در این سال‌ها با فضای مجازی و بازی‌های هیجانی رشد کردند و الان فضا را مناسب دیدند تا حرکت‌های اکشنی که در رایانه انجام می‌دادند به میدان واقعیت بکشانند». وی دلیل ریشه‌ای مسائل اخیر را بازی‌های رایانه‌ای و حرکات اکشن داخل این بازی‌ها اعلام کرد.

بازی‌های رایانه‌ای

 بازی‌های رایانه‌ای برنامه دشمن برای انحراف جوانان

احمدی در ادامه افزود که آموزش و پرورش، صدا و سیما، وزارت ارشاد، دانشگاه و خانواده در این موضوع نقش دارند و رفتار این نوجوانان تنها هیجاناتی بود که میدان واقعیت فوران کرد. وی این نوجوانان را معاند و سیاسی نمی‌داند و برنامه‌ریزی دشمن از طریق بازی را دلیل رفتارهای اخیر این قشر دانست. وی افزود: «یک دسته هم معترضانی بودند که خواستار رفع ابهام بودند و باید سؤالاتشان پاسخ داده و موضوع کاملاً تبیین شود».

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر می‌گوید که نباید تحت تأثیر القای دشمن مبنی بر غافل بودن و ضدنظام بودن تمام نوجوانان قرار بگیریم، اما اگر یک نوجوان از سر غفلت در زمین دشمن بازی کند، «برای ما سنگین است چراکه همه این نسل فرزندان و سرمایه‌های ایران اسلامی هستند». بازی‌های مختلف در طی هفته اخیر از دسترس خارج شده‌اند. بازی کلش آو کلنز فیلتر شده است و همچنین گزارش‌هایی در مورد بستن کامل سرورهای کالاف دیوتی موبایل و فورتنایت شنیده می‌شوند.

منبع: اعتمادآنلاین و خبرگزاری فارس

تبليغات
دانلود

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: 15 دیدگاه
 • Avatar

  Matin

  مهمان

  اومدم نظری بزارم برای این حرف طنز این رفیقمون (البته طنز تلخ) دیدم بقیه بچه ها زحمت نظرات و لایک پیام هارو کشیده بودن. واقعا در عجبم ازون عده مخاطبی که به عقل خودشون شک نمیکنن حرف اینجور ادما رو میپسندن(درسته درصد کمی ان ولی باز مایه تعجبه).

  پاسخ دهید
 • Avatar

  هادی

  مهمان

  واقعا راست گفته یه عده واقعا جوگیرن والبته ساعت بالای بازی دزروژ ناخوداگاه ممکنه روی خیلیا تاثیر منی بزاره وحتی توی اعتراضات کسایی که گرفتن اعتراف کردن که ما دیدیم الان خیابونا شبیه فلان بازی شپه وماهم هیجانی شدیم وفلان کارو کردیم

  پاسخ دهید
مشاهده سایر نظرات :
تعداد دیدگاه کاربران: 15 دیدگاه

iranicard